permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1517 (25.7.2024)

Hokejoví fandové chystají protest proti vyřazení Vsetína z extraligy

Eva Stejskalová, město Vsetín • 11.06.2007

V s e t í n - Svůj nesouhlas s rozhodnutím APK, kterým byl Vsetín vyřazen z nejvyšší hokejové soutěže, dají nahlas najevo také vsetínští fandové. S tímto cílem zorganizovali na konec tohoto týdne protestní pochod městem. „Jsme přesvědčeni, že Vsetín byl vyloučen neoprávněně a proto považujeme za nutné dát svůj názor najevo,“ říká organizátor akce Alexej Zatyko. Stejný názor má i řada dalších hokejových příznivců a to nejen ze Vsetína.

Zaráží mě, že je zde možné, aby konkurence mohla někoho takto zlikvidovat. Dalo by se to i posoudit jako kartelová dohoda APK. Podle mě rozhoduje o něčem, co jí nepřísluší, a to o hospodaření soukromé firmy. To je jak kdyby asociace prodavačů bot vyhodila člena pro dluhy a jeho trh by si pak rozebrala,“ myslí si jeden z anonymních fanoušků, který svůj názor vyjádřil v diskuzi na vsetínských hokejových stránkách.

Na podivnosti v rozhodování APK upozorňuje i Mahoney, fanoušek Ústeckých Lvů. „Nejdřív zruší baráž, pak zavedou 25 milionů kauci, pak to zase zruší... samé vlastní góly,“ píše.

Málokdo však věří, že by Arbitrážní komise hokejového svazu nakonec rozhodla ve prospěch Vsetína. „U arbitráže je tutovka, že to neprojde. Bude to řešit civilní soud. A doufám, že ta čecháčská špinavost vyjde najevo,“ píše například valašský fanda pod přezdívkou Honda.

V každém případě, v pátek se na Vsetíně sejdou nejen místní fandové. Na hokejových stránkách avízují svůj příjezd Třinečtí, Vítkovičtí i Valašskomeziříčtí.

Akce se uskuteční v pátek 15. června v 17 hodin. Účastníci se sejdou na Tyršově ulici vedle restaurace U Marka. Společně se pak vydají přes Smetanovu ulici a kolem budovy VZP na ochozy Lapače. „Tam vyslechneme názory těch, kteří mají k tématu co říci,“ dodává Saša Zatyko, který také uvažuje o tom, že uspořádá zájezd na místo konání arbitráže.

Vsetínská hokejová byla vyloučen z hokejové extraligy rozhodnutím valné hromady APK, která se uskutečnila 6. června ve Velké Bíteši. Důvody, které ji k tomu vedly, však podle vedení klubu nemají právní relevanci. Vsetínští se tak okamžitě po obdržení oficiálního stanoviska odvolají. Toto rozhodnutí jsou připraveni rozporovat i dalšími právními prostředky.