Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Vsetín přivítá prostějovské Jestřáby, přiživí naději na play-off?

Jan Tajzler • 08.02.2018

Blíží se finiš základní části a většina prvoligových týmu buď již připravuje a nebo se snaží dostat do play-off. Situace Vsetína pět kol před koncem základní části není optimální, ale Valaši stále ještě mají naději se do elitní osmičky prokousat. V sobotu se svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka pokusí přiživit naději na postup do čtvrtfinále proti Prostějovu. Jestřábi přiletí na Lapač ve vynikající formě, Hanáci navíc po středečním kole již mají svou účast v play-off jistou, o co se však Prostějov chce prát, je čtvrtá pozice, zaručující start čtvrtfinále na domácím ledě. Bitva mezi Valachy a Hanáky vypukne v sobotu od 17:30 na Lapači.

Bitvy mezi Vsetínem a Prostějovem se v letošní sezoně nesou v duchu ofenzivního hokeje. Důkazem budiž fakt, že na obou stranách barikády jsou ti nejlepší střelci WSM Ligy a také fakt, že oba celky patří mezi nejofenzivněji laděné mužstva. Prostějov navíc vládne tabulce, co se vstřelených branek týče, žádný jiný tým neskóroval tolikrát jako Jestřábi. A také letošní vzájemné bitvy jsou důkazem toho, že na defenzívu se v zápasech Prostějova se Vsetínem příliš důrazu neklade. První bitvu letošní sezony hostil Prostějov, Valaši přijeli na Hanou s cílem bodovat a to se jim dařilo plnit již v první třetině, kdy odskočili na 2:0. Jestřábi ovšem drželi kontakt a i za stavu 1:3 nedali Valachům nic lacino. Právě již při první konfrontaci s Prostějovem se u Vsetína projevilo to, co jej sráží i v posledních zápasech a to jsou nezvládnuté koncovky utkání. Prostějov první utkání dokázal otočit a v závěru překlopit ve svůj prospěch na konečných 5:4. Odveta na Lapači nabídla rovněž brankové hody, padlo celkem 11 branek, tentokrát byl ovšem úspěšnější Vsetín, který dokázal Prostějov skolit v samostatných nájezdech 5:4. Poslední setkání se událo na Hané v závěru roku 2017. Prostějov se ujal vedení, ale první branka v síti Vsetína byla zároveň poslední. Valaši dokázali v půlce základní hrací doby nejprve srovnat a následně utkání otočit, právě tehdy se Vsetín vrátil do elitní osmičky, o kterou nyní bude v závěru sezony znovu bojovat. Prostějov potvrdil účast v play-off, myslí na 4. místo

Prostějov před sezonou a i v jejím průběhu významně posiloval především v ofenzívě. Hanáci se momentálně pohybují v nabitém pásmu mezi 3. a 6. místem tabulky, kde rozdíl činí pouhé tři body. Po splnění prvního cíle, kterým byl postup do play-off, se Jestřábi nyní budou soustředit na vylepšení výchozí pozice pro čtvrtfinálové boje a Hanáci chtějí začínat vyřazovací část na domácím ledě. K tomu, aby se jim to povedlo je třeba udržet aktuální 4. místo, které však Prostějov vlastní jen díky lepšímu skóre oproti páté Slavii a šestému Přerovu. Ve Vsetíně tak půjde Jestřábům o hodně. 

Prostějov se momentálně pyšní vítěznou šňůrou, která momentálně čítá čtyři utkání bez porážky a navíc k tomu, většina vítězných utkání v této sérii skončila drtivým vítězstvím červenobílých. Nejprve si Jestřábi podali lídra z Českých Budějovic, kterého na domácím ledě rozstříleli 7:2. Servítky si prostějovský tým nebral ani na Benátkách nad Jizerou, které vyprovodil ze svého ledu debaklem 6:0. Paradoxní zaváhání se dostavilo na ledě Kadaně, kde Prostějov o svém vítězství rozhodl až v prodloužení 3:2. Naposledy prostějovské kanóny sestřelili Frýdek-Místek, který si z Hané odvezl nálož 7:2. Jde vidět, že prostějovská ofenzíva se v posledních utkáních opravdu činí. 

Není pochyb o tom, že největší zbraní Jestřábů je právě silný útok. Hned trojice vedoucích hráčů v kanadském bodování soutěže je z Prostějova. Tím nejproduktivnějším hráčem soutěže i Prostějova Tomáš Nouza (21+34). Nejlepším střelcem je však velezkušený Tomáš Divíšek 23 tref a celkových 54 kanadských bodů, to je bilance prostějovského divocha, jak bývá tomuto hráči přezdíváno. Třetím do party je Jan Rudovský, jehož silnou stránkou jsou především asistence, ale také solidní počet vstřelených branek, jeho bilance činí 17+30. Mohli bychom pokračovat dál, prostějovský útok má k dispozici ještě Matouše Venkrbce (11+23), Davida Dvořáčka (16+14) či Jana Starého (13+9). 

Defenzívu Jestřábů má na povel Marek Drtina, obránce jenž si dokázal připsat 30 kanadských bodů za 6 tref a 24 asistencí. Druhým nejproduktivnějším bekem Prostějova je Dušan Žovinec (6+8). V obranných řadách Prostějova najdeme také vsetínského odchovance Jana Ščotku, jenž za Prostějov v letošní sezoně stihl odehrát sedm zápasů a připsal si jednu branku a dvě asistence. Brankoviště Prostějova má jasnou jedničku v podobě Jakuba Neužila, jenž vychytal úspěšnost zákroků nad 92 % a průměrně inkasoval 2,25 branek na zápas. Jeho kolega Dominik Groh zasáhl do osmi utkání, ve kterých si připsal úspěšnost zákroků těsně nad 89 % a průměrně inkasoval 3,56 branek. 

Vsetín už musí...

Ano je to tak, s blížícím se koncem základní části je ztráta Valachů na elitní osmičku již šestibodová, nejbližším pronásledovatelem se po středečním kole stal celek Třebíče. Pokud chtějí Valaši držet postupové ambice, musejí v sobotu bezpodmínečně zvítězit za tři body, v opačném případě by jejich situace už byla dosti kritická. Vsetín v posledních utkáních doplácí na nepovedené třetí třetiny, především tedy jejich úplné závěry. Také v Českých Budějovicích Vsetín působil po většinu zápasu velmi dobře, dokonce lídra tabulky na jeho ledě i přehrával, ale svou převahu nedokázal přetavit ve více než jednobrankový náskok, který Jihočeši pokaždé dokázali dotáhnout a v závěru utkání překlopit bojovný zápas na svou stranu. Vsetín tak z jihu Čech odjel poražen 2:4 a situace v tabulce jim nemilosrdně naznačuje, že sobotní utkání už bude dost možná poslední šancí pro zelenožlutý soubor k oživení nadějí na play-off.

Vsetín podobně jako Prostějov prezentuje ofenzivní styl hry. Symbolem vsetínské útočné síly je David Březina, jenž se s počtem 20 branek řadí na 3. místo v tabulce střelců soutěže, se stejným počtem asistencí je stále nejproduktivnějším hráčem Vsetína. Hranici 30 kanadských bodů překročil ve Vsetíně také kapitán Jaroslav Markovič (10+22). Na poslední zápas v Prostějově určitě rád vzpomíná také Anatolij Protasenja, jenž na ledě Hanáků vsítil dvě branky, ale jeho start v dalším utkání proti Jestřábům je nadále nejistý. Problém Vsetína ovšem spočívá v defenzívě v čele s brankáři, krom Jaroslava Pavelky se ani jednomu maskovanému muži v zelenožlutém nepodařilo přesáhnout úspěšnost zákroků nad 90 %, jakoby brankářský post byl jakýmsi prokletím vsetínského týmu, přitom se určitě nedá říct, že by brankáři nebyli oporami týmu, stálou jedničku se ovšem Valachům nedaří najít.  Produktivitu obránců vede dvojice Tomáš Frolo a Filip Dundáček, oba borci nastřádali 20 kanadských bodů, v kategorii +/- bodování se do čela dostal Ondřej Holomek, jenž má aktuálně 14 plusových bodů. 

Utkání Vsetína s Prostějovem slibuje atraktivní podívanou, ve které se rovněž předpokládá opět spousta vstřelených branek, Valaši se budou snažit, aby konečný účet vyzněl v jejich prospěch a tříbodovým vítězstvím oživili naděje na postup do play-off, nicméně je pravda, že už i v této fázi musejí Vsetínští spoléhat na zaváhání třebíčského respektive prostějovského konkurenta. Přijďte Valachy v důležitém utkání povzbudit, začínáme v sobotu v 17:30 na Lapači, pokud se však na Lapač nedostanete, můžete utkání sledovat buď prostřednictvím textového online přenosu a nebo využít služeb TVCOM a utkání sledovat v přímém přenosu. 

Partner utkání: BRENO - Vsetín

Na ploše 600m2 naleznete široký sortiment kusových koberců, koberců v metráži, PVC podlahových krytin, běhounů, vinylových podlah, lin, doplňků a samozřejmě potřebné chemie.

Provozovna BRENO se nachází ve Vsetíně v 1. patře budovy, kterou obývá společně s prodejnou JISK, zákazníci zde mají k dispozici i parkoviště.

Web partnera utkání: www.koberce-breno.cz

Sestavy v minulém kole:

Prostějov: Groh – M. Drtina, D. Kolář, Rašner, Havlík, Žovinec, Mikliš – Starý, Nouza, Divíšek – Dvořáček, Rudovský, Venkrbec – L. Luňák, V. Meidl, Z. Král – Zabloudil, Švarc, Prokeš – Švec.

Vsetín:  Šurý – Frolo (A), Teper, Janáček, Dundáček, Ostrčil, Holomek – Pokorný, Šilhavý, Illéš – Vávra, Březina, Slováček – Kajaba, Markovič (C), Kopta – Karafiát, P. Beránek, Hořanský – Kucharczyk (A).

banner pod článkem