Další posila do útoku: Na Lapači podepsal smlouvu Michal Gago

Redakce • 16.08.2021

Soupiska hokejistů VHK ROBE Vsetín se před nadcházející sezonou rozrostla o další jméno. Novou posilou Valachů je třiadvacetiletý útočník Michal Gago, který už v zelenožlutém dresu odehrál přípravné utkání minulý týden proti Prostějovu. Nyní na Lapači podepsal smlouvu. „Michal je důrazný útočník, hráč v ideálním hokejovém věku. Věříme, že když bude zdravý, bude pro tým přínosem,“ sdělil jednatel klubu Daniel Tobola.

Michal Gago (11. 11. 1997) je odchovancem zlínského hokeje a prošel mládežnickými výběry tamního klubu. V Baťově městě si zkusil rovněž nejvyšší seniorskou soutěž, ve které doposud odehrál šestadvacet utkání. Další starty v dospělém hokeji přidal za Havířov, Přerov a Prostějov, jednu sezonu strávil ve Znojmě v tehdejší EBEL.

Někdejší mládežnický reprezentant, jenž v minulosti startoval například na Hlinkově memoriálu, se Vsetínem nejprve trénoval. Nyní má o své budoucnosti jasno: v nadcházející sezoně bude bojovat právě na zelenožluté barvy.

„Když jsem se od agenta dozvěděl, že by měl o mne zájem Vsetín, byl jsem moc rád. Klub se netají svými ambicemi, navíc pocházím z regionu. To je super. Jsem tady, abych týmu pomohl dostat se tam, kam chce. Jak to bude, nechám samozřejmě na trenérech. Budu se snažit přispět jak body, tak důrazem. Zkrátka tím, co bude potřeba,“ uvedl Michal Gago.