Vsetínu utekla první třetina, potom už vyrovnat nedokázal

Jan Hrbáček • 07.08.2007

O s t r a v a - První ostrý zápasový start čekal na vsetínské hokejisty v Ostravě s týmem Vítkovic. Oba týmy nastoupily k utkání Tipsport Hockey Cupu téměř v plné síle, jen hostům chyběl David Květoň. Domácí začali lépe a dobrém tempu nastříleli v první třetině dvě branky. Zdálo se tak, že si pohodlně kráčí pro vítězství, když dvě sekundy před koncem druhé třetiny odskočili znovu na rozdíl dvou branek. Jenže vsetínský Lukáš Navrátil snižoval ve třetí třetině na rozdíl jedné branky. Nová posila Vítkovic Viktor Ujčík ale nenechala nic náhodě a v 59. minutě završila skóre na 4:2.

- 1.kolo út 7.8.17:00
HC Vítkovice Ridera
4:2(2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Lukáš Klimek (Ivo Prorok), 18. Jiří Burger (Viktor Ujčík), 40. Jiří Burger (Jiří Marušák), 59. Viktor Ujčík (Petr Hubáček, Jiří Marušák) - 26. Jan Hruška (Roman Stantien, Martin Davídek), 48. Lukáš Navrátil (Jan Hruška). Rozhodčí: Minář - Jureček, Pala. Vyloučení: 9:9, navíc Jiří Burger (VIT) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 300. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC Vítkovice Ridera: Pinc - Heš, Jurečka, Trnka, Marušák, Gulaši, M. Novák, Kuboš - Ujčík, Burger, P. Hubáček - Weissman, Šimíček, Krenželok - Prorok, Vala, Klimek - Köhler, R. Hruška, Tomášek.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Andersons, Horák, Stříteský, Šmach, Ostrčil, Nedbálek - Davídek, Stantien (41. Navrátil), J. Hruška - P. Hruška, Fadrný, Rob - Knebl (41. Hrňa), Berzinš, R. Hubáček (41. Podešva).
Hokejisté Vítkovic začali utkání aktivněji, už od prvních sekund vytvářeli před brankou Radovana Biegla rozruch. Hlavně dobře silově vybavený Roman Šimíček zatápěl mladým obráncům Vsetína, jejichž věkový průměr byl v tomto utkání jen těsně nad 20 let. Hostům chvíli trvalo, než se dostali do hry. První větší nebezpečí přinesla až tvrdá rána Radka Hubáčka z 8. minuty, která doslova položila Pince na led.

Za chvíli se dostali domácí do vedení. Lukáš Klimek chytře objel branku a nikým z blízka neatakován otevřel skóre. Vítkovičtí hokejisté pokračovali v náporu také díky několika vyloučení na straně soupeře. Při vyloučení Jana Fadrného dostal na hokejku gólovou šanci Viktor Ujčík, ale prázdnou branku ještě minul. Útočník Vítkovic si však bleskově nabruslil mezi kruhy, kde přenechal puk Jiřímu Burgerovi, který bez problémů zavěsil.

Ve druhé třetině také padaly branky. Na rozdíl branky snižoval důrazný Jan Hruška z hranice brankoviště. Od času 25:34 začali hosté lépe bruslit a kombinovat a také několikrát zatopili obraně domácích. Další útočník Petr Hruška se ihned dostal do dvou výrazných příležitostí, když poprvé nezachytil skákající puk u tyčky a o dvě minuty později byl v samostatném nájezdu zahákován.

Přesilovky často rozhodují utkání a to se potvrdilo i dnes. Jan Fadrný vypálil, puk se odrazil před prázdnou branku na hůl Matěje Stříteského, ale ten těsně minul. Domácí zabrali v závěrečných minutách druhé části. Už se zdálo, že se jejich přesilovka přehoupne do třetí třetiny, ale dvě sekundy před koncem se druhým gólem prosadil Jiří Burger.

Celou třetí část se hrál vyrovnaný hokej nahoru dolů. Do hry naskočili také junioři Erik Hrňa, Martin Podešva a Lukáš Navrátil a tito tři byli hodně vidět. Navrátil, který nahradil v prvním útoku Romana Stantiena, vykřesal naději na vyrovnání. Situaci dvou na jednoho ze 48. minuty vyřešil přesnou střelou za Pincova záda. O dvě minuty později při přesilovce spálil velkou možnost na vyrovnání Michal Nedbálek, který tvrdou střelou trefil pouze spojnici brankové konstrukce.

Už už se schylovalo k závěrečnému power play, ale 83 sekund před koncem vstřelil pojišťovací branku zkušený navrátilec Viktor Ujčík. Vsetín, zmítaný existenčními problémy, tak prohrál úvodní přípravný zápas na ledě Vítkovic 2:4.