Druholigový aktiv: Dva kluby ještě musí podat přihlášku, čas mají do 5. června

Václav Trávníček • 30.05.2014

Páteční aktiv druholigových klubů v Praze měl odsouhlasit podobu soutěže v nové sezoně, definitivu však nepřinesl. Důvodem jsou chybějící přihlášky Orlové a Valašského Meziříčí. Oba kluby mají nyní týden na to, aby se do soutěže přihlásily. Nejzazší datum zní 5. června. Pokud se tak nestane, budou nahrazeny některými dosavadními účastníky skupiny Západ. Z geografického hlediska se v tomto případě nabízí Moravské Budějovice, Žďár nad Sázavou či Pelhřimov.

Druhá liga bude pravděpodobně i v nadcházející sezoně rozdělena do dvou skupin. Ta západní předběžně čítá osmnáct účastníků, východní jedenáct. Rozdělení proběhlo opět podle geografické příslušnosti jednotlivých klubů k regionům. Morava je letos chudší o Prostějov, který na jaře postoupil do druhé nejvyšší soutěže, v níž shodou okolností vystřídal Beroun. Ten byl nově zařazen „na Západ“.

Předpokládaná podoba druholigových skupin:

Západ: Beroun, Bílina, Děčín, Jablonec, Jindřichův Hradec, Klášterec nad Ohří, Klatovy, Kobra Praha, Kolín, Moravské Budějovice, Nymburk, Pelhřimov, Řisuty, Sokolov, Tábor, Trutnov, Vrchlabí, Žďár nad Sázavou.

Východ: Břeclav, Frýdek-Místek, Hodonín, Nový Jičín, Opava, Orlová, Poruba, Přerov, Technika Brno, Valašské Meziříčí, Vsetín.

Stejný jako loni by měl letos být i herní systém: české kluby v základní části odehrají 34 utkání (dvoukolově doma - venku), moravské o šest více (čtyřkolově doma - venku - doma - venku). Série play-off se budou hrát na tři vítězné zápasy a protože byl letos hokejovým svazem zaveden přímý postup do vyšší soutěže, mohou do vyřazovacích bojů zasáhnout pouze ti hráči, kteří mají v základní části za svůj klub odehráno nejméně 50 procent utkání.

Po skončení play-off bude na programu kvalifikace za účasti třech týmů, jež se utkají o dvě postupová místa do první ligy. Z východu do kvalifikace postoupí celkový vítěz play-off, ze západní skupiny oba vítězové semifinálových sérií. Do krajské soutěže automaticky spadnou dva nejhorší celky základní části.

Zobrazit místo 2. liga - sezona 2014/15 na větší mapě

Případné změny v předpokládaném formátu mohou nastat během příštího týdne. Do soutěže totiž zatím nepodaly přihlášku kluby z Orlové a Valašského Meziříčí. Oba dostaly termín odevzdání 5. června a pokud tak neučiní, budou nahrazeny některými účastníky skupiny Západ tak, aby počet účastníků Východu byl znovu jedenáct. Z geografického hlediska se v tomto případě nabízí Moravské Budějovice, Žďár nad Sázavou či Pelhřimov. Vsetín by tak ovšem přišel o oblíbené valašské derby, které by fanouškům jistě chybělo.

Start soutěže je naplánován na středu 17. září.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov