Vsetín nezvládl druhou třetinu a odváží si z Šumperku debakl

Václav Trávníček, Jaroslav Svoboda • 12.09.2010

Chvílemi to vypadalo, jakoby chtěli šumperští hokejisté pomstít mladší dorostence, kteří si v neděli odpoledne odvezli ze vsetínského Lapače výslužku 15:1. Seniorský tým Draků ve večerním utkání přejel Valachy jako zamrzlou řeku a po zásluze si připsal tři body. Vsetínští mohou žehrat na nezvládnutou druhou dvacetiminutovku, během níž Šumperk nastřílel pět branek a v podstatě rozhodl o utkání.

- 2.kolo ne 12.9.17:00
Draci Pars Šumperk
8:0(2:0, 5:0, 1:0)
Branky a nahrávky: Novosad (Meluzín, Holík), Brunec (Holík, Novotný), Meluzín (Novosad, Fischer), Velecký (Měrka), Holík (Novosad, Meluzín), Novotný (Meluzín, Novosad), Brunec (Sedlák, Hulva), Cink (Sedlák, Peška) . Rozhodčí: Jeřábek - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1117. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 8:0.
Draci Pars Šumperk: Peksa (Boška) - Holík "C", Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík, Drábek - Brunec, Meluzín "A", Hulva "A", Haas, Peška, Novosad, Velecký, Malý, Měrka, Fischer, Matějka, Cink
VHK ROBE Vsetín: Plšek (od 23. Hromada) - Šafařík "C", Farda, Spitzer "A", Dóczy, Zelenka, Kapr, Žabčík - Ševčík, Korčák, Knébl - Brynecký, Vaněk, Děděk - Tesařík "A", Sýs, Rapant - Kubo, Plachtovič

Jak Šumperk, tak Vsetín si v prvním kole příliš zdatně nevedly, navíc na Valašsku se utkání nedohrálo. Druhé kolo tak bylo pro obě mužstva motivací napravit dojem, jasně svou pozici zvládli lépe domácí. Ti vyprovodili Valachy z ledu vysokou porážkou 8:0.

Vsetín postavil mezi tyče Lukáše Plška, kterému se vždy v Šumperku dařilo. Jenže tentokrát se jeho brankářské kouzlo vypařilo a Plšek zůstal mezi tyčemi jen do 23. minuty. V úvodu však měli poněkud více ze hry hosté. Ti si vypracovali několik slibných pozicí, jenže hlavně Dědek a Tesařík si vylámali zuby na Peksovi. Jenže tím to haslo a iniciativu převzal Šumperk. Na konci šesté minuty byl vyloučen Tesařík a to, co poté Draci sehráli, to byla akce vystřižená z hokejového eposu. Holík napříč pásmem našel Meluzína, ten hned z první namazal na druhou tyč Novosadovi, který by musel pověsit hokejku na hřebík, kdyby takovou pobídku zahodil! I druhý gól utkání padl ve chvíli, kdy byli Valaši na ledě pouze ve čtyřech. Tentokrát se však hrálo na obou stranách ve stejném počtu, Draci i tak víc prostoru na ploše dokázali využít. Ačkoliv jen se štěstím. Bruncova přihrávka zpoza branky sice spoluhráče nenašla, trefila jen brusle dojíždějícího beka a od nich se kotouč svezl do branky. Šťastný gól nasměroval zápas k dalšímu vývoji. Ve 14. minutě nevyužil obrovskou šanci Holík, o minutu později těsně přestřelil Matějka! V 18. minutě se dokonce během krátké chvilky řítili na Plška Fischer i Brunec, jenže Fischer minul a Brunce vychytal fantasticky Plšek.

Úvodních osm minut druhé třetiny pak bude navždy zapsáno v myslích šumperských příznivců jako koncert Draků, na vsetínské straně pak fanoušci bude toužit po amnézii a nikdy si nevzpomenout. Ani se úvodní formace nedostaly příliš do tempa a Novosad trefil tyč. Následně dostal přihrávku do kruhu po pravé ruce Plška Meluzín a šumperský matador poslal kotouč do šibenice. Ve 23. minutě napřáhl z druhé strany Velecký a znovu si kotouč našel cestu do sítě, když propadl výstrojí Plška. Ten se rychle odebral na střídačku, náhradník Petr Hromada si však s pukem potykal až ve chvíli, kdy skončil za jeho zády. Pouhých 33 vteřin po jeho příchodu do branky sehrála první Dračí formace další úchvatnou kombinaci, kdy Novosad natřel puk Holíkovi a šumperský kapitán propálil novice mezi vsetínskými tyčemi. A v polovině 26. minuty se ke střele odvážil i sváteční bijec Novotný a šumperský zadák zaskočil Hromadu ránou mezi betony. Šumperk vedl rázem 5:0 a o dalším vývoji duelu bylo jasno. Nápor domácích zbrzdilo vyloučení Ondráčka, když však musel na trestnou i Milan Dóczy, došlo znovu k rozsvícení světla za Hromadou. Sedlákovu přihrávku labužnicky zužitkoval Brunec. V dalších minutách se hra zklidnila a spíše se oba týmy marně snažily v kombinaci, která jim příliš nevycházela. Až ve 34. minutě ujížděl Zelenka sám na Peksu, ten se však vytáhl skvělým zákrokem. O chvíli později se oba hráči střetli znovu, Peksa si vyjel daleko z branky a podráždil nervy domácím fandům. Naštěstí pro ně však brankář Draků odehrál kotouč před Zelenkou a obránci nebezpečí zažehnali.

Rozmlsaní Draci do třetí třetiny přeskupili řady a šanci dostali i mladí odchovanci ze čtvrté formace. Jenže v úvodu zaťali drápky Ševčík a po něm Spitzer, Peksa čisté konto udržel. A tak ve 44. minutě pečetil skóre mladý Vladimír Cink. Od modré vypálil Sedlák a z dorážky se Cink svou první brankou mezi seniory v kariéře prosadil. Ve 45. minutě měl na holi kompletaci hattricku Brunec, tentokrát jej Hromada vychytal. Podobně si vedl vsetínský gólman i proti Veleckému, chvíli na to se do zakončení tlačil i maličký Fischer, v obou tutovkách však trestuhodně vyhořel. Domácí toužili po navýšení skóre, jenže největší šanci si vypracoval opět aktivní zadák Zelenka. Sám před Peksou však minul prázdnou branku. A o chvíli později neskóroval ani Knebl. Peksa byl z jeho bomby otřesen, tvrdá rána trefila šumperského gólmana do hrudi. Domácí v těchto chvíli čelili větším či menším šancím soupeře, Peksa ale ve spolupráci se svými beky udržel čisté konto až do závěrečné sirény. Kubo totiž ve velké šanci minul a Ševčík jen trefil brankáře.

Draci tedy ve svém domácím utkání odčinili prohru z Nového Jičína, za to Vsetínští zažívají hodně nepovedený vstup do sezóny.

Radek Kučera (trenér Šumperku): My jsme si ve druhé třetině zahráli to, co chceme. Soupeře jsme přehráli, i když je Vsetín kvalitní tým.

Juraj Jurík (trenér Vsetína): Nám se to utkání hodnotí velice těžko, protože domácí nás přehráli ve všech herních činnost. Zápas se zlomil na začátku druhé třetiny, kdy jsme inkasovali během osmi minut pět branek.