Filip Bajtek: Přiklonilo se k nám štěstíčko

Filip Bazala • 15.01.2012

Vsetínští po vyhraném zápase v Přerově zajížděli na led Frýdku - Místku, kde měli potvrdit zlepšenou hru ve venkovních utkáních a podařilo se. Valaši otočili zápas z 2:0 na 2:3 a ve třetí třetině ještě přidali pojistku v podobě čtvrté branky. „Dali jsme dva góly a dostali se do vedení. Sice byly dost šťastné, ale i ty do hokeje patří,“ ví mladý talentovaný útočník Filip Bajtek. Vsetín tak získal z posledních tří venkovních zápasů sedm bodů a poslední venkovní zápas před derby na domácím ledě odehrají v Hradišti.

Důležité tři body z Frýdku. Filipe, jak bys zhodnotil zápas?
Do utkání jsme nevstoupili nejlépe. Brzy jsme prohrávali 2:0, ale naštěstí jsme hned odpověděli brankou na 1:2, což nás trochu nakoplo. Od druhé třetiny jsme lépe bruslili a soupeře jsme přehrávali. Dali jsme dva góly a dostali se do vedení. Sice byly dost šťastné, ale i ty do hokeje patří. Ve třetí třetině jsme ještě přidali pojistku v podobě čtvrté branky a výhru už jsme si pohlídali.

Jak velký je to rozdíl hrát na ledě Karviné, Přerova a pak na ledě Frýdku, který předvádí úplně jiný hokej?
Když neberu v ohledu diváky, tak jiné týmy chtějí hrát hokej a snaží se i kvůli svým fanouškům. Hraje se tak pohledný hokej, i když tomu vždy tak není. Ale ve Frýdku se tomu nazývat hokej neodvažuji. Přijde mi, že jejich hráči se jdou na led jen vybít a prohnat puk po ledě. Takový zápas jsem snad nikdy ještě nehrál. Přišlo mi, že ani nechtěli hrát hokej. Jenom opláceli, hráli dost nesportovně, faulovali, prostě jatka. Navíc, i když sudí tyto zákroky viděl, tak je nepískl, což nás trochu pobouřilo. Myslím, že rozhodčí dnes utkání nezvládl.

V závěru se do sebe pustili Farda se Sluštíkem. Mohl bys nám situaci přiblížit?
Na konci utkání dostal tvrdě zezadu krosček Daniel Vaněk, bylo to dost ošklivé. Jirka Heš a Fardis se jej okamžitě zastali a druhý jmenovaný mu dal pěknou nakládačku. Oba dostali 5+KO, ale v oslabení jsme nakonec hráli my, protože Fardis dostal ještě dvě minuty navíc za sekání a to mi přišlo dost nefér.

Jakmile přijde zápas, tak se všichni soustředí

Jaká panuje v kabině nálada po vydařených venkovních zápasech?
S kluky netrávím tolik času, hraji za Vsetín jen o víkendech, ale když jsem s nimi, tak vidím, že v kabině je dobrá nálada pořád a to je dobře. Jak má přijít zápas, všichni se soustředí. Jakmile se podaří zápas venku, tak i ta psychika je lepší. My venku dříve víceméně nehráli špatně. Vždy to bylo vyrovnané, ale nyní se k nám přiklonilo to štěstíčko, kterého je v těchto zápasech třeba.

S Reném Kajabou máte za sebou tři zápasy během tří dnů. Jak to zvládáte?
Je to docela náročné, ale jsme ještě mladí, tak to poměrně zvládáme. Pravdou je, že jsme teď měli těžké zápasy v juniorce Třince, takže jsme toho dnes ke konci už měli plné brýle. O to víc jsem rád, že se nám podařilo vyhrát.

Blíží se derby. Jak se těšíš a s čím na Valmez vyrukovat?
Myslím, že není třeba nějaká speciální taktika. Musíme hrát to, co Vsetín umí, což je hlavně dobré bruslení, které na ně platí. Vyhýbat se faulům, jelikož mají dobré přesilovky. Nevím, jestli mě trenér pustí hrát, protože s juniorkou Třince hrajeme hned v pondělí s Chomutovem. Uvidíme, jak to bude.

Pomalu se blíží už i play-off. Budeš moct Vsetínu pomoci, a koho by sis ty osobně přál do čtvrtfinále?
To ještě nemohu říci. Play-off je poměrně daleko a netuším, jak to vše bude. Přál bych si do čtvrtfinále Valmez, protože jsem slyšel, že jejich heslem je: Prohrát můžeme s kýmkoliv, ale se Vsetínem ne. Chtěl bych je, abychom jim dokázali, že se mýlí.