Dorost odehraje poslední dva zápasy této sezóny doma

Anna Pavlína Sedláčková • 11.03.2020

Na dorost v tomto týdnu čeká nejprve ve čtvrtek utkání s Šumperkem, který je v tabulce na 7. místě a od Třemošné jej dělí 5 bodů. Druhým soupeřem je Olomouc, jež má v tabulce dohromady zapsaných 20 bodů, ty ji umisťují na 10. místě v tabulce o udržení. Tato část ELIOD Extraligy dorostu se blíží ke konci, což znamená, že vsetínskému dorostu zbývají odehrát už pouze dvě utkání.

Vsetínský dorost se v minulém týdnu utkal s Technikou. Zápas byl v první třetině gólově vyrovnaný, ale lépe na tom byli Brněnští, kteří byli týmem, jenž se dostal do vedení. Ve druhé periodě se vše obrátilo a ve vedení byli Vsetínští, kteří svůj náskok udrželi až do konce utkání. Ve druhém zápasu jim štěstí již nepřálo. Po většinu první periody se vsetínskému dorostu dařilo držet Jihlavu zkrátka, ale nakonec se jí podařilo prosadit. Ve druhé periodě žádný gól nepadl. Až v poslední části zápasu se Vysočané opět dostali k úspěšným střelám, díky kterým se jim podařilo ještě třikrát prosadit.

Zápas: 12. 3. Vsetín – Šumperk 14:00
Šumperský dorost na tom podobně jako Vsetín. Drakům se ale nejprve nepovedlo první utkání, a to s Třemošnou. První třetina končila za vyrovnaného stavu 1:1. Ve druhé periodě byli šumperští zaskočeni, neboť jim soupeř během této třetiny nastřílel hned 4 góly. Tento stav se drakům do konce utkání nepodařilo vyrovnat. Druhý zápas s Kladnem byl o něco veselejší. Soupeři se podařilo prosadit pouze jednou, zatímco Šumperk byl hned od počátku utkání ve vedení, které po zbytek utkání jen navyšovali.

Zápas: 13. 3. Vsetín – Olomouc 17:45
První utkání bylo pro Olomouc vyrovnané hned od prvopočátku. Oběma celkům se totiž ve všech třetinách podařilo prosadit jen jednou, čímž drželi utkání stále vyrovnané. Došlo tak na prodloužení, ale nadstaveného času se nepodařilo ani jednomu z celků využít, a tak proběhli nájezdy, ve kterých byli úspěšnější kohouti. Druhý zápas s Třemošnou se Olomouci tak moc nepovedl. Soupeř byl od první třetiny ve vedení a v druhé periodě svůj náskok ještě navýšil. Olomouc se prosadila až ve třetí třetině, ale vyrovnat se jí již nepodařilo.

Sestavy z minulého kola:
Vsetín: Nešpůrek – Velikovský, Kočí, Mikula, Krajčík – Bednařík, Kopřiva, Rigo, Tobola, Juráň, Adámek, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Jurek.
Šumperk: Ryšavý – Seidenglanz, Minařík, Kareš, Netolický, Blaško, Koutecký, Panáček – Burda, Peškar, Kučera, Diviš, Trögner, Janech, Haas, Šucha.
Olomouc: Špunar – Nesvadba, Drábek, Přecechtěl, Mudrák, Stratil, Galvas, Pekr, Přidal Š. – Havel, Přidal L., Lajoš, Neoral, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda, Šulgan.