Daniel Tesařík: Dnešní vítězství jsme vydřeli

Kristýna Guricová • 27.09.2009

Metu sta minut bez vstřelené branky atakovali v sobotu hokejisté VHK Vsetín. O to, že na ni těsně nedosáhli, se postaral Daniel Tesařík, který šťastně usměrnil Matulovu střelu mimo dosah výborně chytajícího brankáře Žurka. Valachy tak tento dvaatřicetiletý útočník, který ve zkušeném prvním útoku doplnil dvojici Štraub - Mokrejš, nastartoval na cestu k cennému vítězství. Nebylo proto divu, že po zápase z Tesaříka vyzařovala viditelná spokojenost...

Na vstřelení branky jste čekali skoro 100 minut - to bylo asi hodně nepříjemné, že?
Dneska to bylo určitě moc těžké utkání, ale chtěli jsme za každou cenu vyhrát. Ze začátku jsme se trápili, dokázali jsme si vytvořit spoustu šancí, bohužel jsme je ale neproměňovali. Já jsem pak dokonce na konci netrefil prázdnou bránu. Prostě jsme moc rádi, že se nám to dnes podařilo, bylo to vydřené vítězství 2:1, ale o to cennější to je!

Dlouhé čekání jsi ukončil ty, když jsi dnes střelil úvodní branku, jak jsi ji viděl?
Pořádně jsem vlastně nevěděl, že padla branka. Cítil jsem, že mě trefil puk a až ve chvíli, kdy se začal radovat Lukáš Matula, tak jsem si uvědomil, že vedeme 1:0. Zvedl jsem ruce a začal jsem se radovat taky.

Co podle tebe rozhodovalo dnešní utkání?
Nedá se říct, že jsme dnes měli více štěstí. Myslím si, že rozhodovalo to, že jsme více bojovali a byli jsme více zarputilejší. Chtěli jsme vyhrát a prostě jsme dřeli až do úplného konce a to se nám taky vyplatilo.

Dnes jsi nastoupil v útoku se Štraubem a Mokrejšem, jak se ti s nimi hrálo?
Letos se sestava pořád ještě míchá, takže se zatím hledáme. Jsem rád, že se naší lajně dneska dařilo. Bylo jenom škoda, že se nechal Pepa (Josef Štraub, pozn.red.) na konci zápasu tak vyloučit. Naskočil pak za něj Honza Matějka a po zbytek utkání ho dokázal dobře zastoupit. S naší spoluprací jsem spokojen.

Vstup do sezóny se vám příliš nevyvedl, jaká je nálada v kabině?
Nálada v kabině je dobrá. Teprve jsme na samém začátku soutěže. Když si vzpomenu na úvod loňské sezóny, tak to bylo mnohem horší. Prohráli jsme tehdy snad šest nebo sedm utkání v řadě. Letos se nám podařilo již dvakrát utkání vyhrát a myslím si, že to bude už jenom lepší.

V příštím kole jedete do Orlové, s čím do toho utkání půjdete?
Do Orlové pojedeme určitě hrát ze zajištěné obrany, ale také se pokusíme bodovat. Chtěli bychom navázat na dnešní zápas a mohli bychom z toho udělat nějakou pořádnou šňůru.