Dorostenci: pokoří Jihlavu, odolají Olomouci?

David Škabraha • 29.11.2007

V s e t í n – Pomalu se schyluje k dalšímu dvojkolu extraligy dorostu a vsetínské mladíky v pátek 30. listopadu poctí svou návštěvou protějšek z Olomouce, na druhý den o poledni rozkmitají Valaši své brusle na půdě Jihlavy. Pokud bychom se řídili předpoklady, jež určuje tabulka, jsou zelenožlutí favority v obou střetnutích. Hokej však nebyl tak krásným sportem, kdybychom uměli výsledky s jistotou předpovědět a tudíž lze favorita označit pouze za čistě papírového.

Olomouc – 22 bodů, skóre 60:113, 20. místo

Hokejisté z města vůní proslulých syrečků zajíždí na Lapač s trochu pošramocenou bilancí. Až v posledním zápase prolomili proti Plzni smůlu v podobě čtyř proher v řadě. Nyní bude velice těžké nesklouznout zpět na kolej znamenající nulové bodové příděly, ale sebevědomí nabyté u příležitosti porážky Plzně určitě Olomoucké požene ze všech sil za třemi body!

Silnou zbraní hostí se zdá být útočník David Čada, jehož hokejka dokázala za dvacet jedna zápasů vykouzlit dvanáct branek, což je suverénně nejvíce z týmu. Ze zadních řad ční brankářská jistota nesoucí na dresu jméno Jakub Vzrala pyšnící se solidní úspěšností 88,25 procent.

Jihlava – 35 bodů, skóre 85:96, 14. místo

V jihlavské Dukle lze již hledat o něco silnějšího a ještě více vyrovnaného soupeře než tomu bylo v případě Olomouckých. V posledním dvojkole roznesli obě pražská „S“, Slavii pokořili 6:3 a Sparta odešla do sprchy po velice rozvášněném utkání dokonce za stavu 7:3. V bilanci prohraných a vyhraných zápasů si Jihlavští vedou obstojně, doposud jedenáct výher a dvanáct neúspěchů značí slušnou sílu mužstva.

Veliký pozor si musí Valaši dát na střelce jménem Adam Zeman nesoucího na své holi již třináct gólových a dokonce čtrnáct zářezů za asistence. V těsném závěsu za ním se sluní s celkem pětadvaceti kanadskými body Kuřítko Martin a na prvních příčkách se drží také Martin vysloužil s třiadvaceti body. Mezi brankáři je na tom s necelými devadesáti procenty úspěšných zásahů nejlépe Jiří Šťastný, na ledě si také z trojice golmanů odbyl jasně nejdelší dobu – 1033 minut.

Srovnání z minulého mače s Jihlavou nemůžeme poskytnout z velice jednoduchého důvodu, a to, že se žádný zápas doposud neodehrál. Přejme tedy oběma celkům v premiérovém utkání hodně štěstí a vítězství ať si najde cestu k tomu správnému týmu.

Vzájemná utkání

S těmito dvěma celky letos vsetínský dorost doposud nesoupeřil.

Sestavy z minulého kola

Vsetín: Hromada (na lavičce Guštafík) – Hladký, Jaškin Dmitrij, Jaškin Mikhail, Kajaba, Kentoš, Kozák, Kubo, Matuštík, Mikuláštík, Podešva, Pořický, Ptáčník, Slováček, Trška, Tyralík, Vávra, Vrba Filip, Vrba Lukáš

Olomouc: Vrzala (náhradníci Motáň, Lukáš) – Axman, Brandýs, Dopita, Čada, Králík, Kreisel, Kroseska, Kvapil, Kvasnička, Málek, Mareček, Nečesal, Pezda, Vaněk, Študent

Jihlava: Jiří Šťastný (na lavičce Rittich, Klimeš) – Brichta, Cirhan, Kasalý, Kuřítko, Kvasnička, Malec, Musil, Pekárek, Pěška, Polcar, Přidal, Svobodník, Tichý, Vysloužil, Zeman, Zídek, Zmrhal, Šidlík