Vstupenky online
permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1425 (24.7.2024)

Vsetín čeká dvojzápas s Draky, první utkání hostí Šumperk

Jan Tajzler • 25.08.2021

Druhé přípravné utkání v rámci aktuálního týdne zavede Valachy znovu na led soupeře. Po slovenské zkušenosti v Trenčíně se svěřenci trenéra Stantiena chystají k měření sil na ledě ligového konkurenta z Šumperku. Vsetín bude usilovat především o vylepšení koncovky, zda se jim to podaří budete moci pozorovat od čtvrtečních 18:00 v rámci onlajn reportáže.

Šumperk zažívá pestrou přípravu

Draci letos nechtějí nic ponechat náhodě. Loňský nováček si je moc dobře vědom rizika sestupu, který letos může potkat až pětici týmů. Proto ihned po otevření hráčského trhu začal být Šumperk aktivní, tamní vedení se snažilo oslovit především klubové odchovance a úspěch slavilo v případě ostrostřelce Lukáše Žalčíka či zadáka Tomáše Drtila. Aktuálně Draci zkoušejí v obraně Jakuba Březáka a v útoku Aleše Furcha, oba borci by v případě úspěchu mohli v Šumperku dostat hodně prostoru, neboť aktuální kádr Draků tvoří především mladí hráči.

Do zápasové přípravy získal Šumperk zajímavé soupeře. Nejprve odstartoval proti druholigové Nové Pace, kterou dle očekávání porazil 4:1. Následoval prudký skok, když Draci hostili extraligové Vítkovice, nakonec z toho byla přestřelka, kterou extraligový tým ovládl těsně 5:4. Zajímavý výsledek se zrodil v Plzni, proti dalšímu extraligovému soupeři se Draci vytáhli a zvítězili 3:1, byť sestavu Západočechů tvořili zejména hráči juniorského věku. Ve dvojzápase s Přerovem se pokaždé radoval hostující tým. Zubři nejprve pod vrcholky Jeseníků brali vítězství 3:2 v prodloužení, aby jim Draci oplatili na jejich ledě porážku výhrou v základní hrací době 3:1. Nyní čeká Draky dvojzápas se Vsetínem, ten první odehrají na domácí půdě. 

Zlepší Vsetín koncovku?

Vsetínští hokejisté v úterý odehráli přípravný zápas na ledě slovenského extraligového celku v Trenčíně. Proti Dukle nezačali špatně, do vedení poslal Valachy v 7. minutě Juraj Majdan, ale to bylo navzdory dalším slibným příležitostem ze strany zelenožlutých vše. Trenčín zvládl ve druhé třetině skóre otočit a proti Vsetínu si připsal těsně vítězství 2:1. Trenér Jan Srdínko i přes nepříznivý výsledek hledal pozitiva, avšak uvědomoval si nízkou efektivitu v zakončení svého týmu: "Vypracovali jsme si spoustu příležitostí k zakončení. Bohužel jsme dali jenom jeden gól. Trochu nás trápí koncovka, na tom je potřeba zapracovat. Ale v utkání byla i spousta dobrých momentů, z toho si můžeme vzít pozitiva. Trenčín byl kvalitní soupeř. Kluci si vyzkoušeli, jaké je to hrát proti slovenskému extraligovému mančaftu. Pro nás to bylo určitě zpestření.“ 

Do Trenčína odcestovali s A-týmem také junioři brankář David Tkadlec a útočník Adam Bachánek. Další prostor pro získání místa v sestavě dostali obránce David Vosátko s útočníkem Jakubem Apolenářem. Vsetín už v přípravě čekají pouze tři duely, dvakrát si to rozdá se Šumperkem a generálka před startem Chance ligy je v plánu proti Trenčínu 2. září, do té doby už by mělo být jasné, kdo nakonec v kabině Valachů bude mít své místo. 

Sestavy v posledním utkání:

Šumperk: Holík – Pěnčík, Drtil, Hrachovský, Rutar, Dudycha, Březák, Viktorin – Žálčík, Vildumetz, Kindl – Scheuter, Macuh, Vachutka – Furch, Kohút, Kratochvíl – Kučera, Spratek, Antoníček.

Vsetín: Gába – Smetana, Ondračka, Štach, J. Jenáček, Hryciow, Š. Jenáček, Vosátko – Majdan, Indrák, Jonák – Zeman, Vlach, Berger – Klímek, Kucharczyk, Apolenář – Bachánek, Březina, Vítek.

banner pod článkem