Zbrojovácké dresy přinesly štěstí! Vsetín rozstřílel Porubu, Vošvrda s první nulou

Redakce • 25.01.2023

V jasnou záležitost se proměnil středeční duel Vsetína s Porubou. Valaši hýřili produktivitou a do sítě soupeře nastříleli celkem pět gólů. První nulu v novém angažmá si připsal domácí brankář Tomáš Vošvrda, dvěma trefami se blýskl obránce Jiří Říha. Vsetínští odehráli utkání v červených dresech odkazujících na zbrojováckou minulost klubu v rámci sedmého ročníku akce Hokej na dřeň. Vítězné úbory poputují v nejbližších dnech do internetové aukce.

CHANCE LIGA - 41.kolo st 25.1.17:30
HC RT TORAX Poruba 2011
5:0(2:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Sihvonen (Jenáček, Rob), 16. Říha (Jenyš), 25. Jenyš (Sihvonen, Přikryl), 27. Bērziņš (Klhůfek), 59. Říha (Přikryl, Rob). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. Střely na branku: 30:28. Diváci: 2 011.

VHK ROBE Vsetín: Vošvrda – Smetana, Němec, Voženílek, Říha, Hryciow, Krajčík – Jenáček, Hořanský, Bērziņš – Rob, Půček, Klhůfek – Jenyš, Přikryl, Sihvonen – Š. Bláha, Lichanec, Berger.
HC RT TORAX Poruba 2011: O. Bláha (27. Dolejš) – Klimíček, Voráček, Doudera, Lemcke, Urbanec, A. Sedlák, Mlčák – Gřeš, Vachovec, Vehovský – Bernovský, Pšurný, Toman – Christov, Střondala, Hrníčko – Brodek, Karafiát, Häring.

Utkání začalo v rychlém tempu. Jeho ráz určila už druhá minuta, kdy Valaši získali početní výhodu. Jenáčkovu střelu od modré tečoval Riku Sihvonen a poprvé rozjásal domácí fanoušky – 1:0. Poruba se drala za vyrovnáním, v tutové šanci se ocitla dvojice Gřeš – Vehovský, ale druhý jmenovaný v zakončení selhal. Agilní Gřeš si slibnou příležitost vypracoval i v první přesilovce svého týmu, ovšem ztroskotal na výtečném Vošvrdovi. Úder tak přišel znovu na druhé straně kluziště. Vsetínští soupeře uzamkli v pásmu a Jiří Říha se v signalizované výhodě ze slotu nemýlil – 2:0. V závěru úvodního dějství mohl navýšit vedení domácích Rob, který, ač stíhán obranou, stihl z levé strany vystřelit, ovšem jeho projektil pohotový Bláha ukryl v lapačce.

Porubští se chtěli ve druhé části vrátit do zápasu, ale brzy je zmrazila další útočná akce domácích. Sihvonen nejprve vylákal Bláhu z brány, když najížděl na střelu, ta se však od porubského gólmana odrazila rovnou pod hokejku Pavlu Jenyšovi a ten poslal kotouč do odkryté brány – 3:0. To ale nebylo všechno. Valaši v přesilovce marně hledali cestu, kudy překonat Bláhu, až si hosté zametli kotouč do vlastní brány sami. Gól na 4:0 připsali rozhodčí Danielsi Berzinšovi. To už bylo moc i na Bláhu, který opustil brankoviště, ve kterém jej nahradil Dolejš.

Poruba se ovšem nechtěla vzdát bez boje. Otevřela hru, až se v brejku objevil Hrníčko, vhozenou rukavicí však ke své škodě pohrdnul. Následně se Pšurný rozhodl řešit situaci dva na jednoho střelou, s níž si Vošvrda rovněž poradil. Největší šanci ovšem spálil v početní výhodě Bernovský, jehož střelu k pravé tyči vytěsnil přemísťující se domácí gólman holí.

V poslední části se hosté museli bránit hned ve třech oslabeních, což jim bralo vítr z plachet. Toho posledního se Vsetínským podařilo využít. Po dlouhém snažení dostal puk za Dolejšova záda Jiří Říha, který si tak připsal druhou trefu v zápase a pečetil na konečných 5:0 pro Vsetín.

Ohlasy k utkání

Dnes v 17:30 | Muži