Vstupenky online
permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 390 (11.7.2024)

Příprava vrcholí, Valachy v úterý čeká domácí odveta s Draky

Jan Tajzler • 30.08.2021

Vsetínští hokejisté se chystají na poslední dvě přípravná utkání. Nejprve v úterý vyzvou v odvetě Draky z Šumperku, aby ve čtvrtek zakončili zápasovou přípravu s Duklou Trenčín. Hlavní trenér Roman Stantien tak má už pouze dva duely, ve kterých si může otestovat složení jednotlivých formací. První na ráně bude Šumperk, zápas s Draky odstartuje na Lapači v úterý v 18:00.

Organizační pokyny k návštěvě zimního stadionu naleznete zde (klikněte).

Uspějí Draci také na Lapači?

Šumperk první vzájemný duel se Vsetínem zvládl a zvítězil 4:1. Vůbec poprvé v přípravě tak slavil dvě vítězství v řadě. Draci nasadili do souboje se Vsetínem téměř kompletní sestavu doplněnou o posily v čele s Lukášem Žálčíkem, jenž si v utkání připsal jednu asistenci. Premiérovou trefu za Draky pak obstaral dvacetiletý útočník Petr Antoníček a o pozornost si řekl také Aleš Furch.

Draci tak po Plzni a Přerovu získali skalp dalšího zvučného soupeře, ovšem nesmíme zapomínat, že se stále jedná o přípravné období, Valaši v Šumperku zdaleka nenastoupili v kompletní sestavě. Uvidíme, jak se Drakům povede v odvetě na Lapači, kde naposledy zvítězili v přípravném utkání 18.května roku 2015. „Samozřejmě si obrovsky ceníme vítězství se Vsetínem. Na druhou stranu přijel s hodně omlazeným kádrem, takže to může trošku zkreslovat. Výborně zachytal Vojta Mokry. Při hře 5 na 5 jsme měli dobré pasáže, ovšem katastrofální jsou přesilovky. Tam stále hledáme tu pravou kombinaci hráčů, kteří si spolu sednou. Pro nás je tento zápas povzbuzením a motorem do další práce,“ nechal se slyšet trenéra Draků Martin Janeček.

Spraví si Vsetín náladu?

Valaši už mají za sebou křest nových dresů na soutěžní ročník 2021/2022, než je však začnou potit, musejí se ještě předvést ve dvou přípravných zápasech. Minulý týden strávili zelenožlutí mimo vsetínský Lapač, když nejprve nastoupili k utkání v Trenčíně (1:2) a následně v Šumperku (1:4). Pro oba duely dal trenér Stantien příležitost mladým hráčům. V Trenčíně nastoupili mladíci David Vosátko, útočníci Jakub Apolenář a Adam Bachánek, prvně dva jmenovaní se pak mohli předvést také v Šumperku, kde prostor mezi třemi tyčemi střežil David Sachr. Trenér Stantien však nehledal výmluvy a oproti utkání v Trenčíně vyjádřil i znepokojení: „Soupeř měl větší hlad, byl agresivnější a rychlejší. Byl také tvrdší na puku a lepší v kombinaci. Od vyšší prohry nás zachránil brankář, který podal velmi dobrý výkon, i přesto že šlo o jeho premiéru.“

Nyní už míří zápasová příprava do finiše, a tak se dá očekávat, že trenéři už budou nasazovat sestavu, která se bude podobat té, jenž vstoupí do úvodního zápasu Chance ligy 11. září proti Kadani. Vsetín má oběma soupeřům co vracet, uspěje v domácím prostředí a připíše si před vlastním publikem první vítězství v základní hrací době? Odpovědi začnou přicházet v úterý od 18 hodin.

Sestavy v posledním utkání:

Vsetín: Sachr – Ondračka, Smetana, J. Jenáček, Štach, Š. Jenáček, Hryciow, Vosátko – Jonák, Indrák, Klímek – Berger, Březina, Zeman – Apolenář, Kucharczyk, Hořanský – Bachánek.

Šumperk: Mokry – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, Březák, Řezáč, Dudycha, Viktorin – Scheuter, Kindl, Žálčík – Vachutka, Vildumetz, Macuh – Kratochvíl, Kohút, Kučera – Antoníček, Spratek, Furch.

banner pod článkem