Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1617 (25.9.)

Jestřábi, Trenčín, Frýdek a Draci. Představujeme soupeře Vsetína pro přípravné zápasy

Jan Tajzler • 07.08.2021

Hokejisté VHK ROBE Vsetín zakončili již třetí týden přípravy na ledě, a tak není divu, že v kabině už všichni vyhlíží první utkání. Valaši se dočkají v úterý 10. srpna, kdy zamíří k první prověrce na led Prostějova. Vsacané se v přípravě střetnou se čtyřmi celky, s každým z nich je v plánu i odveta, celkem je tak čeká osm přípravných střetnutí. Přinášíme krátké představení jednotlivých soupeřů pro přípravu.

LHK Jestřábi Prostějov 

Na Hanou se druhá nejvyšší soutěž vrátila v roce 2014. Prostějov zvládl náročnou nováčkovskou sezonu, když se do posledního kola přetahoval o udržení s Havlíčkovým Brodem. Poté chtěli být Jestřábi ambicióznější a snažili se útočit na vrchní patra tabulky. Fanoušky Prostějova určitě mrzí, že se klubu zatím nepodařilo postoupit mezi nejlepší čtyři celky v play-off, o semifinále se mluvilo v Prostějově už mnohokrát, ale na ledě to zatím Jestřábům nesedlo. Prostějovský klub tradičně sází na zkušené hráče, proto není divu, že i letos do svého kádru další takové borce přivedl. Za vše mluví angažování útočníka Jana Kloze, jenž loňský ročník odstartoval v dresu Vsetína. Jindy mimořádně produktivnímu hráči se poslední sezona příliš nevydařila, o novou motivaci bude mít postaráno právě v jestřábím hnízdě. 

Hanáci se také dohodli s Tomášem Jiránkem, ten loni hájil barvy jihlavské Dukly a byl jednou z opor při tažení Jihlavy až do finále Chance ligy. Vedle Kloze je určitě zajímavou posilou také Martin Novák. Dvaatřicetiletý borec pomohl Českým Budějovicím při tažení do extraligy a v Prostějově si od něj hodně slibují, on sám se hned třikrát v prvoligové kariéře dostal přes čtyřicet kanadských bodů. 

Také do defenzívy přivedl Prostějov zajímavou posilu, je jí obránce Patrik Husák, jenž přichází z Frýdku-Místku. Z Moravskoslezského kraje pak ještě Jestřábi přivedli kreativního útočníka Tomáše Jáchyma. Prostějovská aktivita na hráčském trhu naznačuje, že s Hanáky se letos musí počítat. Právě Prostějov bude prvním soupeřem, který prověří Valachy v přípravě. Nejprve se hraje v úterý 10. srpna na Hané, odveta na Lapači je přichystána na úterý 17. srpna. Oba zápasy startují v 18:00. 

HC Frýdek-Místek 

Tradiční soupeř vsetínských hokejistů v přípravě je Frýdek-Místek. Slezané už dokonce stihli odehrát i první přípravný zápas, to když podlehli po samostatných nájezdech polskému celku Jastrzebie 4:5. Díky úzké spolupráci s extraligovým gigantem z Třince se Frýdku daří doplňovat kádr o mladé talenty, ale také je lákadlem i pro zkušenější hráče, kteří vidí šanci dostat se přes Frýdek do Třince. Přesto všechno se Slezanům nedaří v posledních sezonách postoupit do play-off, loňské 14. místo bylo pro klub určitě velkým zklamáním. 

Letos už by chtěl Frýdek prolomit smolnou sérii a v závěru sezony se účastnit vyřazovacích bojů. Dopomoci by k tomu mohly zajímavé posily. Do defenzívy se hlásí Daniel Křenželok, z Poruby pak přichází hvězda Chance ligy a Vsetínským dobře známý Jakub Teper. Do útoku se vrací z jihu Čech Vít Christov a navýšení produktivity se očekává také od Davida Bartoše, jenž v loňské sezoně nastupoval za Prostějov. 

S Frýdkem-Místkem odehraje Vsetín první domácí zápas v přípravě, stane se tak ve čtvrtek 12. srpna. Odveta na pomezí Moravy a Slezska je na programu ve čtvrtek 19. srpna. 

HK Dukla Trenčín 

Je možná trochu škoda, že Vsetín a Trenčín na sebe nemohou narazit v žádné soutěži, protože Trenčín už leží za hranicemi České republiky, nicméně obě města od sebe dělí jen malá vzdálenost, a tak není divu, že se Dukla stala tradičním soupeřem vsetínských hokejistů v přípravě. 

Trenčín je na Slovensku vyhlášenou hokejovou značkou, loňská sezona však klubu příliš nevyšla. Dukla sice postoupila do play-off ze 7. pozice, ale hned ve čtvrtfinále vypadla s Michalovcemi, když sérii prohrála 2:4. S Trenčínem by se na Lapač mohl vrátit Branislav Rehuš, jenž do slovenského klubu zamířil právě ze Vsetína. Velké očekávání si určitě Dukla slibuje od reprezentanta Andreje Meszároše

Trenčín platí na Slovensku za zásobárnu talentů, z jeho líhně pochází řada úspěšných reprezentantů slovenského hokeje, určitě i do letošní sezony nasadí mladé dravé hráče. První střetnutí mezi Vsetínem a Trenčínem se koná na Slovensku v úterý 24. srpna, odveta na Valašsku se uskuteční ve čtvrtek 2. září a bude to zároveň vsetínská generálka před startem Chance ligy. 

Draci Pars Šumperk 

Draci se do profesionální soutěže vrátili po čtyřech letech. Nováčkovská sezona však Šumperku vůbec nevyšla, skončil poslední. Není se čemu divit, nováčka znechutila vládní opatření, navíc byli Draci zabezpečeni uzavřením soutěže, a tak vedení dalo spíš přednost ekonomickým hlediskům. Přesto dokázali Vsetín v domácím zápase porazit, to když v prvním utkání nového roku zvítězili 6:2 a postarali se o překvapení kola.

Letos bude všechno jinak, ze soutěže se bude padat a toto riziko si uvědomili i v Šumperku. Z vedení tamního klubu je cítit, že o Chance ligu stojí, ale chce ji pochopitelně hrát zase pro fanoušky. Na hráčském trhu byli Draci aktivní, snažili se oslovit klubové odchovance. Výborný kauf se určitě povedl v případě Lukáše Žálčíka, jenž v posledních sezonách platil za jednoho z nejproduktivnějších útočníků Chance ligy. O restart kariéry se bude pokoušet Denis Kindl, jenž má extraligové zkušenosti z Plzně a zajímavé bude sledovat i dvaadvacetiletého Tomáše Vildumetze, jenž do Šumperku dorazil z Ústí nad Labem. Vrací se také trenér Martin Janeček, jenž Drakům dopomohl k návratu do Chance ligy, nyní se bude snažit soutěž na severu Moravy udržet. 

Defenzíva hlásí příchod zkušeného Tomáše Drtila, jenž měl na obránce i slušné kanadské body během loňského ročníku, jeho bilance činila 6+15. V brance bude Šumperk sázet na mladíky, z Přerova přivedl Martina Holíka, který by mohl být slibným talentem pro Chance ligu. 

Vše naznačuje, že Šumperk udělá pro udržení Chance ligy maximum a určitě se bude jednat o nepříjemného soupeře. Vsetín zamíří pod vrcholky Jeseníků ve čtvrtek 26. srpna, Draci se pak na Lapači objeví v úterý 31. srpna.

banner pod článkem
×
Dnes v 14:00 | Jun.
HC Slavia Praha
VHK ROBE Vsetín
×
Dnes v 14:00 | Dor.
VHK ROBE Vsetín
HC Baník Sokolov