Vsetínští si poradili s Technikou a drží domácí neprůstřelnost

Helena Hegeďová, Kristýna Zigmundová • 26.11.2016

Dnešní zápas skončil jako čtvrté domácí utkání bez inkasovaného gólu. Valaši vstoupili do utkání aktivně a již v první třetině rozhodli, když se jim podařilo během úvodní dvacetimitovky nasázet čtyři branky. Prostřední perioda sice skončila bezbrankově, v té třetí však dokázali domácí, i přes snahu Vysokoškoláků, potvrdit své vítězství a dalšími dvěma brankami v Novákově síti stanovili výsledné skóre zápasu na 6:0.

2. liga - 22.kolo so 26.11.17:30
HC Technika Brno
6:0(4:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Šilhavý (Pokorný), 9. Pokorný (Finsterle, Zúbek), 13. Vávra (Kucharczyk, Mojžíš), 16. Finsterle (Zúbek, Pokorný), 45. Zúbek (Pokorný, Finsterle), 60. Kolařík (Mojžíš, Vávra). Rozhodčí: Vaněk – Blaha, Goňa. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2040. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 0:0, 6:0.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Janáček, Vrba, Ostrčil, Stuchlík, Žák, Mojžíš, Hryciow – Pokorný, Šilhavý, Čech, Vávra, Zúbek, Kolařík, Kajaba, Hrazdira, Finsterle, Daněk, Hořanský, Kucharczyk.
HC Technika Brno: Slavíček (13. Novák) – Švejda, Kupčík, Odehnal, Vlček, Šidák, Fišera, Cívka, Štancl – Brzobohatý P., Biolek, Grunwald, Benýšek, Matov, Brzobohatý M., Čtvrtníček, Švaňhal, Florek, Medek, Boček, Bustin.

Úvod duelu proti Technice patřil domácímu celku. Dominik Pokorný jen třicet sekund po úvodním hvizdu vypálil střelu z mezikruží, která jen označkovala tyčku hostující branky. Následovala celá řada slibných akcí domácích hráčů, která ale postrádala potřebný důraz v zakončení. Ten nakonec do své střely dostal v 8. minutě Vojtěch Šilhavý. Dominik Pokorný vyskočil z trestné lavice a dobruslil nahozený kotouč těsně ve chvíli, kdy se ho snažil zpracovat hostující gólman Slavíček. Ten zpanikařil a poslal kotouč přímo na hokejku Pokornému, který zahlédl před prázdnou bránou sjíždějícího Vojtěcha Šilhavého a pohotově mu nahrál. Pro Šilhavého poté nebyl už problém překonat dojíždějícího gólmana hostů. O 20 sekund později to byl právě Dominik Pokorný, kdo se nejlépe zorientoval ve zmatku před bránou hostů a na několikátý pokus se mu kotouč do brány podařilo dostat.

Následovala celá řada kombinací, převážně ze strany Vsetína. Hostům se nedařilo obrat domácí hráče o kotouč, a když už měli oni kotouč, tak se nedokázali prosadit v před brankovém prostoru. Ve 13. minutě to byl opět Vsetín, kdo se radoval z branky. Tomáš Vávra dostal kotouč od Radima Kucharczyka, který mu nahrál do optimální pozice, pro jeho pohotovou střelu s příklepem. S tak rychlým kotoučem si už hostující gólman nedokázal poradit, a ten mu proletěl mezi betony až do sítě. V tuto chvíli se hosté rozhodli pro střídání gólmanů a na místo Slavíčka se postavil Novák. Tomu se nejprve v bráně dařilo a blokoval slibné pokusy Vsetína. Čisté konto mu ale v 16. minutě sebral Lukáš Finsterle, který sjel na pravý kruh a poslal kotouč do pravého horního rohu.

Hosté jakoby na závěr chtěli dohnat náskok Vsetína a posílali na Hromadu střelu za střelou. Nejprve pálil Bustin z mezikruží, jehož střelu zastavil Hromada svou výstrojí. Následně se v přesilovce dokázal prodrat do útoku Michal Brzobohatý, který zkusil střelu z pravého kruhu, neúspěšně, a poté následoval pokus Patrika Brzobohatého, který zkusil štěstí od modré. Taktéž bez úspěchu. V posledních chvílích třetiny zkoušel pozornost hromady Cívka vždy střelou hned po buly. Do konce třetiny se ale Technika branky nedočkala.

V úvodu druhé třetiny se ke kotouči dostali hosté, ti ho ale po chvíli ztratili a do útoku se opět prodral Pokorný se Zúbkem. Ale ani Vsetínu se kombinace v útočném pásmu nezdařila. Do útoku se proto dostali i hosté. Benýšek pouze nastřelil domácího obránce Ostrčila, následně Švaňhal přestřelil bránu. Po neúspěchu hostů se do útoku opět drali domácí, Pokorný nastřelil betony Nováka, od kterých se kotouč odrazil k Zúbkovi, který poslal kotouč pod přesunujícího se gólmana hostů, ale bohužel šel kotouč mimo. Ve 35. minutě nabídli hosté domácímu týmu přesilovku 5 na 3, ale ani tato situace branku nepřinesla. Do konce třetiny byly vidět slibné situace na obou stranách, tato třetina ale skončila bez branky.

Úvod poslední třetiny patřil domácím, kteří si pojistili svůj brankový náskok. Ve 45. minutě nahrál Pokorný přesnou přihrávku na Františka Zúbka, který poslal kotouč do levého horního rohu. Následně se snažil gólmana hostů překonat Radim Kucharczyk. Nejprve střelou od levé tyčky a později se snažil v před brankovém prostoru Nováka vymíchat, oba pokusy byly ale neúspěšné. V 51. minutě si domácí tým zahrál další přesilovku. V ní se asi nejvíce prosazoval kapitán týmu Pavel Mojžíš, který i ze zadní pozice dokázal bombardovat Nováka. V samém závěru poslední třetiny se jeden z hostů nepohodl s rozhodčím a dostal trest 2+10. Tuto výhodu domácí využili jen 53 sekund před koncem. Do střely Mojžíše vložil hokejku Jan Kolařík a zastavil ukazatel skóre na hodnotě 6:0.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): První třetina byla gólově slušná, i herně to celkem šlo a v poslední části se to ještě malinko zlepšilo. V druhé třetině tam nějaké šance byly, ale chyběl větší pohyb a celkově byla taková hluchá, ale na druhou stranu jsme rádi, že jsme vyhráli.

Vlastimil Odehnal st. (HC Technika Brno): My teď samozřejmě máme své problémy, hrajeme o bytí a nebytí a Vsetín je letos úplně jinde než my. První třetina byla špatná, domácí pak pod vědomím, že vedou, trošku polevili, ale myslím si, že zbytek zápasu jsme odehráli se ctí. Samozřejmě 6:0 je hodně, chtěli jsme tu uhrát nějaký výsledek, ale po první třetině jsme rádi, že to dopadlo, tak jak to dopadlo.