Vstupenky online
permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 390 (11.7.2024)

(Staro)nové tváře v zelenožlutém: Na zkoušku přišli Apolenář s Vosátkem, s A-týmem trénuje i Ondráček

Redakce • 27.07.2021

Příprava hokejistů VHK ROBE Vsetín na novou sezonu je v plném proudu. Se startem její druhé části přišli na Lapač na zkoušku obránce David Vosátko a útočník Jakub Apolenář, který hrál již dříve za juniorku VHK. S A-týmem v těchto dnech trénuje také zkušený extraligový forvard Jiří Ondráček, jenž Vsetínu v minulosti vypomáhal ve 2. lize.

„David Vosátko s Kubou Apolenářem jsou mladí, talentovaní hráči. Jsou u nás na zkoušku. U Jirky Ondráčka je situace trochu jiná. Trénuje s námi zatím do konce měsíce a poté se budeme společně bavit, co dál,“ objasnil Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín.

David Vosátko, obránce, 20 let

Talentovaný obránce David Vosátko (21. října 2000) prošel mládežnickými výběry Olomouce, hrál za tamní mladší i starší dorost a juniorku. V loňské sezoně, kterou zásadně ovlivnil koronavirus, nastoupil do šesti utkání za druholigový Hodonín. David Vosátko má hokej v rodině, jeho otec Lubomír byl dlouholetým extraligovým obráncem.

Jakub Apolenář, útočník, 19 let

Pro nadaného útočníka (1. září 2001) není vsetínské prostředí žádnou neznámou. Na Lapači působil v průběhu sezony 2019/2020, kdy v juniorce nasbíral za 15 utkání stejný počet kanadských bodů a dalších šest přidal ve čtyřech zápasech play-off. Jakub Apolenář odehrál šest duelů za juniorský tým VHK i v loňské zkrácené sezoně, posbíral v nich devět bodů.

Jiří Ondráček, útočník, 33 let

Zlínský rodák (3. června 1988) oblékal dres Vsetína v sezoně 2009/2010. Valaši tehdy hráli třetí nejvyšší soutěž a Jiří Ondráček jim pomohl 23 kanadskými body v 18 zápasech základní části. Naskočil také do následného play-off. Kromě krátkých anabází jinde však strávil celou dosavadní kariéru v mateřském Zlíně, se kterým v sezoně 2013/2014 dokonce slavil extraligový titul. Účastník MS dvacetiletých z roku 2008 doposud v nejvyšší soutěži odehrál 661 utkání.

banner pod článkem