Vsetín hlásí první posily: Přichází dravé mládí, vrací se odchovanci

Redakce • 01.05.2020

První čtveřici hráčů, kteří budou v nové sezoně oblékat zelenožlutý dres, hlásí VHK ROBE Vsetín. Pro některé z nich není prostředí Lapače žádnou neznámou. Do obrany přichází respektive se vrací Jan Bartko (naposledy Frýdek-Místek) a Jakub Jenáček (Třebíč), do útoku potom Adam Gajarský (Fargo, USHL) a Roman Půček (Benátky n. Jizerou). „Skládání kádru pokračuje, situace se vyvíjí každý den. V průběhu letní přípravy chceme přivést další posily,“ uvedl Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín.

Jakub Jenáček

Po roční odmlce se v dresu Vsetína opět představí obránce Jakub Jenáček (30. 3. 1999). Syn vsetínského trenéra a bývalého útočníka Luboše Jenáčka hájil v uplynulém ročníku Chance ligy barvy Třebíče a vypomáhal také ve druhé lize Žďáru nad Sázavou. Mladý bek začínal s hokejem ve Zlíně, ale už v mládežnických kategoriích působil také ve Vsetíně. První sezonu v mužích odehrál v ročníku 2018/2019, kdy s Valachy dokráčel v Chance lize až do semifinále. Po třebíčské štaci se tedy opět představí na Lapači. „Kubu známe z jeho dřívějšího působení ve Vsetíně. Je to stále mladý hráč, který je pracovitý a věříme, že se bude nadále zlepšovat,“ poznamenal Daniel Tobola.

Jan Bartko

Talentovaný obránce (22. 2. 1997) hokejově vyrůstal v rodném Novém Jičíně, v roce 2012 přešel coby dorostenec do Třince. V extralize má za Oceláře na kontě pět startů, ale převážně pobýval v prvoligovém Frýdku-Místku. Po vydařené sezoně 2018/2019 se Bartko vydal bojovat o místo ve švýcarském celku HC Lugano. Sezonu však začal na farmě v HCB Ticino Rockets, odkud začátkem prosince putoval zpět do Česka. Ve zbytku sezony hrál za Frýdek-Místek, kde opět dokazoval, že patří k nejlepším obráncům soutěže. Ofenzivně laděný bek bude nyní oblékat zelenožlutý dres. „Honza je pravák a přes svůj mladý věk je to již zkušený hráč, který si prošel akademií v Třinci a má za sebou i zahraniční zkušenost. Chance ligu dobře zná. Pochází z nedalekého Nového Jičína, má tedy vztah k regionu. Cítili jsme z něj zájem hrát za Vsetín,“ podotkl Daniel Tobola.

Roman Půček

Vsetínský odchovanec (13. 4. 2000) prožil svou dosavadní kariéru převážně na Lapači. Po sezoně 2017/2018, kdy poprvé nastoupil za A-tým Valachů, vyslyšel volání ze zámoří. Zamířil do prestižní kanadské juniorské soutěže OHL, kde hájil barvy týmu Soo Greyhounds. V uplynulém ročníku se vrátil na česká kluziště. Dvacetiletý křídelník působil v Chance lize v týmu Benátek nad Jizerou a v juniorce Bílých Tygrů z Liberce. V sezoně však stihl jen dohromady osm zápasů. Zranění jej do větší porce nepustilo. Nyní se vrací na Lapač, aby opět ukázal svůj talent. „Roman je náš odchovanec, známe ho odmala. V posledním období ho provázela zranění. Pokud se mu budou vyhýbat, jsem přesvědčený, že může svůj potenciál nadále rozvíjet,“ okomentoval Půčkův návrat Tobola.

Adam Gajarský

Šikovný útočník (14. 3. 2000) pochází z Kroměříže. Hokejově vyrostl v brněnské Kometě, se kterou se v roce 2016 stal vítězem extraligy staršího dorostu a o dva roky později slavil juniorský titul. V srpnu 2018 rovněž pomohl reprezentaci do 18 let ke stříbrným medailím na Memoriálu Ivana Hlinky. Za A-tým Komety nastupoval sporadicky, šanci dostal v zápasech Ligy mistrů. Další zkušenosti v seniorském hokeji sbíral v prvoligové Třebíči. Poslední dvě sezony Gajarský strávil v prestižní americké juniorce USHL, kde oblékal dres Chicago Steel a Fargo Force. „Adam se narodil v Kroměříži, je tedy spjatý s naším regionem. Na svůj mladý věk má za sebou zajímavé zkušenosti a věříme, že dodá týmu určitou kvalitu,“ sdělil Daniel Tobola.

>>>Aktuální soupiska VHK pro sezonu 2020/2021