Čtvrtý přípravný zápas odehraje Vsetín v úterý na ledě Prostějova

Jan Tajzler • 24.08.2020

Zápasová příprava vsetínských hokejistů pokračuje v úterý, kdy od 18:00 změří svěřenci trenéra Srdínka síly s celkem Prostějova. Jestřábi po loňské nepovedené sezoně budují nové mužstvo a věří, že se znovu vrátí na pozice, které zaručují účast v play-off. Vsetín nastoupí podruhé v přípravě na ledě soupeře, dokáže tentokrát uspět a přivézt si vítězný pocit i z venkovního stadionu? Odpovědi začnou přicházet v úterním podvečeru.

Prostějov čeká třetí přípravný duel

Jestřábi by se v letošním ročníku znovu rádi rozlétli a navázali na úspěšné sezony, kdy byli pravidelnými účastníky vyřazovacích bojů. Naposledy se však Prostějov představil v play-off sezony 2018/2019, kdy se v dramatické čtvrtfinálové sérii snažil vyřadit právě Vsetín. Toto čtvrtfinále tehdy dospělo až do sedmého rozhodujícího duelu, který ovládlo mužstvo z Lapače. Hanáci měli ambice i v loňské sezoně, ale papírové silný kádr si nesedl a nakonec skončil až na 12. místě, což určitě nenechalo na Hané nikoho chladným a začalo se intenzivně pracovat na přebudování kádru.¨

S Prostějovem se rozloučili ofenzivní opory, Tomáš Nouza zamířil do Vrchlabí, Tomáš Divíšek ukončil bohatou hráčskou kariéru a do Kladna pak zamířil také kapitán Maruk Račuk. Naopak nadále bude prostějovský dres oblékat střelec Lukáš Žalčík, z Kladna pak dorazila další slibná posila a to Tomáš Kaut. Prostějov lovil posily zejména ve Znojmě, odkud přišel do obrany Aleš Sova. Do branky Jestřábů se postaví Ondřej Bláha, jenž v loňské sezoně oblékal právě vsetínský dres.

Jestřábi si museli během léta projít také karanténou, do dnešního dne stihli odehrát dvě přípravná střetnutí. Nejprve se postavili v domácím prostředí Třebíčí, které podlehli v samostatných nájezdech 4:5. Proti polským Tychám už se však dostavila vítězná radost, když Hanáci zvítězili 4:1. Nyní se schyluje k další prověrce proti Vsetínu.

Připíše si Vsetín první venkovní vítězství?

Valaši se po dvou domácích výhrách představili na ledě Polárky Frýdku-Místku. Bohužel pro zelenožluté i tentokrát platila kletby frýdecké haly, když Vsetínští podlehli soupeři 1:3. Zápase ve Frýdku-Místku byl první v rámci turnaje O pohár RT Torax a duel s Prostějovem bude pro Vsetín druhým představením v tomto turnaji.

Vsetín se v loňském ročníku střetl s Jestřáby pouze dvakrát, na Hané Valaši padli 1:3, v domácím prostředí pak slavili vítězství 3:2. Bitvy Vsetína a Prostějova obecně platí mezi ofenzivně laděné, bude to platit i nyní a podaří se Vsetínu poprvé v přípravě uspět na ledě soupeře? Utkání Prostějov – Vsetín startuje v úterý od 18:00 na ZS v Prostějově.

Sestavy v posledním utkání:

Prostějov: Bláha (Wolf)- Sova, Hrdinka, Piegl, Drtil, Staněk, Krejčí, Takáč, Pěnčík - Hrníčko, Vachutka, Jandus, Ouřada, Janeček, Gago, Novák, Kaut, Mrázek, Bartoš, Chlán, Podlaha.

Vsetín: Gába – Štach, Smetana, Kudělka, Bartko, Jenáček, Hryciow – Březina, Vlach, Gorčík – Kloz, Pechanec, Babeliak – Půček, Rehuš, Klímek – Hořanský, Gajarský, Ondračka.