Vstupenky online

Vsetín v sobotu zamíří na led Benátek, naplní roli favorita?

Jan Tajzler • 26.02.2021

Už jen dvě venkovní utkání čekají do konce základní části hokejisty Vsetína. Sobotní los přisoudil Valachům cestu do Středočeského kraje na led Benátek nad Jizerou, které se ještě budou pokoušet oživit naděje na postup do vyřazovací části. Zelenožlutí míří na půdu soupeře s jasným cílem, naplnit roli favorita a vylepšit tabulkové postavení před startem play-off. Utkání startuje už v 16:00.

Promluví ještě Benátky do bojů o dvanáctku? 

Poslední výsledky Benátek nad Jizerou nenaznačují, že by se liberecká farma mohla ještě na poslední chvíli prodrat mezi postupovou dvanáctku. Středočeši zvítězili z posledních pěti zápasů pouze jednou, to když si na začátku února poradili s celkem Sokolova 6:4. Následovaly porážky s Šumperkem, Vrchlabím, Kladnem a překvapení se nekonalo ani v Přerově, kde dokonce modrobílí vyšli střelecky naprázdno. Aktuálně sídlí farma Liberce na 13. místě tabulky, čtyři kola před koncem ztrácí také stejný počet bodů k postupu.

Benátky tradičně disponují mladým kádrem, což dokazuje i věk nejlepšího střelce týmu, kterým je teprve devatenáctiletý Vojtěch Jiruš (9+6). Nejproudktivnějším mužem benáteckého týmu je Adam Dlouhý (7+10). Zkušenosti se mladým spoluhráčům snaží předávat Lukáš Pabiška (3+9. Také v obraně je plno nadějných mladíků, v Benátkách se zatím nejvíc daří Vratislavovi Kunstovi (0+9) a Davidu Aubrechtovi (5+2). Brankoviště sobotního soupeře vsetínských hokejistů v posledních utkáních střídavě střežili Matěj Žajdlík s Danielem Králem, oba borci však mají úspěšnost zákroků pod 90 procenty a průměrně inkasují téměř tři branky na zápas. 

Získají Valaši povinné body? 

Vsetín dal ve středečním kole zapomenout na těsnou porážku z ledu Frýdku-Místku a do sítě prostějovských Jestřábů nastřílel pět branek. Hned dvakrát slavil v přesilové hře Adam Zeman a svou vedoucí roli mezi vsetínskými střelci potvrdil také Sebastian Gorčík, ten už má na kontě 12 branek. 

Radost je také sledovat stále se stoupající výkony brankáře Davida Gáby, díky dalšímu vychytanému vítězství se úspěšnost vsetínského brankáře vyšplhala přes 92 procent a co se týče ukazetele průměru inkasovaných branek na zápas, zařadil se Gába na 3. místo ligových brankářů. 

Vsetín si díky vítězství nad Prostějovem upevnil pozici v postupové dvanáctce, od jistoty předkola jej dělí zisk jediného bodu. Situace je však v tabulce nadále napjatá, ve zbytku základní části se bude bojovat zejména o výhodu startu předkola play-off v domácím prostředí. Šance, že by Valaši ještě prokluzli do elitní čtveřice sice stále existuje, ale její pravděpodobnost už je spíš v rovině teorií. 

Vzájemné utkání v sezoně 2020/2021 

14.kolo 3.12.2020 Vsetín – Benátky nad Jizerou 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) 

Měření sil na Lapači ovládl Vsetín s poklidem. Hosté stačili reagovat pouze na úvodní trefu Gorčíka, domácí ale bleskově reagovali vedoucí brankou Kudělky. Ve zbytku utkání Vsacané kontrolovali průběh zápas a soupeře i vysoko přestříleli v poměru 42:24. Naplní Vsetín roli favoriata i tentokrát? Odveta v Benátkách nad Jizerou startuje v sobotu již od 16:00. 

Sestavy v minulém kole: 

Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Král) – Šedivý, Štibingr, Aubrecht, Kunst, Hampl, Kovář, Cibulka, Kollert – Jiruš, Čederle, Pabiška – A. Dlouhý, Jansa, Daniel Svoboda I – Wiencek, Šafařovský, Křepelka – Strnad, Putz.

Vsetín: Gába (Málek) – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka, Štach, J. Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Babka, R. Vlach, Kucharczyk – Půček, Šilhavý, Vítek – L. Bednář, A. Zeman, Berger.

banner pod článkem