Výborně! Valaši deklasovali Prostějov a drží naději na play-off

Jan Tajzler, Kristýna Zigmundová • 10.02.2018

Vsetín v rámci 48. kola přivítal na svém ledě rozjetý Prostějov. Valaši před utkáním dobře věděli, že případná porážka by už mohla znamenat opravdu kritickou situaci a s tím i do utkání vstoupili. Vsetínští si v první třetině vytvořili několik slibných příležitostí, ale do vedení se dostali až v prostředním dějství, ve kterém odskočili Jestřábům na rozdíl dvou branek. Hanáci ještě zkoušeli zabrat v úvodu závěrečné třetiny, ale Valachy opět podržel spolehlivým výkonem brankář Šurý, Vsetínští pak ještě dokázali přidat další tři branky a pohodlně kontrolovali závěr utkání. Vsetín sice náskok na osmou Třebíč nestáhl, ale čtyři kola před koncem stále živí naději na konečnou účast v play-off. Ve středu se družina trenérů Dopity a Jenáčka vydá do Kadaně.

WSM liga - 48. so 10.2.17:30
LHK Jestřábi Prostějov
5:1(0:0, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 22. Holomek (P. Beránek), 37. Markovič (Holomek, Březina), 45. Březina (Markovič, Kopta), 50. Ostrčil (Protasenja, Kucharczyk), 56. Březina (Protasenja, Slováček) – 58. Rašner (Cetkovský). Rozhodčí: Přikryl, Veselý – Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2792. Střely na branku: 41:24 Průběh utkání: 5:0, 5:1.

VHK ROBE Vsetín: Šurý – Dundáček, D. Krenželok, Ostrčil, Slováček, Janáček, Holomek, Frolo (A) – Karafiát, Illéš, Vávra – Protasenja, Kucharczyk (A), P. Beránek – Markovič (C), Kopta, Březina – Vítek, Šilhavý, Pokorný.
LHK Jestřábi Prostějov: Groh – M. Drtina, D. Kolář, Ščotka, Havlík, Rašner, Mikliš – Starý, Divíšek (A), Nouza (A) – Dvořáček, Venkrbec (C), Rudovský – Fiala, Cetkovský, Z. Král – Nestrašil, Prokeš, Švarc – Zabloudil.

Zápas si od prvních minut vzali do parády domácí, kteří zahrozili hned ve druhé minutě, kdy se k nebezpečné střele dostal Beránek. Prostějov Valaši nepouštěli do větších akcí, ale hostujícímu celku se nakonec po faulu Kopty naskytla možnost hrát v početní výhodě. Prostějov, i přes své výborné přesilové hry, svou formu nepotvrdil a na gólmana Šurého nevyzrál. Na kotouči byli více domácí a Prostějov se horko těžko dostával do větší akce. Ve 12. minutě mohl otevřít skóre zápasu Šilhavý, jemuž ale nevyšla klička a gólman Groh si kotouč pohlídal. Valaši ale opět pochybili, tentokrát ve vlastním útočném pásmu fauloval Kucharczyk, a Prostějov měl další možnost využít své výborné dovednosti v početní výhodě. Ale ani nyní nedal domácí celek Prostějovu žádnou šanci.

Ve druhém dějství začala slibně první formace, kde se Karafiát dokázal prokličkovat mezi obránci hostů, jeho zakončení mu ale nevyšlo podle představ a přestřelil. Tato drobná chybička ale nemrzela Valachy dlouho. Beránek nastřelil bránu Prostějova, za brankovou čáru ale nakonec dostal kotouč Ondřej Holomek. Následovala přesilová hra pro Vsetín, který není v početních výhodách moc úspěšný. Valaši ale celou dobu drželi hosty pod tlakem, statistiky v přesilové hře si ale nespravili. V největší šanci se ocitli hosté ve 29. minutě. Venkrbec ale ve slibné šanci zasáhl připravený beton Šurého. Závěr třetiny nabídl šance na obou stranách. Domácí Beránek nastřelil beton Groha a k dorážce si ještě sjel Markovič, ani on ale gólmana hostí nepřekonal. Na straně Prostějova se mohl prosadit Mikliš, z jehož pokusu se paradoxně dostali do šance domácí Kucharczyk se Slováčkem. Valaši ale nakonec branku vstřelili. Tentokrát se ve 37. minutě dostal ke kotouči Holomek, jenž dvakrát nastřelil betony Groha. Kotouč si ale u pravé tyčky vzal do parády Jaroslav Markovič a střelou do horních pater branky poslal Valachy do dvoubrankového vedení. V posledních minutách prostředního dějství se mohli činit hosté, kteří hráli početní výhodu. Drtina mohl snížit náskok domácích. Jeho střelu ale Šurý vyrazil. Ke smůle domácího celku přímo na hokejku Rudovského, který mohl pálit do prázdné. V rozhodujícím okamžiku mu ale sjel kotouč z hokejky a nastřelil tak pouze boční síť.

Poslední třetinu se snažili dostat pod kontrolu Jestřábi, kterým ale Valaši bránili, seč mohli. I přes veškerou snahu Prostějova se z branky radovali domácí. David Březina prostřelil Groha mezi betony. Nejprve to vypadalo, že Groh má kotouč pod kontrolou, ten se mu ale nakonec dokutálel za brankovou čáru. Ve 47. minutě se krásnou kombinací prezentovali Jestřábi. Rudovský připravil střelu pro Dvořáčka, který pálil z první. Šurý ale v tomto okamžiku odhadl situaci na jedničku a stihl se včas přemístit. Další branku si Valaši připsali v 50. minutě po tvrdé ráně Radima Ostrčila, který si sjel do mezikruží a trefil mezeru mezi betony Groha. Březina si mohl následně připsat další branku. Dundáček zavezl kotouč do útočného pásma a nahrál do perfektní pozice Březinovi, s jeho pokusem si ale Groh poradil. To ale domácího snajpra nemuselo mrzet dlouho. Hned při dalším střídání totiž dostal Březina přihrávku od Protasenji a pálil do odkryté brány. Jestřábi ale nesložili zbraně. V 58. minutě nahodil na Šurého kotouč Alex Rašner a ke štěstí svého týmu propadl domácímu gólmanovi kotouč za brankovou čáru. Závěr zápasu už žádnou branku nepřinesl, diváci ale mohli shlédnout pěstní souboj Illéše a Havlíka, ze kterého nakonec vyšel vítězně domácí hráč. Oba ještě v závěru dostali 2+2 minuty za hrubost.

Jiří Vykoukal (trenér LHK Jestřábi Prostějov) – Dnešní výlet do Vsetína za nic nestál.

Luboš Jenáček (trenér VHK ROBE Vsetín) – Dneska jsme spokojení. Kluci podali výborný týmový výkon. Po prvních dvou brankách se naše hra uklidila a dalo se na to dívat. Měli jsme tam ještě několik nevyužitých šancí, ale nakonec jsme dali pět branek, což je pěkné. Nejvíc asi zamrzí čisté konto Michala Šurého, protože jsme dostali jeden nešťastný gól. Ta nula by mu dnes náramně slušela, ale 5:1 je slušný výsledek. Bohužel ostatní výsledky nám do karet nehrají, ale máme před sebou ještě čtyři zápasy a my věříme, že když všechno vyhrajeme, tak se do play-off dostaneme.