Vstupenky online
permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 390 (11.7.2024)

Hokej na dřeň poosmé: Vstupte do registru dárců dřeně a zapište se někomu do života!

Redakce • 10.02.2024

Hokej na dřeň se vrací! Tentokrát už poosmé a to na Valentýna. V rámci utkání Vsetína se Sokolovem 14. února dostanou fanoušci na Lapači možnost zapsat se do registru dárců a stát se potenciálními dárci kostní dřeně. Zápis bude možný také o den dříve ve Smetanově obchodní galerii, kde Valaši představí speciální dresy pro tento duel, a nabídnou autogramiádu hráčů. Vstup do registru budou zajišťovat zdravotníci hematologického a transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice, která je dlouholetým partnerem akce.

Vstupenky na utkání zde

Akce Hokej na dřeň vznikla v roce 2016. Od té doby se přímo na Lapači do Českého národního registru dárců dřeně podařilo přivést více než 250 nových členů. Pro letošní pokračování Valaši zvolili utkání se Sokolovem, které je na programu ve středu 14. února.

Odběrová místnost bude díky spolupráci se Vsetínskou nemocnicí umístěna v prostorech rozcvičovny pod LED obrazovkou, tedy na stejném místě jako v předchozích letech. Přímo na stadionu mohou návštěvníci prostřednictvím jednoduchého výtěru z ústní dutiny rozšířit portfolio Českého národního registru dárců dřeně a tím v budoucnu někomu zachránit život. Jako dárek získají památeční puk s motivem akce nebo tematickou sladkost.

„Jsme moc rádi, že se myšlenka Hokeje na dřeň uchytila a my letos můžeme plánovat již osmý ročník. Jsme si vědomi toho, že registr je potřeba neustále doplňovat novými potenciálními dárci. Vážíme si všech, kteří do registru vstoupí buď přímo na Lapači, nebo o tom díky naší akci začnou alespoň uvažovat. Samozřejmě ne každý má tu možnost například ze zdravotních důvodů,“ uvedl Filip Bazala, výkonný manažer VHK ROBE Vsetín.

„Vstupem do registru můžete dát šanci na uzdravení pacientům s leukémií či dalšími poruchami krvetvorby. Podmínkou je věk od 18 do 35 let, dobrý zdravotní stav (žádné závažné onemocnění v minulosti), vyplnění dotazníku, výtěr z dutiny ústní, a především ochota pomoci při záchraně života a zdraví těžce nemocných pacientů,“ vysvětlila primářka hematologického a transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice MUDr. Jana Pelková.

Protože se letošní Hokej na dřeň uskuteční na Valentýna, mohou fanoušci využít jednorázové akce S LÁSKOU NA HOKEJ a jejich doprovod na stání bude mít vstup na utkání zdarma. Vsetínští hokejisté navíc do zápasu nastoupí ve speciální sadě dresů, prostřednictvím které chtějí upozornit na důležitost myšlenky celé akce.

Speciální dresy Valaši představí o den dříve, v úterý 13. února ve 2. patře Smetanovy obchodní galerie, kde fanouškům nabídnou také autogramiádu. Zájemci se zde rovněž mohou zapsat do registru dárců kostní dřeně. Jako dárek obdrží vstupenku na středeční zápas zdarma a postoupí do slosování o zajímavé ceny od Smetanovy obchodní galerie. Stejně jako na hokejovém utkání, i v tomto případě bude výtěry zajišťovat odborný personál ze Vsetínské nemocnice.

Hokej na dřeň 2024

UTKÁNÍ: VHK ROBE Vsetín - HC Baník Sokolov
KDY: Středa 14. února od 17:30
ZÁPIS DO REGISTRU: V rámci utkání v rozcvičovně pod LED obrazovkou
S LÁSKOU NA HOKEJ: Váš doprovod na stání má vstup zdarma

Představení dresů + autogramiáda

KDE: Smetanova obchodní galerie, 2. patro
KDY: Úterý 13. února od 16 do 17 hodin
ZÁPIS DO REGISTRU: V rámci autogramiády již od 15 do 17 hodin.

Co je zapotřebí pro vstup do registru?

  • Věk 18 – 35 let
  • Dobrý zdravotní stav, žádné závažné onemocnění v minulosti
  • Vyplnění dotazníku
  • Výtěr z dutiny ústní
  • Ochota pomoci při záchraně života a zdraví těžce nemocných pacientů

Další informace:

  • Proč se stát dárcem? Více zde.
  • Vstup do registru, více zde.
  • Jak se dřeň daruje? Více zde.
  • Kdo může a nemůže být dárcem zde.

Mnohé další informace získáte na webu Českého národního registru dárců dřeně zde. Doposud jsme společně na Lapači přivedli do registru přes 250 potenciálních dárců. Navyšme tento počet už na Valentýna!

banner pod článkem