Druhá liga je srovnatelná s ruskou VHL, myslí si nová posila Alexander Grebenjuk

Filip Bazala • 14.11.2014

Nová posila Valachů Alexander Grebenjuk si vyzkouší po dvou týdnech tréninku konečně zápas. Hráč, který vyniká tvrdou ranou by měl pomoci v zadních řadách mužstva. „Těším se, až konečně nastoupím,“ netají se zápalem do hry mladý ruský bek. Po přípravě s Admiralem Vladivostok a Dynamem Moskva nakonec zamířil do Vsetína, kde by měl působit minimálně do konce sezony. I když zatím neumí český, dorozumívá se i díky Jaroslavovu Uchinovi, který se již adaptoval a ovládá češtinu velmi dobře.

Alexandere, jak byste se představil vsetínským fanouškům?
Jmenuji se Alexander Grebenjuk. Jsem z Ruska a přijel jsem z města Chabarovsk. Hrál jsem druhou nejvyšší soutěž v Rusku za HK Lipeck. Přijel jsem do Česka, protože jsem měl velký zájem hrát za Vsetín.

Jak jste se dostal na Lapač?
Připravoval jsem se před sezonou s týmem Admiralu z KHL. Poté jsem se přesunul do Dynama Moskva, se kterým jsem pokračoval v přípravě. Bohužel jsem měl nějakou chybu ve smlouvě a už na mě nezbylo místo v sestavě. V Rusku v sezóně už smlouvu dostat nemůžete a tak jsem se rozhodl pro přesun na Vsetín.

Těšíte se, až nastoupíte?
Rozhodně, těším se.

Profil Alexandera Grebenjuka na Eliteprospects.com

Už jste měl možnost vidět zápas, co říkáte na úroveň soutěže?
Co jsem zatím mělo možnost vidět, tak mi přijde, že je soutěž srovnatelná s Ruskou VHL.

Jaké bylo přivítání se spoluhráči, vzali vás mezi sebe?
Všechno v pohodě. Každý mě přivítal a pomohl mi, s čím jsem potřeboval. Je to ale zatím těžké, protože neumím česky. Zatím to zkouším se slovníkem, a když je něco nutného třeba, je tady Jaroslav Uchin, který česky umí a pomáhá mi.

Čeká vás zápas v Břeclavi. Určitě se už těšíte po tak dlouhém čekání.
Trošku jsem nervózní, protože jsem dlouho nehrál. Na zápas v Břeclavi se však těším a určitě chci s týmem zvítězit. Doufám, že vše proběhne v klidu, jelikož ještě nejsme úplně sehraní, ale určitě to nějak zvládneme.

Jak byste pozdravil vsetínské fanoušky?
Držte nám palce, hrajeme to pro vás a věřím, že vás i nadále bude chodit na utkání tolik, jako doposud. Budeme za to rádi!