Další dva zápasy musíme vyhrát, má jasno David Hrazdira

Kristýna Zigmundová • 21.03.2016

Nedělní druhý finálový zápas ukázal kvality, jakými vsetínští hokejisté disponují. Nejvíce se za výsledek zasloužila týmová práce a výborná muška Davida Hrazdiry, který si za zápas připsal dvě branky. „Dostal jsem kotouč z pravé strany, tak jsem to prostě zkusil a spadlo to tam. A u té druhé mě Radim výborně našel, já jsem nastavil hokejku, a bylo to tam.“ Za klíčový okamžik považuje ubráněné přesilovky a výbornou podporu fanoušků. „Věřili jsme, že za podpory výborných diváků a týmového výkonu to dotáhneme do vítězného konce. “

Jak byste zhodnotil druhé finálové utkání?

Do utkání jsme vstoupili určitě dobře. Po první třetině jsme vedli 1:0, pak nám to tam ještě dvakrát spadlo a za to jsme určitě rádi. Nakonec se nám skóre podařilo ubránit, i když jsme inkasovali ten jeden gól. Stejně jsem ale rád, že jsme si to na konci pohlídali, a že to je 1:1. A stejně jdeme dál, protože cíl, co jsme si dali je, že ještě další dva zápasy musíme vyhrát.

Podařilo se vám vsítit hned dvě branky ze čtyř.

Ta první branka padla v přesilovce. Dostal jsem kotouč z pravé strany, tak jsem to prostě zkusil a spadlo to tam. A u té druhé mě Radim výborně našel, já jsem nastavil hokejku, a bylo to tam.

Po minulém utkání jste si dali za cíl nedávat Frýdku tolik šancí v přesilovkách, myslíte si, že se vám to dnes dařilo?

Jo, na to jsme si dávali určitě pozor, protože víme, že jsou v přesilovkách nebezpeční. Je pravda, že tam nějaké ty přesilovky měli, ale výborně jsme to ubránili. Přesně jak jsme si řekli a teď můžeme být rádi, že jsme to takto dotáhli do vítězného konce.

Bylo to jedním z hlavních faktorů výhry, nebo tam bylo ještě něco jiného?

Myslím si, že ty přesilovky byly pro nás hodně rozhodující, protože se nám je podařilo ubránit. Hlavní ale je, že jsme podali výborný týmový výkon a díky tomu jsme tu sérii dostali na 1:1.

Váš nástup do utkání se zdál být se značným respektem, přišlo to tak i vám?

Tak s respektem bych zrovna neřekl. Chtěli jsme hlavně do zabezpečené obrany a do útoku jsme si věřili, že tam něco dáme, a nakonec jsme i dali. Jak už jsem říkal, výborný týmový výkon a díky němu jsme to také vyhráli.

Věřili jste, že se vám může podařit urvat tak skvělý výsledek?

Hrál Frýdek stejnou hru, nebo se tam něco změnilo?

Tak určitě hrál trošku jinak než doma. Doma se hraje víc dopředu, ženou vás diváci, ale myslím si, že odehráli slušný zápas, akorát nám to tam prostě spadlo a my jsme to už jenom dotáhli k vítězství.

Další zápas vidíte jak?

Tam to bude stejně těžké jako první zápas, ale na druhou stranu si myslím, že už i ten první zápas jsme odehráli slušně. Pojedeme tam však s tím, že se budeme snažit urvat ten druhý bod pro nás a hlavní bude opět nefaulovat.