Vsetín veze ze severu vysokou výhru

Tomáš Novosad • 23.02.2003

H a v í ř o v - Ani hrozba bombou nemohla pomoci beznadějně poslednímu Havířovu v utkání proti Vsetínu k bodům. Vsetín si na Havířovu zmlsnul jako na malině a vcelku bez problémů vyhrál vysoko 1:7. Ve třetí třetině Vsetín již pouze šetřil síly na další veledůležité zápasy - trenéři poslali na led čtvrtou řadu a do branky juniora Lukáše Plška. Martin Vymazal se jim za příležitost odměnil - vstřelil svoji druhou branku v seniorském týmu Vsetína.

- 49.kolo ne 23.2.17:00
1:7
Branky: 22. Appel (Kolba) - 8. Stantien (Vak,Kucharczyk), 20. Demel, 21. Kucharczyk (Vak), 36. Kacíř (Dubec), 39. Demel (Vak), 43. Vymazal (Stantien,Korotvička), 46. Vampola (Kotásek). Třetiny: 0:2, 1:3, 0:2. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 1621. Rozhodčí: Mikula, Minář - Chytil, Pospíšil.
AZ Havířov: Čech J. - Boháček, Cartelli, Čech V., Horáček, Kolba, Nosek, Procházka M., Punčochář - Appel, Čech M., Folta, Hebar, Kopecký, Laszkiewicz, Polanský, Sršeň, Staněk.
VHK ROBE Vsetín: Biegl (40. Plšek) - Frolo, Horák, Jaškin, Kučný, Luža, Němec, Polák, Ptáček - Demel, Stantien, Kucharczyk, Streit, Vak, Ambruz, Kacíř, Kotásek, Vampola, od 40. minuty navíc: Dubec, Korotvička, Vymazal.
Střelecky nabuzený Vsetín válí. V pátek proti Zlínu nastřílel 8 branek a dnes se mu podařilo vstřelit pouze o jednu branku méně. A to do poslední třetiny poslali trenéři Neliba a tabara náhradnickou čtvrtou lajnu a do branky se na posledních dvacet minut postavil junior Plšek.

Vsetínský tým byl po celé utkání lepším celkem. Havířovské Pantery, kteří již ztratili v extralize jakoukoliv motivaci a nezbývá jim nic jiného než se připravovat na baráž, překonával téměř ve všech možných herních činnostech. Vsetín si vytvářel pěkné šance i dobré střelecké příležitosti. Brankový účet zápasu otevřel v 8. minutě z trestné lavice navrátivšíse kapitán Vsetína Roman Stantien. Při oslabení brankou do šatny zvýšil střeleckou potenci Valachů Tomáš Demel.

Důležitost pravidla "branky do šatny" potvrdil již v první minutě prostřední části Radim Kucharczyk, kterému přihrával Tomáš Vak, jež si v duelu 49. kola připsal celkem 3 body za 3 asistence. Havířovu se sice podařilo z ojedinělé šance snížit, ale branky Mariána Kacíře a Tomáše Demela jej definitivně srazili do kolen.

Ani pohrůžka uložené bomby nedokázala změnit nic na špatném herním projevů Panterů ve třetí třetině. Během přestávky mezi 2. a 3. třetinou se podařilo silovým složkám zkontrolovat celou AAA Auto Arenu, a tak nebylo přerušení stejně děsivé jako minulé úterý na Spartě. Vsetín byl jasně pánem ledu a patřila mu i závěrečná třetina utkání, kterou vyhrál stejně jako první 2:0, a to po brankách mladičkého juniora Martina Vymazala a Petra Vampoly, který za Kotáskovy asistence zpečetil brakový účet důležitého utkání na 7:1. Vsetín se tak opět o několik krůčků přiblížil play-off, i když je více než pravděpodobné, že rozhodovat se bude až v posledním kole, které hraje Vsetín v neděli 2. března doma se Slavií.

Jan Křivohlávek (Havířov): "Chtěli jsme Vsetínu jeho úlohu ztížit, ale trápíme se střelecky. O naší porážce rozhodl gól do šatny ke konci první třetiny a nástup soupeře do třetiny druhé. Hlavně jsme ale zápas neodevzdali, i když jsme v jeho závěru působili dost bezradně."

Zdislav Tabara (Vsetín): "Měli jsme obavy z toho, aby hráči Havířov nepodcenili. Ale na našem výkonu se projevila herní pohoda, podařilo se nám neinkasovat první branku. Soupeře jsme zlomili v začátku druhé třetiny."