Vsetínští junioři jako první tým v sezóně porazili Havířov!

Helena Hegeďová • 22.11.2019

Vsetínští nebyli na ledě AZetu favorité, přesto se v závěru první třetiny dostali do vedení. Svůj náskok navíc v průběhu druhého dějství navýšili na tříbrankový a vytvořili si několik dalších šancí. Havířov sice ve třetí části zápasu snížil, jeho hra však nebyla natolik efektivní, aby zvládl vyrovnat. Vsetín je tak prvním týmem, který dokázal obrat lídra tabulky o všechny tři body.

Extraliga juniorů - 19.kolo pá 22.11.18:00
1:3(0:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 47. Ivašenko (Kubík) - 18. Klímek (Hilšer, Málek), 27. Hilšer (Vavřík), 28. Kožený (Vrána). Rozhodčí: Šutara – Vengřín, Kořistka. Vyloučení: 1:3 + navíc Thiel 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 29:25. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

AZ Havířov: Štipčák – Uhlíř, Kočí, Hrček, Pavelek, Thiel, Ševěček, Kubíček P. – Horváth, Ivašenko, Čempel, Tomeček, Kapitanov, Vlček, Juhász, Byčkov, Mrkvica, Pindel, Kubík.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Siner, Ondračka, Pernický, Zeman, Holáň, Kožený, Kunst – Novosad, Holba, Zamánek, Pospíšil, Vrána, Hilšer, Klímek, Vašenka, Vavřík, Frimel.

Od prvního buly byli více aktivní hosté. V prvních dvou minutách vyslali na bránu hned několik střel. První polovina první třetiny byla plná nepřesností. Hru oživilo až vyloučení Vsetína v 10. minutě, kdy si šel na trestnou lavici odpočinout Tomáš Ondračka za držení. Havířov v přesilové hře moc příležitostí neměl.

Zato Vsetín udeřil v 18. minutě, když využil ke vstřelení branky situaci 2 na 1. Adam Hilšer od vlastního gólmana vyvezl puk po levém mantinelu až na útočnou modrou, tam předvedl přesnou finální přihrávku na hůl Daniela Klímka, který si naznačením pohybu roztáhl gólmana a puk zasunul v pohodě za jeho záda – 0:1. Poté se už nic zásadního nestalo a šťastnější odcházeli po první siréně do kabin hosté.

Ve druhém dějství se snažili domácí vytvořit si tlak na hostující obranu. Ke střelám dostal Čempel a Mrkvica, Málek však předvedl skvělé zákroky. Ve 27. minutě využili hosté chyby domácích ve vlastním pásmu. Vavřík přesně našel křížnou přihrávkou na druhé straně Adama Hilšera a ten střelou nad rameno nedal gólmanovi Štipčákovi šanci – 0:2.

Skoro přesně za minutu zvýšili hosté už na 3:0. Martin Kožený projel s pukem všechna pásma, a nakonec zakončil prudkou střelou z mezikruží přesně k tyči. Pak se pokračovalo oboustranně v aktivní hře. Velké šance byly na obou stranách, ale nevyužili je ani Klímek, ani domácí Pindel. Ze závaru před hostující bránou mohl skórovat Byčkov, ovšem bekendem nenašel svůj cíl.

Na přelomu 2. a 3. třetina hrál AZ svou třetí přesilovku, ale bez efektu. Až ve 47. minutě Davyd Ivašenko v poloze klečícího střelce vymetl svou střelou levý horní růžek vsetínské branky – 1:3. Zbytek utkání se nesl v duchu havířovské snahy o snížení, která ale nebyla úspěšná. Hosté mohli svůj náskok navýšit ve své jediné přesilovce, tu však ani oni nevyužili. Vsetín tak za výhru 3:1 bere v Havířově všechny tři body.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Na konci listopadu jsme prohráli své první utkání, to jednou muselo přijít. Vsetín dneska přijel kompletní i s uzdravenými hráči a bylo to znát. Vsetín vyhrál zaslouženě, byl nekompromisní v zakončení. Soupeř nebyl nějak výrazně lepší, ale hrál účelnější hokej a my jsme se nemohli v útočném pásmu prosadit. Nic se neděje, prohráli jsme první zápas, ale sezona běží dál. Je třeba trénovat a bojovat dál.

Juraj Jurík (VHK Vsetín): Viděli jsme vyrovnané utkání. Myslím, že to bylo jedno z těch lepších v soutěži. O výsledku rozhodla naše efektivita. V útoku jsme byli hodně produktivní, podržel nás svým výkonem brankář Málek. Vybudovaný náskok jsme si ve třetí třetině pohlídali, naše výhra je zasloužená.