Vsetín potvrdil roli favorita, z Benátek veze všechny body

Jan Tajzler • 27.02.2021

V sobotním kole zajížděli hokejisté Vsetína do Benátek nad Jizerou. Před zápasem byli pasování do role favorita a tu Vsacané také naplnili. První dvacetiminutovka sice otevření skóre nepřinesla, ale v prostředním dějství se zelenožlutí činili a do sítě domácího celku zaznamenali hned tři trefy. Premiérovou branku za A-tým si připsal i dvacetiletý útočník Daniel Klímek. Ve třetí periodě už mužstvo z Valašska kontrolovalo vedení, které ještě navýšilo, a na půdě liberecké farmy tak naplnilo roli favorita.

CHANCE LIGA - 31.kolo so 27.2.16:00
HC Benátky nad Jizerou
1:4(0:0, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 59. Štibingr – 21. Březina (Pechanec, Bartko), 27. Klímek (Hryciow, Š. Jenáček), 31. Bartko (A. Zeman, Březina), 44. L. Bednář (Š. Jenáček, A. Zeman).  Rozhodčí: Čáp, Jechoutek – Podrazil, Polonyi. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 17:34. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

HC Benátky nad Jizerou: Král – Štibingr, Šedivý, Kunst, Aubrecht, Kovář, Hampl – Pabiška, Čederle, Jiruš – Daniel Svoboda I, Jansa, Wiencek – Křepelka, Šafařovský, Strnad – Had, Putz, Kollert.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Smetana, Ondračka, Bartko, Hryciow, Štach, J. Jenáček, Š. Jenáček – Gorčík, Pechanec, Březina – Klímek, R. Vlach, Babka – Gajarský, Šilhavý, Půček – Berger, A. Zeman, L. Bednář.

Úvodní dvacetiminutovka v Benátkách přinesla svižný hokej bez zbytečných přerušení. Valaši se snažili o otevření skóre, byli aktivnějším týmem. Slibnou příležitost zaznamenal Vlach, jenž si najel do útočného pásma po levém křídle a vypálil, brankář Král jeho střelu vyrazil a na dorážku ještě přispěchal Hryciow, ale červené světlo zůstalo zhasnuté. Vlach to zanedlouho zkusil ještě jednou, úspěšně se mu podařilo překonat obranný val domácího týmu, ale v klíčovém chvíli při snaze zakončit bekhendem mu sjel puk z hole. Za Benátky si slibnou šanci vytvořil Čederle, Málek ovšem valašský tým podržel pohotovým zákrokem. Po první třetině tak platil bezbrankový stav.

Vsetínu vyšel start do prostředního dějství na jedničku. Již po sedmadvaceti vteřinách se prosadil David Březina, když přesnou trefou z vrcholku kruhu otevřel skóre. Vsetín měl zanedlouhou další početní výhodu, tu sice nevyužil, ale skóre při hře pět na pět navýšil Daniel Klímek, když se po střele Hryciow dokázal orientovat v předbrankovém prostoru. Aby toho nebylo málo, šli Valaši ještě do poloviny základní hrací doby do tříbrankového trháku. Využití přesilové hry obstaral nechytatelnou střelou obránce Jan Bartko. Zelenožlutí následně ubránili dvojnásobnou přesilovou hru domácích a po dvou třetinách drželi luxusní tříbrankový náskok.

Hostům z Valašska se povedl i úvod třetí třetiny. Vsetín v signalizované výhodě uzavřel Benátky v obranném pásmu, střelu Šimona Jenáčka ještě Král vyrazil, ale na dorážku Lukáše Bednáře už se dotahoval marně. Dominanci Valachů mohl potvrdit Půček, ale ve vyložené příležitosti před Králem nedokázal puk zasunout za záda domácího brankáře. Vsetín domácí tým nepouštěl do větších brankových příležitostí, ale i přesto brankáře Málek inkasoval, když se pohlednou trefou pod víko vsetínské branky prezentoval Jan Štibinger. Valachy to však mrzet nemuselo, v Benátkách potvrdili roli favorita a do Vsetína putovaly další potřebné tři body.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): První třetinu jsme odehráli velice dobře. Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas, který jsme si prohráli ve druhé třetině vlastní nedisciplinovaností. Naši mladí hráči zbytečně faulovali, poté ještě jeden mladý hráč za komentář obdržel trest na deset minut. Jak jsem říkal, utkání jsme ztratili ve druhé třetině. Měli jsme nějaké šance, nevyužili jsme přesilovou hru. Hosté využili dvě přesilovky, další branku vstřelili v ponechané výhodě a poté si již zápas pohlídali.

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín): Myslím si, že již v první třetině jsme měli více brankových příležitostí, které jsme neproměnili. Domácí dobře bruslili, hráli obětavě a bojovně. Také si vypracovali, ne úplně vyložené šance, ale přesto tam nějaké příležitosti, ze kterých se dalo skórovat, měli. Málo jsme stříleli a hráli moc kombinačně. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že chceme více střílet a vstřelit nějaké branky, což se podařilo. Bylo důležité, že jsme ubránili dvojnásobnou přesilovou hru. Třetí třetinu jsme víceméně kontrolovali.