Vstupenky online

Hromada je přes léto fotbalistou. Skvělý doplněk přípravy, usmívá se

Václav Trávníček • 11.06.2014

Suchá příprava hokejistů VHK je v plném proudu, přehoupla se už do druhé poloviny. Hráči trénují od pondělí do pátku v tělocvičnách, posilovnách, ale i v přírodě. „Připravujeme se opravdu kvalitně, tréninky mají spád a jsou náročné. Trošku mě ale mrzí, že netrénujeme v plném počtu,“ říká brankář Petr Hromada, který sleduje i situaci u soupeřů. „Každý se na sezonu bude chtít připravit co nejlépe,“ tvrdí.

Co vám dává nejvíce zabrat?
Obecně je pro většinu hokejistů nejhorší běh. Pokud bych měl tedy říct, co si myslím, že dalo naší kabině zatím nejvíc zabrat, byly by to běhy na tartanu v Jasenicích nebo na Žambošce.

Máte coby gólman přípravu od ostatních spoluhráčů nějak odlišnou?
Základní objem mají všichni hráči i brankáři stejný, rozdíl je možná jen v tom, že zatímco obránci a útočníci se po tréninku mohou zdokonalovat v posilovně, brankář si zase udělá svoje věci. Jako gólman už dnes žádné úlevy nedostanete. Spíš se čeká, že si trénink vhodně doplníte sám cviky pro rovnováhu, postřeh nebo posilující kyčle.

Souvisí s těmito cviky i video, které jste zveřejnil na sociální síti Instagram?
To je můj vrchol letní přípravy (směje se). Jedná se o plastovou desku, na které se pomocí návleků dá trénovat technika bruslení a simulovat herní situace pro brankáře. Jde o zlepšení techniky pohybu v brankovišti. Je to věc, která mě strašně baví a zpestřuje mi léto.

Tento týden si navíc letní přípravu zpestříte aktivitami v Opavě. Můžete prozradit, o co jde?
Dostal jsem možnost navštívit tréninky s koučem, který je špička ve svém oboru. Budeme na umělém ledě a moc se na to těším. Byl jsem si to vyzkoušet už loni a strašně mi to pomohlo. Je to sice dřina, ale stojí za to.

Fanoušci vás přes léto mohou rovněž vidět v dresu fotbalového Halenkova. Jakou soutěž hrajete?
Vidět mě můžou, ale většinou bez balonu (směje se). Ale vážně. Fotbal mě strašně baví, věnuji se mu odmala a vždy, když mám příležitost, si jdu s klukama zahrát. Je to pro mě relax, navíc občas i něco uběhnu, takže jde o vhodné doplnění letní přípravy. Hraji za B-tým IV. třídu. Soutěž se hraje každý víkend, což mi strašně vyhovuje. Vedení nám v Halenkově vytváří dobré podmínky, všechno klape.

A neobáváte se trochu zranění?
Mám z toho trošku strach a do soubojů se moc nehrnu. Většinou uhýbám, ale v zápalu boje jde samozřejmě všechno stranou. Jak říká náš trenér: Ogaři sú tu tvrdí jak žula!

Když jsme u kopané, plánujete už taktiku na tradiční letní fotbálek proti fanouškům?
Na ten se všichni moc těšíme. Naše kvality se rok od roku zvedají a letos to budou mít fanoušci opravdu těžké (směje se). Vyztuží nás totiž dvojice hrotových útočníků Viktor H. a Luboš J. Také proto bych už nyní rád všechny pozval. A taktika? Ta zněla jasně, nesmí projít za žádnou cenu!

Sledujete, jak se na novou sezonu připravují vaši konkurenti?
O tom, jak přes léto pracují ostatní, nějakou představu máme. Něco se dá dočíst na webových stránkách soupeřů. Každý se bude chtít na sezonu připravit co nejlépe. Ale více informací o konkurenci mají jistě trenéři, ti situaci sledují bedlivěji.

Druhá liga se i v nové sezoně bude pravděpodobně hrát ve dvou skupinách, v té vaší bude jedenáct týmů. Vyhovuje vám to?
Myslím, že je to takto lepší. Model dvou skupin nám vyhovuje nejvíce. Otázka ale je, jak to celé dopadne. Dokud není definitivně rozhodnuto, musí se počítat se všemi variantami. Už jsme se párkrát přesvědčili, že dokud to není na papíře, může se ještě vše změnit.

banner pod článkem