Vsetín v Jihlavě pouze remizoval

Václav Trávníček, Vojtěch Petrách • 28.11.2004

J i h l a v a – Vsetínští hokejisté se z Vysočiny vracejí pouze s jedním bodem za remízu 2:2. Na úvodní branku Altrichtera odpověděl ve vlastním oslabení Brabenec a do vedení hosty poslal Selingr. Na vyrovnávací gól Vostřáka už však nebyli Valaši s to reagovat a tak si obě mužstva připsala po bodu. V utkání, řízené sudím Floriánem, padly na vsetínské straně čtyři desetiminutové tresty. Jeden inkasoval i brankář Roman Čechmánek.

- 26.kolo ne 28.11.17:30
HC Dukla Jihlava
2:2p(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 12. Altrichter (Lubina, Appel), 31. Vostřák (Punčochář) - 14. Brabenec (Somík), 29. Selingr (Gýna, Jaškin). Rozhodčí: Florian - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:7, navíc Radivojevič (VSE) 10 min. + do konce (trest ve hře), Němec (VSE) 10 min., Vlach (VSE) 10 min., Čechmánek (VSE) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3251. střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.
HC Dukla Jihlava: Hronek - Ficenc, Šmarda, Kuchyňa, Punčochář, Dobrovolný, Malena, Zajac - Vostřák, Bakus, Vala - Hlouch, A. Padělek, Čachotský - Lubina, P. Altrichter, Appel. Trenéři: Vlk, Fiala.
VHK ROBE Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Gřegořek, Němec, Mikel, Jaškin - Veselý, Brabenec, Somík - Radivojevič, Vak, Demel - Dubec, Pavliš, Korotvička - Vlach, Selingr. Trenéři: Stavjaňa, Neliba.
Souboj poslední Dukly s předposledním Vsetínem naznačil hned v úvodních minutách, že diváci si příliš pohledného hokeje neužijí. Obě mužstva se soustředila především na kvalitní obranu, a tak byly vyložené šance vidět jen zřídkakdy. V jedné z nich se ocitl v 5. minutě Dubec, ale muž v masce se znakem Dukly si s jeho střelou poradil. Domácí si svoji šanci schovali až do minuty 12. To projel Lubina útočným pásmem, našel přesnou přihrávkou hůl Petra Altrichtera, který střelou z první nedal Čechmánkovi šanci.

Hráči Dukly se tak dostali po dlouhé době do vedení, kterého si však příliš dlouho neužili. V přesilové hře totiž chyboval na modré čáře Bakus, kotouč se dostal k Somíkovi, jehož přihrávku doklepl za Hronka Brabenec. První třetinu uzavřel svou šancí Roman Hlouch. Po kličkované v útočném pásmu vyslal pěknou střelu zápěstím, ale Čechmánkova lapačka byla na místě.

Druhou část odstartoval zbytečnými protesty Radivojevič, který jako první z Valachů vyfasoval desetiminutový trest za nesportovní chování. Ve 25. minutě se naskytla domácím přesilová hra 5 na 3, ale jihlavské přesilovkové komando si nevypracovalo ani jedinou větší šanci. Vylučování pouze na straně hostů psychicky neunesl ani Němec a následoval Radivojeviče, se kterým si mohl na trestné lavici povídat dlouhé minuty. Rozhodčí Florian nakonec poslal k časoměřičům i domácího Malenu a Vsetínští všem předvedli, že přesilové hry patři k jejich silnějším stránkám. Gýna našel přesnou křížnou přihrávkou Selingra, který zkušeně přehodil beton klečícího Hronka a poslal hosty do vedení.

Vyrovnání na sebe však nenechalo dlouho čekat. Punčochář našel mezi kruhy volného Vostřáka, který přesně vymetl pravý kout Čechmánkovy branky. Před druhou přestávkou ještě zahrozil obránce Klesla, ale jeho dělovka trefila jen břevno za zády dezorientovaného Hronka. I v úvodu třetí třetiny si diváci na Horáckém zimním stadionu prohlédli pochodující nervy jednoho z hostujících hráčů. Vlachovi se nelíbilo vyloučení Somíka a rozhodčímu Florianovi se zase zřejmě nelíbila slova, která Vsetínský kapitán používal. Šanci rozhodnout utkání dostal 10 minut před koncem útočník Dukly Pavel Vostřák, ale jeho blafák do bekhendu vykopl Vsetínský brankář levým betonem.

Několik minut před koncem mohl strhnout vedení na stranu Vsetína Kamil Brabenec, ale jeho pohotovou střelu vykopl ještě pohotověji Hronek. Zápas tak mělo rozhodnout až prodloužení. Ani v prodloužení diváci nepřišli o scény podrážděných hostů. Roman Čechmánek takřka celé prodloužení bušil holí do ledu a i on si tak vykoledoval desetiminutový osobní trest. Bod navíc mohl na stranu Dukly přidat Hlouch, ale jeho střela při přečíslení skončila jen na vyrážečce Romana Čechmánka. Nepříliš pohledný zápas tak skončil remízou.

Petr Vlk (Jihlava): "Věděli jsme, že to bude urputný zápas, protože oběma klubům šlo o hodně. Myslím, že na to, jak se utkání vyvíjelo, jsme klidně tři body mohli získat, ale naší největší slabinou byla znovu koncovka. V prodloužení už je to vabank, s jediným bodem spokojeni nejsme. Chtěli jsme tři, ale nemohu klukům za odvedený výkon nic vytknout."

Antonín Stavjaňa (Vsetín): "V tabulce pozorně sledujeme nejen co se děje před námi, ale samozřejmě i to, co se děje za námi. A to ještě mnohem víc. Z toho důvodu jsme chtěli v Jihlavě bodovat, a tak si myslím, že jsme svůj úkol splnili a jsme spokojeni. Měli jsme ale určitě na víc, než na jediný bod."