Vsetín proti poslednímu týmu neselhal

Václav Trávníček, Viktor Krus • 25.01.2009

V s e t í n – V nedělním utkání se střetl Vsetín s posledním celkem tabulky. Ve vzduchu bylo cítit napětí z možného selhání vsetínských hráčů, protože v této sezóně už proti slabšímu kádru několikrát prohráli. Všechny spekulace Vsetín rychle zničil, protože v první třetině vstřelil tři branky. Dvakrát se trefil Martin Podešva. Po úrodném první klání se ve druhé třetině čekaly gólové hody, jenže nepadl ani jeden gól i přes velkou bojovnost týmů. Do třetí třetiny vstupoval Vsetín s vedením 3:0 a jenom naprostý zkrat by zapříčinil ztrátu bodů. VHK žádné selhání nepředvedl a ještě k tomu přidal dvě branky. Vsetín mohl přidat více gólů, Mikeš neproměnil penaltu a Vaněk dva brejky, ale i tak Vsetín vyhrál nad Velkým Meziříčím vysoko 5:0.

- NČ ne 25.1.17:00
HHK Velké Meziříčí
5:0(3:0, 0:0, 2:0 )
Branky a nahrávky: 6. Ašer (Podešva), 10. Podešva (Ašer, Zavrtálek), 13. Podešva (Knebl), 49. Knebl (Zavrtálek), 55. Tesařík (Vaněk, Gergela). Rozhodčí: Mrkva – Bojda, V.Fiala. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 1635. Průběh utkání: 5:0.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Pšeja, Kapr, Gajdošík, Šimek, Haschka, Zavrtálek – Tesařík, Gergela, Vaněk – Mikeš, Štraub, Hrňa – Knebl, Podešva, Ašer.
HHK Velké Meziříčí: Betinec – Stráňovský, Smejkal, Vlašín, Hajas, Pálka, Heřmanský – Bula, Bukáček, Kunstmüller – Sobotka, Nekvasil, Burian – Troščák, Dostál, Jánský.

Domácí se do posledního celku tabulky obuli hned od začátku a už po 48 vteřinách Betinec ukryl v lapačce střelu Hrni. Slovenského brankáře nepřekonal ani nadvakrát Ašer o minutu později. V 6.minutě Štraub s Hrňou svoji akci překombinovali, ale vzápětí Podešva efektně našel zadovkou Ašera a ten ranou nad Betincovu lapačku otevřel skóre utkání. Hosté poprvé vyzkoušeli Plškovu pozornost až v 7.minutě, ale o pár okamžiků později měl vsetínský brankář plné ruce práce s Nekvasilovým bekhendem.

Podruhé udeřilo na začátku 10.minuty, když Zavrtálkovu střelu od modré tečoval Podešva. Hosté mohli korigovat stav při vyloučení Tesaříka, ale Plšek si poradil jak s projektilem Stráňovského, tak i s dorážkou Bukáčka. O pár chvil později se domácí obranou protáhl Dostál, položil si i Plška, ale jeho přihrávka zpoza branky nenašla adresáta. Podle hesla nedáš – dostaneš projel na druhé straně mezi hostujícími beky Podešva a nekompromisním blafákem zvýšil na rozdíl tří branek. Otřesení hosté si vypracovali už jen šanci Smejkala, ale Plšek byl pozorný. Úvodní dvacetiminutovku ukončila střela Pšeji od modré, která ovšem Betince neohrozila.

Druhá část hry připomínala souboj Vsetínských s Opavou. I tentokrát si Valaši vybrali oddechový čas a nechali hosty několikrát zahrozit. Domácí brankář musel nejprve likvidovat Kunstmüllerovu teč Stráňovského střely. Poté sice odpověděl Hrňa, ale když Vsetín zahrál přesilovku při vyloučení Hajase doslova tragicky, hosté se začali osmělovat více a více. Akci Troščáka s Dostálem na jediného domácího obránce zakončil druhý jmenovaný ranou mimo tyče. Ve stejné situaci se v polovině utkání ocitli Troščák s Jánským; jejich akci výborně zablokoval Šimek. Plšek se vyznamenal i při kanonádě dvojice Bukáček – Smejkal. Ve 33.minutě mohl zvýšit náskok domácí Pšeja, ale v rozhodujícím momentu mu tváří v tvář Betincovi sjel kotouč z hole. Stejně se ovšem vedlo na druhé straně i Jánskému. Po odraženém puku se ocitl sám před Plškem hostující Bukáček, ale jeho střelu zastavila lapačka vsetínského brankáře. Závěr prostřední části hry patřil znovu domácím. Akce Podešvy s Kneblem ztroskotala na Betincovi, Mikeš zase místo zakončení ještě hledal přihrávkou Štrauba.

Závěrečná třetina se hrála opět pod taktovkou domácích. Tesařík nedokázal ve 44.minutě potrestat snad jedinou chybu hostujícího gólmana, když pálil vedle. Vzápětí ujel po levém křídle, ale ve velkém úhlu nedokázal svůj blafák dokončit úspěšně. Ve 46.minutě zlikvidoval Betinec sólo Knebla i dorážku Haschky. O minutu později Gergela nádherně uvolnil Vaňka, jeho blafák však Betinec vykryl levým betonem. Při vyloučení Mikeše projel celým kluzištěm Šimek, ale také on ztroskotal na svém krajanovi v brance hostí.

Ve 48.minutě se před Velkým Meziříčím otevřela 82 vteřinová přesilovka 4 na 3. V oslabení ale Knebl doslova vytancoval hostující obranu a ranou po ledě prodloužil svoji střeleckou sérii už na šest zápasů. Hosté mohli vstřelit svůj čestný úspěch v pokračující přesilovce. Před Burianem už zívala pouze prázdná branka, ale mladý útočník netrefil prudkou přihrávku. Skóre se tak měnilo až v 55.minutě při třetím vyloučení Pálky. Ve skrumáži nakonec Tesařík doslova dotlačil kotouč přes Betince. Velkomeziříčští se snažili alespoň o čestný úspěch. Kunstmüller v tísni nestačil zakončit přesně a osamocený Dostál rovněž nedokázal namířit svoji ránu mezi tyče. Ukazatelem skóre tak mohli pohnout znovu Vsetínští. Další Vaňkovo sólo ale skončilo podobně, jako to první, tedy na betonech hostujícího brankáře. V 59.minutě podrazil Stráňovský unikajícího Mikeše. Následovalo trestné střílení, ke kterému se postavil sám postižený, a zřejmě jen sníh před brankovou čarou zavinil, že se kotouč po pověstné Forsbergově kličce nedoplazil až za ni. Plšek mohl o perně vybojovanou nulu přijít pouhých deset vteřin před sirénou, ale po obrovské šanci dvojice Burian – Troščák kotouč pouze projel domácím brankovištěm mimo pravou tyč.