Vsetínské šance na body zhatil Tomáš Štůrala a Šumperk tak veze ze Vsetína 3 body

Jan Hrbáček, Filip Bazala • 07.11.2010

Velký boj a atraktivní hokej se vším všudy byl dnes k vidění na zimním stadioně ve Vsetíně. Domácí šli rychle do vedení po brance Vaňka, ale dva rychlé góly Červenky a Veleckého otočily brankovou převahu na stranu Šumperka. Vsetín ještě dokázal srovnat po trefě Dubce, ale to bylo co se týče gólového účtu vše. Ve druhé třetině poslal draky do vedení Červenka a byl to vítězný gól zápasu. Domácí ve třetí třetině i přes velký tlak nesrovnali a to díky neuvěřitelným zákrokům Štůraly. Vsetín tak po třetí v řadě prohrál a jeho situace je opět o něco horší.

- 17.kolo ne 7.11.17:30
Draci Pars Šumperk
2:3(2:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Vaněk (Ševčík), 9. Dubec (Rufer) - 2. Velecký (Haas), 4. Červenka (Tesařík J.), 39. Červenka. Rozhodčí: Kusý - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 12:10. Využití: 1:0 V oslabení: 0:1. Diváci: 1041. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) - Šafařík (C), Farda, Tesařík R., Kapr, Spitzer (A), Zavrtálek, Žabčík, Tyralík, Tesařík D. (A), Dubec, Brynecký, Vaněk, Ševčík, Bajtek, Sýs, Rufer, Plachtovič, Vítek, Řezáč.
Draci Pars Šumperk: Štůrala (Peksa) - Brunec, Skoumal, Meluzín (A), Ambruz, Hulva (A), Haas, Cink, Červenka, Holík( C), Ondráček, Drtil, Novosad, Velecký, Novotný, Sedlák, Tesařík J., Fischer, Matějka.

Šumperk přijel do Vsetína v pozici lídra soutěže a tuto svoji roli náležitě předváděl od první do poslední minuty. Nicméně Valaši do utkání vlétli po hlavě a už po 74. vteřinách vedli, když přesilovou hru při vyloučení Holíka proměnil Daniel Vaněk. Nová zlínská posila brankář Tomáš Štůrala vyrazil puk před sebe a nikým nehlídaný Vaněk jej podél tyče uklidil do branky - 1:0.

Jenže za půl minuty bylo srovnáno. Michal Velecký si obhodil obránce a prostřelil Hromadu škvírou mezi betony. Vsetínský brankář si vybral další slabší chvilku o dvě minuty později. Obránce Jan Tesařík vypálil od modré a Hromadovi propadl puk až na brankovou čáru, kde stál s dorážkou připravený Adam Červenka - 1:2.

Hostům narostla křídla a chtěli přidat další góly, duo Velecký - Haas značně zaměstnávalo vsetínskou defenzivu. Z náhodné akce však udeřili domácí v 9. minutě. Adam Rufer už odjížděl na střídačku, ale ještě stačil poslat rychlou přihrávku středním pásmem a Marek Dubec z pravého kruhu trefil přesně pod vyrážečku - 2:2. Poté zkoušeli své štěstí Brynecký a Spitzer, ale na Štůralu si nepřišli. Několik vsetínských vyloučení zvedalo diváky ze sedadel. Hosté si ke konci první části zahráli takřka minutovou přesilovku 5 na 3, ale nedokázali pořádně vystřelit. A když už to zkusil obránce Aleš Holík, Hromada jeho projektil ukryl do své lapačky.

Ve druhé třetině si hned na začátku aktivní Dubec vynutil faul a domácí hráli přesilovku. V ní to zkusil od modré jen jednou Pavel Zavrtálek. Šumperk ujížděl do brejků. Ve 24. minutě to byl Velecký, jenže v situaci 2 na 1 přihrával až moc naslepo a nic z toho nebylo. O dvě minuty později Vsetín spálil stoprocentní šanci. Daniel Brynecký se ocitl s pukem sám před poloprázdnou brankou, jenže ležící Štůrala perfektně zvedl pravý beton a vyrazil střelu už mířící do sítě nad branku.

Na druhé straně to byl ve 35. minutě znovu Velecký, jenž tentokrát v přečíslení střílel těsně vedle. Roman Meluzín o dvě minuty později ještě vsetínského brankáře nepřekonal a tak rozuzlení přišlo ve 39. minutě. Domácí špatně rozjeli přesilovku, Dubec ve středním pásmu ztratil puk a Adam Červenka precizním blafákem do forhendu překonal ležícího Hromadu - 2:3.

Šumperk ve třetí třetině takticky bránil své jednobrankové vedení, ale i přesto si Valaši vytvořili řadu brankových příležitostí. Nejprve však Dubec svou přihrávkou do obraného pásma nabídl šanci Veleckému, jenže ten svým bekhendovým blafákem před ležícím Hromadou trefil jen tyč. Na druhé straně stojící brankář Štůrala pak postupně vychytal Vaňka, Bryneckého, Radima Tesaříka, Ševčíka a v 54. minutě také Marka Dubce, jenž zlostí nad další spálenou gólovkou rozlámal hokejku.

To bylo vše. Vsetínští sice dostali dvě minuty před koncem možnost přesilové hry, ale zkušeně hrající hosté si závěr pohlídali a odvezli si z Lapače všechny tři body.

Juraj Jurík (trenér Vsetína): „Myslím, že diváci dnes viděli atraktivní a bojovné utkání. Sahali jsme po bodech a je škoda, že jsme na ně nakonec nedosáhli. Zápas se lámal v naší přesilovce čtyřech proti třem. Mohli jsme to zlomit v náš prospěch, ale udělali jsme dvě chyby a soupeř nás potrestal tím, že šel do vedení. Ve třetí třetině jsme tlačili, měli jsme nějaké příležitosti, ale ke konci nám už docházely síly. To se projevilo v posledních přesilovkách, které už byly plané a soupeř si vedení už pohlídal.“
Radek Kučera (trenér Šumperka): „Čekali jsme, že tady dnes bude napínavý a dramatický zápas. Že to bude náročné. Vsetín hraje doma výborně, tady je navíc úzké kluziště a hodně soubojů. Naštěstí nám to tam padlo v oslabení a pak jsme hráli svoji hru. A díky Tomášovi, který předvedl skvělé zákroky, vezeme tři body. Ale nejen díky němu, díky celému mančaftu samozřejmě. My si v kabině říkali, že oproti tomu prvnímu zápasu, kdy jsme vyhráli 8:0, to tu dnes bude úplně jiný. To se potvrdilo.“