Bojovnost i zlepšený výkon. Valaši na domácím ledě přetlačili Porubu

Redakce • 24.10.2022

Hokejisté VHK ROBE Vsetín v pondělí na domácím ledě přemohli vedoucí celek tabulky z Poruby a slaví zisk tří bodů. K vítězství nakročili už ve 4. minutě, kdy je do vedení poslal Luboš Rob. Hosté sice v prostředním dějství po Pšurného trefě srovnali, ale třetí část patřila znovu Valachům. O výhře 2:1 rozhodl Riku Sihvonen, jenž před porubskou bránou zužitkoval důraz a bojovnost celého mužstva. Trenérská dvojice Jiří Weintritt a Radim Kuchaczyk tak začala svoji misi u A-týmu na výbornou.

CHANCE LIGA - 15.kolo po 24.10.17:30
HC RT TORAX Poruba 2011
2:1(1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Rob (Jonák, O. Němec), 52. Sihvonen (Klhůfek, Kajínek) – 26. Pšurný (Lemcke, Střondala). Rozhodčí: Wagner, Rapák – Bohuněk, Veselý. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Střely na branku: 31:30. Diváci: 2 011.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Říha, Kajínek, Ondračka, O. Němec, Jenáček, Smetana, Voženílek – Rob, Přikryl, Jonák – Berger, Lichanec, Jenyš – Klímek, Klhůfek, Sihvonen – Vítek, Berzinš, Š. Bláha.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Lemcke, Klimíček, Krenželok, Urbanec, Mlčák, Sedlák – Berisha, Pšurný, Šlahař – Střondala, Toman, Vildumetz – Šoustal, Vachovec, Gřeš – Brodek, Karafiát, Christov – Š. Pavlík.

Úvod zápasu přinesl svižný a útočný hokej z obou stran. Skóre se měnilo už ve 4. minutě. Pohledná akce začala u domácího Němce, jenž po levém mantinelu nastartoval Jonáka a ten už uvnitř útočného pásma našel na středu Luboše Roba. Domácí kanonýr se stahovačkou zbavil obránce Klimíčka, načež tváří v tvář brankáři zamířil k pravé tyči - 1:0. Vedení Vsetína mohl následně navýšit Jenyš, jehož projektil z pravého kruhu vytěsnil Bláha jen pomocí ramena. Ve slibné situaci se ocitl Němec, který zkoušel od modré prostřelit klubko těl před porubským gólmanem.

Na druhé straně Šlahař využil okénka v domácí obraně, uháněl do protiútoku, ovšem zakončil mimo tři tyče. Velkou šanci spálil Vachovec, jenž dostal krásný pas za obranu, ale tváří v tvář Žukovovi zklamal. Navýšení vedení měl na hokejce Sihvonen, to by ovšem nesměl jen orazítkovat břevno Bláhovy klece. Finský šikula následně vybídl ke skórování Bergera, kterému ale střela z levé strany nesedla podle představ. Prosadit se nedokázal ani Berisha, jenž na konci první dvacetiminutovky minul prázdnou bránu.

Atraktivní podívaná pokračovala i ve druhé části. Domácí mohli litovat nezužitkované spolupráce tandemu Lichanec - Berger. Lapač už skoro rozjásala dvojice Klímek – Sihvonen, ale první jmenovaný zvolil střelu, se kterou Bláha neměl větší problémy. Udeřili tak hosté. Tvrdou ránu Lemckeho z pravého kruhu Žukov za svá záda nepustil, jenže puk ve výstroji neudržel. Volného kotouče si všiml Roman Pšurný a úspěšnou dorážkou vzal ruskému brankáři ve službách Vsetína čisté konto. Na Lapači bylo srovnáno 1:1.

Hostům dodal vstřelený gól vítr do plachet a zaměstnali Žukova dalšími střeleckými pokusy. Domácí dostali možnost vzít si vedení zpátky ve dvou přesilovkách po sobě. Aktivní byl především Říha, ke smůle Valachů však žádná z jeho dělovek neskočila v bráně.

Třetí část se nesla v duchu velkého boje, oba týmy chtěly definitivně překlopit vítězství na svoji stranu. Více práce měl vsetínský Žukov, jenž byl v této části hry nejlepším hráčem domácích na ledě. Rozhodující moment ale přišel na druhé straně kluziště. Klhůfek ještě forhendovou dorážkou neuspěl, jenže Bláha neměl nad pukem plnou kontrolou a Riku Sihvonen bekhendem dotlačil touš za brankovou čáru. Vsetín se ujal podruhé v utkání vedení, které už do závěrečné sirény nepustil. Valaši tak v premiérovém duelu pod novou trenérskou dvojicí sebrali z domácího ledu všechny tři body.

Ohlasy k utkání