Do Vsetína zavítá poslední celek tabulky

Viktor Krus • 24.01.2009

V s e t í n – Na vsetínský Lapač přijede v neděli poslední celek tabulky, Velké Meziříčí. Mužstvo z Vysočiny poslední dvě utkání prohrálo a Vsetín by teoreticky před domácím publikem neměl mít se soupeřem problémy. Domácí jsou favority - v nadstavbové části předvádí bojovný hokej a jsou rovnocenným soupeřem i týmům ze špice tabulky. Minulý zápas dokonce svěřenci Viktora Hlobila uloupili favorizovanému Šumperku dva body. Jak si povedou Valaši nyní? Zápas můžete sledovat od 17 hodin v rámci změn stavu.

Ovšem Velké Meziříčí před dvěma posledními prohrami vyhrálo nad Technikou Brno 4:0 a poté senzačně překvapilo valašské Bobry, když zvítězilo 2:1. Takže je jasné, že Vsetín nesmí poslední tým podcenit, protože může překvapit. Poslední dvě utkání Velmez prohrál. Nejprve celek z Vysočiny podlehl Břeclavi 2:4, se kterou bojuje o záchranné předposlední místo. Poté Velmez odjel z Pelhřimova z šesti gólovým přídělem, když prohrál 4:6. Zato Vsetín je ve skvělé formě. Poslední zápas vyhrál v Šumperku 3:2 po prodloužení a v nadstavbové části skutečně válí. Ze tří utkání získal pět bodů.

V řadách hokejistů, kteří bojují o udržení se v druhé lize, je pár tahounů, kteří boj o ligu vzdají asi jako poslední. Karel Nekvasil (16+9) je hráč, který je pro tým zřejmě hodně cenný. Se svojí statistikou vede tabulku produktivity Velkého Meziříčí. Luboš Kunstmüller (12+8) je druhým v tabulce produktivity a Miroslav Bukáček (4+14) sídlí na třetím místě. Do branky Velkého Meziříčí se zřejmě postaví Peter Betinec.

Poslední dvě vzájemná utkání:

Vsetín – Velké Meziříčí 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)
První domácí tříbodovou výhru vybojovali hokejisté vsetínského VHK poprvé právě v utkání s celkem Velkého Meziříčí. Domácí ani vzdáleně nepřipomínali tým z předchozího utkání s Opavou. Hráli přesně, s velkým důrazem před brankou, a konečně se jim dařily i přesilovky. Po první třetině, která byla poznamenána častými vyloučeními, domácí zcela ovládli hru a výraznou převahu postupně vyjádřili i brankově. Dvěma góly se na vítězství Valachů podíleli Ašer a Štraub.

Velké Meziříčí – Vsetín 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Třetí výhru v řadě si ve střetnutí 22. kola proti Velkému Meziříčí připsali hokejisté VHK Vsetín. Utkání přitom začalo obvyklým způsobem – brankou v síti Vsetína. Valaši ovšem o tři minuty později dokázali Vaňkem odpovědět a ve druhé části zápasu strhli vedení definitivně na svou stranu. Postarali se o to Josef Mikeš a Dalibor Gergela, který snad svou první brankou v zelenožlutých barvách konečně zlomil střelecké prokletí, jež bylo doposavad pevně přilepeno na jeho hokejce. Ve třetí třetině již Vsetín jakékoliv zdramatizování zápasu nepřipustil, naopak Štraub v 54. minutě pečetil výhru VHK.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Plšek - Šimek, Knebl, Haschka, Pšeja, Zavrtálek, Rajnoha - Mikeš, Štraub, Tesařík, Jurík, Vaněk, Ašer, Gajdošík, Podešva, Hrňa.

Velké Meziříčí: Betinec – Smejkal, Stráňovský, Hajas, Vlašín, Heřmanský, Pálka, Kochánek - Kunstmüller, Bukáček, Bula, Burian, Nekvasil, Jonáš, Sobotka, Troščák, Bašnár, Dostál, Jánský, Krča, Vrána.