Vsetín se branky v odvetě nedočkal

Michal Veselý • 09.08.2007

V s e t í n - Ve druhém kole hokejového poháru vsetinští hokejisté nedokázali oplatit porážku svému vítkovickému soupeři. Severomoravané přijeli na Valašsko v notně oslabené sestavě. Ve vyrovnaném zápase rozhodlo využívaní šancí, Valaši nedokázali využít ani ty největší příležitosti a tak opustili led se svěšenými hlavami. Na straně domácích hýřil aktivitou zejména Berzinš a nová tvář v zelenožlutém dresu Slovák Špirko.

- 2.kolo čt 9.8.17:00
HC Vítkovice Ridera
0:2(0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Mikula (Bartoš, Heš), 24. Klimek (Krenželok, Hamrák). Vyloučení: 6:8, navíc Mléko 5 + do konce utkání - Novák 10 minut nesp. chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1451.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Andersons, Stříteský, Horák, Haschka, Ostrčil, Nedbálek - Špirko, Stanien, J. Hruška - Mleko, Berzinš, Rob - Davídek, Navrátil, Hubáček - Hrňa, Podešva, P. Hruška.
HC Vítkovice Ridera: Prusek - Heš, Sedlák, Szturc, Hamrák, Novák, Gulaši, Kuboš, Da Costa - Klimek, Krenželok, Strapáč - Mikula, A. Polášek, Michal Hlinka - Tomášek, Köhler, R. Hruška.
V první třetině nebyl Na Lapači k vidění příliš záživný hokej. Po počátečním oťukávaní se první ke slovu dostali Vsetínští. Pomohla jim k tomu přesilová hra. V ní od modré čáry střílel nejdřív Lotyš Andersons, Prusek zasáhl pohotovým rozklekem a v závěru přesilovky pálil dvakrát Horák, jednou nad a podruhé vedle. Početní výhoda Valachy nastartovala a o minutu později si vynutili další vyloučení Vítkovických. Brankář Prusek si v ní ale žádný zákrok nepřipsal. Po jejím skončení se k sólu odhodlal Strapáč, s jeho střelou i dorážkou si poradil pozorný Biegl.

V polovině třetiny si zahráli přesilovku i hosté, ale také jim se nepovedla, za zmínku stojí aktivita Gulašiho před vsetínskou kleci, kterou ale vsetínská obrana utnula. Největší šanci mělo zelenožlutí po špatné rozehrávce vítkovické obrany. Hrňa a hlavně dorážející Petr Hruška v koncovce zklamali. V závěru třetiny se diváci přece jen branky dočkali, v přesilové hře Vítkovic pálil Heš, jeho střelu šikovně tečoval Mikula a puk skončil za bezmocným Bieglem. Do kabin tak odcházeli spokojenější hosté.

Ve druhé třetině se první připomněli Vsetínští zásluhou nebezpečné rány Andresonse, brankář Prusek ale zasáhl včas. Na druhé stráně dostal pěknou přiihrávku do jízdy aktivní Mikula, ale s jeho bekhendem si Biegl poradil. Ve 24. minutě se po akci Krenželoka s Hamrákek krásně z kruhů trefil Klimek - 0:2. Z protiútoku mohl mohl snížit Petr Hruška, který se dostal k zakončeni po krásné akci Podešvy s Hrňou, nedokázal ale dobře zpracovat puk. V dalším střídáním se řítil na Pruska osamocený Berzinš, ve své akci byl zahákován, i když si diváci přáli trestné střílení, rozhodči pouze vylučoval.

V přesilovce Vsetína zůstal za brankou po tvrdém střetu na ledě ležet jeden z vítkovických hráčů, rozhodči tento zákrok ocenil pětiminutovým trestem pro vsetínského Mleka, ke kterému dostal navcrh i trest do konce zápasu. Úlohu Zorra Mstitele sehrál obránce Gulaši, který při přerušení hry „posekal“ všechny vsetínské hráče na ledě. Zbytek třetiny byly k viděné jen osobní souboje a velice nečistá hra.

Ve třetí třetině se předvedla zahraniční akvizice v bílomodrém dresu, Da Costa svůj dravý únikl ale zakončil nepovedeným blafákem. Potom se na ledě rozthl pytel s vyloženými šancemi domácích. Nejdříve prováhal svou tutovku Rob, ze dvou metrů nedokázal propálit Pruska. V dalším střídaním nedokázal trefit na brankovišti poskakující puk matador Stantien. Do třetice všeho nepovedeného trefil Berzinš po vyšachovaní vítkovické obrany konstukci branky. Hezký bodyček předvedl za vsetínskou brankou Nedbálek, vítkovický útočník si let vzduchem určitě vychutnal. Na vítkovické straně se připomněl neúnavný Mikula, ale jeho pohotovou střelu vsetínský brankář vytěsnil. Ve třetí třetině se tak diváci branky také nedočkali.