Vsetín prohrál potřetí v řadě, doma nestačil na Slezan

Ondřej Konvičný • 19.12.2012

Po dvou prohrách na hřištích soupeřů nastoupili vsetínští hokejisté opět na Lapači, aby se zde utkali s opavským Slezanem. Tomu se z první větší šance podařilo zásluhou Kociána dostat do jednobrankového vedení, opavští hráči tak mohli hrát svou hru ze zajištěné obrany, která na Vsetín platí. V druhé třetině odskočil Slezan na dvoubrankový náskok, když se trefil Chalupa v přesilové hře. Vsetínu se sice podařilo zásluhou Ondřeje Hrušky snížit, jenže pak nedokázal využít přesilovou hru pěti proti třem. Když pak ve třetí části přidali opavští třetí branku, bylo o vítězi tohoto utkání jasno.

2. liga - 26.kolo st 19.12.17:30
Hokejový klub Opava
1:3(0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Hruška O. (Vítek, Vrána) - 3. Kocián (Svoboda, Bednárek), 28. Chalupa (Galvas, Tůma), 46. Měch (Tichý) Rozhodčí: Vaněk J. – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:5 Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1002. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Farda, Vrba, Vrána, Báchor, Vodák, Tesařík, Žabčík - Zubek, Vaněk, Mikšovský - Hruška P., Hruška O., Vítek D. - Kajaba, Podešva, Kubo - Holík, Tobola, Brezáni.
Hokejový klub Opava: Šafránek - Tichý, Kukol, Galvas, Tůma, Mosler, Bednárek - Černý, Měch, Herman - Vítek J., Chalupa, Wolf - Kocián, Svoboda, Pavelek

Valaši byli sice v prvních momentech zápasu mírně aktivnější, když Mikšovský ve dvou akcích nevyužil ideální střeleckou pozici. Ale byli to Opavští, kteří otevřeli skóre. Po velké hrubce domácí obrany, která si neuhlídala zadovku Svobody před Plškovu branku, překonal Plškovy betony Ivo Kocián - 0:1. V zápětí mohl Vsetín snížit ve vlastní přesilovce, když byl vyloučen Kukol. Opavští ale drželi vsetínské gólostřelce Vaňka se Zubkem daleko od Šafránkovy svatyně. Po nevyužité přesilovce Vsetína hosté výrazně přidali. Plšek měl plné ruce a betony práce. Lehké nahození od modré, které domácí brankář nevědomky schoval ve své výstroji, zvedlo ze sedačky nejednoho diváka. Ve 12. minutě ujel mladičký Tobola s Brezánim. Prvně jmenovaný zvolil střelu, ta mu ale nesedla a minula levou tyč branky hostů o dobrý metr. V akci jako přes kopírák následně upaloval Chalupa s Wolfem. Plšek se skluzem bravůrně přemístil, a zažehnal tak jednu z největších akci Opavských v první třetině. V 17. minutě se ještě Vaněk důrazně protlačil před branku a nahrál na lopatu volnému Zúbkovi, který sice pálil dobře, ale jeho střela byla ztečována obráncovou holí mimo hrací pole. Minutu před koncem první části vystřelil přes dva hráče Bednárek, ale černý touš letěl jen těsně nad brankou.

Ve druhé třetině Opava pokračovala s perfektním bráněním modré čáry a čekala na chyby domácích. Ondřej Hruška nadvakrát dorážel tečovanou střelu neúspěšně, následně se Vítek v akci dva na jednoho protláčel před Šafránka. Pravé peklíčko připravila Opava pro domácí celek ve 25. minutě, kdy byl vyloučen Báchor. Slezan pálil ze všech stran, Kocián jen těsně minul Plškovu svatyni, a hned po jeho střele mohl dorážet Svoboda, ale nestačil puk dostatečně zvednout. Stejně neúspěšný byl i Pavelek. Opavští se radovali až v čase 27:28, když Mikšovského faul potrestal Petr Chalupa. O minutu později se mohli radovat opět hráči Slezanu, avšak Tichého střela jen rozezvonila tyč Plškovy branky, dorážka kapitána Měcha pak prolítla nad horní tyčkou vsetínské klece. Vsetín měl opravdu na mále. Ve 34. minutě měl na hokejce tutovku Zúbek, ale brankář Šafránek se stihnul přemístit a špičkou betonu jeho střelu vykopnout. Valachům se podařilo vsítit první branku utkání až z nenápadné akce. Vítek vypálil z nulového úhlu, kotouč se odrazil před Ondřeje Hrušku, který jej prudce zavěsil pod horní tyčku. Minutu před koncem hráli Valaši přesilovku 47 vteřin v početní výhodě pět na tři. Farda sice střílel jako divý, ale Šafránek nedovolil, aby žádná z jeho střel skončila za jeho zády.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Ondřej Hruška

Hned v úvodu třetí třetiny rozjetý Ondřej Hruška dostal nabito mezi kruhy, v dobré pozici ale mířil špatně. O pár minut později Vaněk stál sám před Šafránkem. Opavský gólman mu zmenšil střelecký úhel a Vaněk na nej nenašel recept. Jinak tomu bylo na opačné straně. Tichý vyslal nádherně do brejku Tomáše Měcha, pro kterého nebylo problém udělat kličku a zasunout puk k tyči. Následně mohl zvýšit ještě Kocián, ale puk se pouze svezl po břevně. Duo Hrušků mohlo korigovat, Ondřej Hruška projel celým kluzištěm, přihrál Petru Hruškovi, který z voleje prudce vypálil. Jeho střelu zlikvidoval výborným semaforem brankář Šafránek, který se stal hlavní stopkou pro vsetínské forvardy. V závěru se hra začala kouskovat a postrádat rychlejší tempo. Tři minuty před koncem zápasu hrála Opava přesilovku, ale ani hosté již nedokázali změnit stav utkání.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Dneska jsem tahali za kratší konec. Předchozí těžké zápasy nám vzaly velké množství sil a energie. Dneska proti Opavě se to ukázalo. Hosté hráli zodpovědně. My už na ně neměli moc sil. Hráči jsou unavení, chodí každý den do práce a nám to prostě dneska nevyšlo.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Podali jsme dobrý a bojovný výkon. V posledních zápasech jsme inkasovali hodně branek, takže jsme hlavně chtěli zlepšit hru v obraně a myslím si, že se nám to povedlo. Mnoho chyb v defenzivě jsme totiž neudělali. Kromě přesilovek si domácí nevytvořili téměř nic.