Vsetín s šesti juniory v sestavě podlehl Hodonínu

Jan Hrbáček • 17.11.2010

K dalšímu těžkému utkání vyrazili Valaši do Hodonína výrazně oslabeni. V jejich sestavě se totiž objevilo hned šest hráčů juniorské kategorie a to na silného soupeře z jihu Moravy jednoduše nestačilo. Vsetínští si opět si vylámali zuby na soupeřově gólmanovi, po Štůralovi ze Šumperka a Vlachýnském z Valašského Meziříčí tentokrát vychytal všechny jejich šance Michal Šurý. Domácí se v každé třetině trefili jednou a připsali si do tabulky cenné vítězství.

- 20.kolo st 17.11.18:00
SHK Hodonín
3:0(1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Rehuš (Tomášek), 36. Jurásek, 53. Hoza (Penák, Beňa). Rozhodčí: Mech - Lukš, Musil. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1505. Střely na branku: 39:32. Průběh utkání: 3:0.
SHK Hodonín: Šurý - Pokorný, Komárek, Flamík, Beňa, Podešva, Salajka, Miklík - Peš, Jurásek, Špok - Korotvička, Kuba, Penák - Penák, Rehuš, Tomášek - Zelinka, Průdek.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Zavrtálek, Farda, Spitzer, Šafařík, Žabčík, Tyralík, Tesařík, Brynecký, Sýs, Dubec, Vaněk, Ševčík, Vítek, Plachtovič, Lechner, Gromus.

Utkání mezi Hodonínem a Vsetínem předcházela minuta ticha k uctěním památky bývalého hráče, trenéra a funkcionáře Drtičů pana Emila Šnoblta. Pak už se oba celky postavily k úvodnímu buly.

Drtiči nastoupili do utkání s Michalem Šurým v brance a s Michalem Kubou v centru druhého útoku. Hostující klec strážil mladík Hromada a zkušenější Plšek tak zůstal jen na střídačce. Od začátku zápasu byl k vidění svižný hokej. Drtičům pomohla k tlaku i první přesilovka zápasu, která přišla už ve druhé minutě zápasu. Domácí byli aktivnější a první branka na sebe nenechala až tak dlouho čekat. Přišla ale až ve druhé přesilovce. V deváté minutě byl vyloučen Ševčík, Hodonín uzavřel Vsetín před Hromadu a Branislav Rehuš střelou k pravé tyči hostující svatyně otevřel skóre utknání. Sudí Mech pak poslal na lavici hanby tři hráče domácích, což Vsetínu pomohlo postavit se na nohy. Hosté se snažili o srovnání a Šurý byl v plné permanenci. V prvním dějství si hodoníský golman opravdu zachytal, v jeho výstroji skončilo sedmnáct střeleckých pokusů Vsetína. Ani jeden se však neujal a oba celky šly do kabin za stavu 1:0 pro SHK.

Nástup do druhé třetiny patřil domácím hráčům. Hromada se musel proti střelám Juráska, Pokorného a poté i Penáka hodně snažit, ale mladý vsetínský brankář držel šance svého týmu. Prostřední část zápasu probíhala převážně ve středním pásmu, ve kterém se odehrávaly spousty soubojů, ale ani jeden z celků se do vyloženější šance nedostal. V pětatřicáté minutě chtěl domácí obránce Podešva vyhodit puk do středního pásma, ten se ale vymrštil až do střechy hodonínské arény a zadák Hodonína byl vykázán na lavici hanby. Hosté hráli přesilovku dobře, ale lišák Zdeněk Jurásek vypíchl na obranné modré kotouč a upaloval si to sám na Hromadu. Mladý golman Vsetína neměl proti zkušenému útočníkovi Drtičů žádnou šanci a „Šeďa“ svůj blafák provedl bravurně. Vsetín tato branka hodně srazila a ve zbytku přesilovky, ani do konce prostřední časti nic moc nevymyslel.

Poslední část hry měla podobný obraz jako předešlých 40 minut. Na Vsetínu byla vidět snaha s výsledkem něco udělat, ale Šurý se svými obránci všechny nájezdy Valachů odrazili. Patnácti stovkám diváků zatrnulo jen v momentě, kdy domácí golman vyrazil proti puku, za kterým se hnal jeden z útočníků Vsetína, až mezi kruhy. Čepel hodoníského brankáře byla u puku o chloupek dříve než ta vsetínská a ani z následné ošemetné situace, kdy byl domácí golman úplně mimo své brankoviště, nebyli hosté schopni vsítit snižující branku. Deset minut před koncem zápasu se před Hromadou strhla menší potyčka. Hlavní arbitr vykázal na trestnou lavici domácího Kubu a hostující Zavrtálka a Fardu. Početní výhodu domácí moc nezvládli a pořádně se ani nedostali do pásma. Vše si ale vynahradili půl minuty poté, co se vyloučení hříšníci vrátili na ledovou plochu. Nejkrásnější akci zápasu vymyslel Penák, který z pravého rohu našel před hostující brankou zcela osamoceného Michala Hozu, jenž s přehledem poslal puk do vsetínské sítě potřetí. Po zbytek zápasu už domácí v pohodě kontrolovali hru a dovedli zápas do vítězného konce. Michal Šurý vychytal první čisté konto pro Drtiče v této sezoně a vůbec první mezi muži.