Chance liga pokračuje, Přerov se těší na třaskavou bitvu se Vsetínem

Jan Tajzler • 24.09.2021

V sobotu je na programu již 5. kolo Chance ligy a bude se jednat o hokejový svátek na Hané, kam zamíří Vsetín. To by za normálních okolností zas tak svaté nebylo, ale přeci jen se Valaši s Hanáky utkají v třaskavém derby po delší době i s fanoušky na tribunách, a minimálně ti vsetínští se na souboj se Zubry těší. Přerov i Vsetín patří mezi favorizované celky soutěže, v tabulce jsou momentálně sousedy, jako vždy se tak v souboji tradičních rivalů bude jednat o cenné body. Souboj Zubrů s Valachy startuje v sobotu od 17:00 na ledě Meo Arény.

Organizační informace pro návštěvníky utkání naleznete zde (klikněte).

Přerov zatím jako na houpačce

Doma jsou Zubři zatím stoprocentní, ale venku body ztrácejí. Čtyři zápasy, které Přerov sehrál, mají jasný trend, výhra střídá porážku. Uvidíme, zda tento trend bude platit i v sobotu, každopádně Valachům se na přerovském ledě dlouhodobě nedaří. Naposledy zde zvítězili 9. ledna 2019. Přerov letos vyhrával pouze doma, z Hané odjely s prázdnou celky Kolína (4:0) a Kadaně (5:2). Venku pak Zubři ztratili v rámci krajského derby v Šumperku 1:2 a Jihlavě 1:3. Aktuálně Přerov sídlí na 9. pozici se ziskem šesti bodů.

Přerovský tým bude i letos spoléhat na zkušeného útočníka Romana Pšurného. Velký prostor dostanou i mladí hráči, zatím se sezona podařila slibně rozjet dvacetiletému Danielu Indrákovi (2+1) či Matěji Svobodovi (1+2). Dalším dodavatelem ofenzivních zkušeností bude bezesporu Tomáš Doležal nebo Jakub Svoboda. Hodně se čeká také od letní posily Jakuba Hermana nebo navrátilce Matouše Kratochvíla. Přerov navíc dlouhodobě umí produktivní sílu rozšířit na všechny útočné formace, takže soupeři se musí mít na pozoru.

Do obrany Přerov přivedl z konkurenčního Prostějova Františka Hrdinku a třiadvacetiletému bekovi se zatím u Zubrů daří, když zaznamenal již čtyři kanadské body a momentálně je nejproduktivnějším hráčem Přerova. Letošní ročník zahájil v dresu mateřského Přerova také vsetínským fanouškům dobře známý Josef Hrabal, střídavé starty do Zlína má vyřízené Robert Černý a zkušenou oporou defenzívy je také Jiří Krisl. Brankoviště Přerova bude mít na povel dvojice Michael Petrásek s Michalem Postavou, oba borci si zatím vedou velmi slušně, když Petrásek pochytal ve třech duelech 92,26% střel, jeho mladší kolega Postava je na tom ještě líp, jeho úspěšnost činí 95,12%. Přerov vždy uměl vsadit na kvalitního brankáře, o čemž se Vsetín již mnohokrát přesvědčil ve vzájemných zápasech.

Ukořistí Valaši první venkovní body?

Vsetín odehrál o jeden zápas méně než jeho sobotní soupeř z Přerova. Valaši po zpackaném úvodu v Jihlavě zabrali na domácím ledě, když se nepárali s outsiderem z Kadaně (7:3) a celkem pohodlně dokráčeli i k vítězství nad zvučnějším soupeřem z Poruby (6:0). Středeční duel Vsetína však za sebou nese i jeden velký vykřičník a to v podobě sedmi nevyužitých přesilových her. Je jasné, že v dalších zápasech si zelenožlutí takový luxus nemohou dovolit, při nejmenším by se jim nemusel vyplatit.

Po dvou domácích zápasech, ve kterých Vsetín nastřílel do branky soupeřů celkem 13 puků, je však třeba hledat i pozitiva. Určitě skvělým poznatkem je fakt, že Vsetínu se zatím prosazují všechny útočné formace a produktivita je tak zatím rozložena do celého mužstva. Daří se bodovat i obráncům, proti Porubě například otevřel skóre Ondřej Smetana. Do role vrchního nahrávače se zatím ve Vsetíně řadí Luboš Rob (1+5). Dva zářezy ve vsetínském dresu už stihl oslavit i Juraj Majdan. O týmové hře Vsetína pak svědčí i fakt, že jediným útočníkem, který doposud nemá kanadský bod je Michal Gago, ovšem ten stihl zatím odehrát pouze středeční zápas proti Porubě a musíme ocenit především jeho černou práci, kterou pro domácí barvy v utkání vykonal.

Valaši cestují do Přerova v sobotu, na ledě Zubrů budou chtít navázat na povedené domácí výkony. V zápasech mezi Hanáky a Valachy obecně moc branek nepadá, rozhodovat určitě budou přesilové hry. Pro Vsetín bude také důležité ustát tradiční úvodní nápor domácích. Na zápas do nedalekého Přerova se chystá i řada vsetínských příznivců. Organizační informace k sobotnímu utkání v Přerově si můžete přečíst zde. Kdo se do Meo Arény nedostane, bude moct utkání sledovat v přímém přenosu na hokejkatv.cz nebo tradičně přes onlajn přenos v režii redakce HC ZUBR Přerov.

Sestavy v minulém kole:

Přerov: Postava – Hrabal, Černý, Hrdinka, Kubeš, Krisl, Seemann – Süss, Pšurný, Doležal – Jakub Svoboda, Herman, Kratochvil – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Šoustal, Indrák, Jan Svoboda.

Vsetín: Málek – Buchta, Ondračka, Smetana, Štach (A), Hryciow, J. Jenáček, Š. Jenáček – Rob, M. Indrák, Jonák (A) – A. Zeman, R. Vlach, Berger – Majdan, Kucharczyk (C), Gago – Vítek, D. Březina, Hořanský.