Vstupenky online
permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 390 (11.7.2024)

Udělám maximum, abych dostával šance v týmu, hlásí po své premiéře Apolenář

Alena Ryšavá • 26.09.2021

V sobotu se Vsetín utkal s Přerovem. Ve vypjatém utkání Valaši otočili skóre, Zubrům se ale povedlo ještě ve třetí třetině srovnat. Houpačku rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých se štěstí přiklonilo na stranu domácích. „V nájezdech už to byla, jak se říká, loterie. Přerov měl větší štěstí, museli jsme se tedy po dobrém výkonu spokojit pouze s bodem,“ věděl útočník Jakub Apolenář, který ve svých 20 letech zažil premiéru v Chance lize.

Do sobotního utkání jste vstupovali po velmi povedeném středečním domácím zápasu s Porubou. Co bylo důležité před vstupem do klání s Přerovem, když jste v minulém střetnutí byli suverénní?
Bylo důležité, abychom do zápasu vstoupili bez návaznosti na ten středeční. Na každé utkání se musíme připravovat samostatně. Měli jsme důkladný rozbor soupeře, soustředili jsme se pouze na toto utkání. 

V zápase šel Přerov do vedení, vy jste zápas otočili na svou stranu. Zápas byl hodně vyhrocený, byl plný emocí, střetů a napětí. V čem byla síla soupeře? 
Utkaní bylo hodně vyrovnané. Soupeř využíval našich chyb, zejména v předbrankovém prostoru. Také jsme byli hodně trestaní. Naše nedisciplinovanost nám ubírala síly, čehož Zubři uměli využít. My jsme naopak nevyužili šance, které jsme měli, a jejich hrubky jsme nedokázali ztrestat. 

Pro vás šlo o premiéru mezi muži, zápas v Chance lize jste doposud ještě neodehrál. Jaké máte z nové zkušenosti pocity?
Kluci mě vzali výborně do party, mimo led je to úplně super, ale na ledě cítím, že mezi mnou a nimi je znatelný rozdíl. Seniorský hokej se od toho juniorského docela dost liší a já musím nabrat zkušenosti a trošku se otrkat. Snaží se do toho co nejrychleji dostat, abych rozdíl smazal. 

Zaměřme se na vaše plusové stránky, co můžete mužstvu jako hráč nabídnout? 
Jako mladý hráč se snažím být velmi aktivní. Myslím si, že k mým silným stránkám patří hlavně hravost, také se snažím hrát aktivně do těla. Ke svým plusovým stránkám rovněž řadím bojovnost, pokouším se být silný na kotouči, vybojovat puky a následně je předat spoluhráčům. 

K vašemu prvnímu utkání jste nastoupil v mladé dvojici ke zkušenému Radimu Kucharczykovi, jaká byla spolupráce ve vaší lajně? 
Kucharda je zkušený borec, má toho hodně odehraného a má nám určitě co předat. Celkově nám hodně pomáhá v kabině, říká nám, co máme udělat lépe, zejména se zaměřuje na nás mladší. Moc si toho, že s ním nastupuju v lajně, vážím. Vím, že se vedle něj můžu učit, a že mě spolupráce posune. Hodně mi pomáhá s přechodem do seniorského hokeje. S Pučisem (Romanem Půčkem - pozn.) si také výborně rozumíme. My dva hodně bruslíme a Kucharda naši formaci řídí, nejen když vedle něj hrajeme konkrétně my dva, snaží se pomáhat všem mladým hráčům, co vedle něj mohou potenciálně vyrůst.

Vsetín až do padesáté minuty zápasu vedl, byla zde možnost, že si z Přerova odvezete tři body. Co zapříčinilo srovnání soupeře a tím pádem i menší konečný bodový zisk?
Jak jsem již řekl, byli jsme nedisciplinovaní, hlavně právě v závěru zápasu. Přerov nás zavíral v zámku v naši obranné třetině. Poslední gól, ten srovnávací, byl tečovaný, s tím gólman bohužel nic nenadělá. V nájezdech už to byla, jak se říká, loterie. Přerov měl větší štěstí, museli jsme se tedy po dobrém výkonu spokojit pouze s bodem. 

Je důležité zmínit i diváckou kulisu. Do Přerova vyrazila početná skupina vsetínským fanoušků, kteří vytvářeli i na stadionu hostů domácí atmosféru, jak jste vnímal jejich podporu? 
Atmosféra byla úžasná. Moc si vážíme našich fanoušků, moc děkujeme našim příznivcům, že nás přijeli podpořit i na venkovní zápas. Je to úplně něco jiného, když můžu lidi znovu na hokej, hlavně pro nás, protože na Vsetíně platí, že je fanoušek šestým hráčem. A pokud je šestý hráč s námi i na venkovním zápase, je to pro nás značná výhoda. 

Jak budete pracovat sám na sobě, abyste ukázal, že do kádru skutečně patříte?
Vím, že nemám jisté místo, takže se musím snažit dělat vše navíc, přidávat si, dělat vše na maximum a doufat, že ještě dostanu šanci se ukázat. Pokud šanci dostanu, vím, že ji musím chytit, musím bojovat, a šance naplno využít.

Foto: Jan Gebauer

banner pod článkem