Z chomutovské přestřelky Valaši vyšli naprázdno

Jan Tajzler • 08.01.2020

Valaši po dvou domácích střetnutích cestovali na led vzdáleného Chomutova. V Rocknet aréně se Vsetínu vydařil vstup do utkání, když již v 7. minutě vedl 2:0. Chomutov však dokázal do první sirény dvoubrankové manko smazat. Vsetín ve druhé třetině znovu odskočil, jenže Piráti se pokaždé dotáhli, a tak po dvou periodách platil vyrovnaný stav 4:4. Rozhodujícím momentem byl čas 56:16, kdy Piráty vůbec poprvé v utkání poslal do vedení Suchý, jeho trefa se nakonec ukázala jako vítězná. Valaši zkoušeli srovnat ve hře bez brankáře, ale namísto toho inkasovali šestou branku. O reparát se zelenožlutí pokusí již v sobotu, kdy na domácím ledě přivítají pražskou Slavii.

CHANCE LIGA - 2. část, 9. kolo st 8.1.17:30
6:4(2:2, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. Piché (Rudovský, Pitule), 20. Piché (Hlava, J. Sklenář), 32. Hlava (Stloukal, Pitule), 36. Hlava (Piché, Žovinec), 57. Suchý (Rudovský), 59. Stloukal (Hlava) – 2. Pechanec (Březina), 7. Rehuš (Procházka, Gorčík), 29. Březina (D. Tůma, Pechanec), 35. Slováček (Teper, Kucharczyk). Rozhodčí: Grech, Jechoutek – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1745. Střely na branku: 45:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:6.

Piráti Chomutov: Pavlát – Rýgl, Žovinec, Blaha, Piché, Štochl, Lang, R. Havel – Hlava, Suchý, J. Sklenář – Stloukal, Pitule, Rudovský (A) – Llewellyn, J. Svoboda, Tomica (C) – Matyáš Svoboda, Koláček, Chrpa(A).
VHK ROBE Vsetín: Gába – Teper, Slováček (A), Jonák (C), Hryciow, Jeřábek, J. Drtina (A), Ondračka – Dostálek, Kucharczyk, L. Volf – D. Tůma, Pechanec, Březina – Gorčík, Rehuš, Procházka – Vítek, Šilhavý, Hořanský.

Valachům se podobně jako v předcházejícím utkání v Chomutově vydařil začátek, když už v čase 1:28 otevřel skóre po perfektní přihrávce Březiny Antonín Pechanec. Zelenožlutí pokračovali v aktivním výkonu, přesto Chomutov mohl srovnat, když hostující obraně ujel Llewellyn, ale Gába úmysly chomutovského útočníka vystihl. V čase 6:29 odskakoval Vsetín do dvoubrankového vedení, ve středním pásmu se ke kotouči dostal Procházka a po pravé straně si to zamířil do chomutovské třetiny, kde přihrávkou našel Branislava Rehuše, jenž umístil kotouč pod horní tyč Pavlátovy brány.

Vsetínští si situaci v první třetině zkomplikovali vlastní nedisciplinovaností, kdy Pirátům umožnili dvě přesilové hry v řadě. První oslabení ještě Valaši ustáli, ale v následující přesilové hře se střelou od modré čáry prosadil Sébastien Piché. Následně dostali možnost početní výhody také hosté, ale ta zůstala nevyužita. Když už se zdálo, že Vsetín do první sirény vedení udrží, podařilo se Chomutovu šťastnou trefou vyrovnat, tu měl na svědomí opět Sébastien Piché a skákavý kotouč za pomocí teče vsetínského hráče zapadl za brankovou čáru.

Piráti měli aktivní vstup do druhého dějství, ten navíc umocnila přesilová hra, kdy se na Gábu hrnula jedna střela za druhou. Nejblíže k obratu ve skóre byl opět Llewellyn, ale bekhendem nedokázal přesně umístit. Vsetín chomutovský nápor ustál a vedení si vzal zpět v početní výhodě, kterou po přihrávce Tůmy zpoza branky využil nekompromisním zakončením David Březina. Vsetín se však z vedení neradoval dlouho, když za necelé tři minuty inkasoval vyrovnávací trefu z hole Nicolase Hlavy, jenž dostal k dispozici dostatek prostoru a procpal kotouč za vsetínského brankáře. Zanedlouho se však Vsetín znovu prosadil v přesilové hře, tentokrát vrátil Valachům vedení Ondřej Slováček, jehož střelu za vlastního brankáře tečoval Pitule. Ale ani tentokrát vedení Valachům nevydrželo dlouho, v čase 35:52 totiž znovu srovnal Nicolas Hlava, jenž zakončil přečíslení dva na jednoho, které vedl společně s Pichém.

Třetí třetina přinesla zprvu opatrný hokej z obou stran, bylo vidět, že žádný z celků nechce za vyrovnaného stavu udělat chybu. Velmi blízko ke vstřelení páté branky Vsetína byl Procházka, ovšem jeho kličku do forhendu pozorný Pavlát vychytal. Domácí měli příležitost díky dvojici Koláček - Svoboda, prvně jmenovaný byl však donucen pohotově vystřelit a Gába si s jeho pokusem poradil. Rozhodujícím momentem utkání se stal čas 56:16, kdy se do přečíslení dosatal Filip Suchý, jenž si vyměnil kotouč s Rudovským, aby jej následně poslal za bezmocného Gábu. Vsetín to zkoušel v závěru ještě v šesti, ovšem namísto kýženého srovnání se dostavila chomutovská pojistka do prázdné branky, kterou obstaral Petr Stloukal, čímž pečetil tříbodový zisk pro chomutovské Piráty.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Soupeř měl neskutečný vstup do utkání, my jsme zase zaspali. Naštěstí jsme přesilovkami srovnali skóre a hra se trochu vyrovnala. Trochu jsme pozměnili styl, začali jsme víc bránit a trpělivě jsme čekali. Následně pak rozhodla zřejmě druhá třetina. Opět zbytečné fauly a soupeř nám opět utekl o dva góly. Naštěstí jsme znovu srovnali. Třetí třetina byla bojovná, soupeř si vytvořil spoustu šancí a nás podržel výborný výkon Dominika Pavláta. My jsme trpělivě čekali, soupeř udělal chyby a my jsme využili šance, které nám nabídl a máme tři body.“

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): „My jsme měli dobrý vstup do utkání, vedli jsme 2:0. V průběhu celého utkání jsme hráli solidně přesilovky, ale soupeři jsme nabídli některé góly úplně zadarmo. Nemám k tomu moc co říct. Byl to takový promrhaný zápas, který jsme měli od stavu 2:0 odehrát jinak.“