Vsetín si pohrál s Havířovem, Stantien vstřelil hattrick

Aleš Koňařík • 05.01.2003

V s e t í n – Povinné tři body proti soupeři z Havířova získali vsetínští hokejisté až díky povedené druhé třetině, kdy poslední tým tabulky přehráli na celé čáře a v poklidu pak zápas dovedli do vítězného konce 5:0. Zazářil kapitán Stantien – sám tři branky dal, na jednu nahrál Kucharczykovi. Radovan Biegl navíc vychytal třetí zápas s čistým štítem.

- 36.kolo ne 5.1.17:00
AZ Havířov
5:0
Branky: 11.Stantien (Vampola, Kucharczyk), 28.Kuboš (Jaškin, Vak), 29.Stantien (Kucharczyk, Kuboš), 35.Kucharczyk (Stantien, Vampola), 39.Stantien (Vampola, Němec) Rozhodčí: Souček – Bádal, Pouzar Vyloučení: 8:12, navíc Demel 10 min., Vak a V.Čech trest ve hře. Využití: 2:0 Diváků: 3110 Třetiny: 1:0, 4:0, 0:0
VHK ROBE Vsetín: Biegl – Spitzer, Luža, Kuboš, Němec, Jaškin, Polák, od 41. Ptáček, Frolo – Demel, Vak, Kacíř – Vampola, Stantien, Kucharczyk – Streit, Ambruz, Kotásek, od 41. Vymazal, Hruška, Korotvička
AZ Havířov: Mařík – Čech, Štefanka, Kučera, Boháček, Procházka, Černý – Folta, Sršeň, Polanský – Čech, Křesťan, Voskár – Kopecký, Čech, Lamich
Na nevalné úrovní první části se výraznou měrou podepsalo deset trestných minut, které rozdal rozhodčí Souček a také nebývale chladné tribuny, díky kterým bylo na Lapači ticho jak o půlnoční mši. Hokejisté obou stran by museli předvádět o poznání lepší výkony, aby diváky vybudili k povzbuzování.

Čestnou výjimku tvořila desátá minuta, kdy se ojedinělou akcí blýskl Vampola. Prokličkoval přes tři protihráče, Mařík v poslední chvíli jeho táhlou střelu vytěsnil hřbetem lapačky. Neúspěšný střelec se však vzápětí realizoval jako úspěšný nahrávač, když kapitánu Stantienovi připravil výhodnou pozici pro vedoucí gól Vsetína. Z tribun se ovšem nesl jen skrovný jásot.

Havířov trápil vsetínské forvardy úpornou defenzívou, při hře dopředu však ve třech přesilovkách nepřevedl nic než pár ran od modré čáry, se kterými si Biegl vždy věděl rady.

Očekávaný průběh dostalo utkání až ve své polovině, kdy na trestnou lavici usedli v krátké době tři hráči Havířova. Vsetín se konečně střelecky chytil. V početní výhodě nejprve z voleje namířil pod břevno Kuboš, o 59 vteřin později se podruhé trefil Roman Stantien dorážkou Kucharczykova nahození a hra konečně nabrala na spádu.

Domácí opanovali led a začali si s nalomenými Pantery pohrávat jako kočka s myší. Z přehršle šancí a pohledných akcí se do druhé sirény vylouply ještě dva výstavní góly. Kombinaci Vampoly a Stantiena na jeden dotek zakončil pohodlně do prázdné branky Kucharczyk, v 39.minutě pak Vampola ideálně našel od zadního hrazení hůl Stantiena a vsetínský kapitán se mohl radovat z hattricku.

Do hry se v závěrečné části dostala i čtvrtá vsetínská formace juniorů a domácí začali kromě šetření sil začali myslet i na uhájení čistého konta brankáře Biegla. O další pobavení tribun se v podobně rohovnického klání se postarali Demel s Polanským, ovšem závěr se nesl v nervózním duchu, kdy si jednotliví hráči spíše vyřizovali nastřádané účty. Vak a Vratislav Čech inkasovali za vzájemnou potyčku trest ve hře, nicméně brankář Biegl už svou třetí nulu v sezóně bez problémů uhájil.

Zdislav Tabara: "Měli jsme obavu z podcenění soupeře, v první třetině se nám podle toho hrát nedařilo. Chyběl pohyb, nebyly šance, dali jsme jen jeden gól. Zápas se lámal v přesilovce 5 na 3, dali jsme góly a až poté hráli podle našich představ."

Radomír Kužílek: "Myslím si, že jsme hráli vyrovnanou roli v první části, rozhodlo pak oslabení ve druhé třetině, kde se vše zlomilo. Měli jsme problém dohrát třetinu s tím, aby jsme neinkasovali další branky. Chtěl bych Vsetínu poblahopřát v dalším průběhu extraligy vše nejlepší, ať se dostane do play-off."