Vstupenky online

Jan Fadrný: Jihočeši nás jasně přejeli

Jan Hrbáček, Roman Šperňák • 27.01.2007

Č. B u d ě j o v i c e - Ve vsetínském dresu se již potřetí v sezóně objevil havířovský útočník Jan Fadrný a znovu byl ústřední postavou svého týmu a to hlavně v první třetině. Nejprve v oslabení vybídl ke skórování spoluhráče Laurise Darzinše a podruhé sám zakončil pěknou přesilovkovou kombinaci. Fadrný se zatím ve Vsetíně ukazuje nad očekávání, 1+3 ve třech zápasech je na poslední tým tabulky docela slušná statistika. Sám hráč netuší, jak dlouho ještě ve Vsetíně bude působit: "Měl bych odehrát ještě dva zápasy, co bude dál, ale nemám nejmenší tušení."

V dnešním zápase jste rychle vedli dva nula a měly utkání dobře rozehrané. Co se potom stalo?
"Začali jsem s domácím týmem hrát hokej, což jsme nemohli. Jihočeši jsou kvalitativně někde jinde, než jsme my. Dopadlo to potom, jak to dopadlo."

Vy osobně jste se podílel na obou brankách Vsetína…
"První branka padla v oslabení. Získal jsem puk, zasekl jsem ho a periferně jsem viděl najíždějícího Därzinše a on jel sám na branku. Nic extra."

A ten druhý?
"Tam byla situace pět na tři. Celé jsme to sehráli téměř do prázdné brány."

Jak se změnila hra HC Mountfield. V první třetině jste přece mohli přidat i více branek a najednou jste byli pod obrovským tlakem…
"Spíš mi jsme změnili svou hru. Chtěli jsme začít hrát hokej. Nešlo to. Udělali jsme dost velké chyby a domácí nás za ně dokázali potrestat. Proto jsou tam, kde jsou."

Začátek zápasu byl podobný tomu, co jste sehráli v Třinci. V čem to bylo potom jiné?
"V Třinci jsme už také vedli 2:0. Dostali jsem gól někdy na začátku druhé třetiny, ale dokázali jsme to držet. Dokázali jsem hrát svojí hru po celý zápas. Je třeba fakt, že Třinec se v současnosti trápí a my měli i dost štěstí. Všechno prostě hrálo pro nás. Jihočeši nás jasně přejeli. To se nedá srovnávat."

Ve Vsetíně působíte na střídavý start z prvoligového Havířova. Kolik zápasů ještě máte sehrát?
"Měl bych odehrát ve Vsetíně ještě dva zápasy. V neděli jedeme do Znojma a v úterý doma hostíme Slavii."

A co bude potom?
"V tuhle chvíli nemám nejmenší tušení, co bude dál…"

banner pod článkem