Vsetín podlehl Frýdku-Místku v prodloužení

Jan Tajzler • 27.08.2020

Již potřetí v rámci přípravy na Chance ligu na sebe narazily celky Vsetína a Frýdku-Místku. Dosud o vítězi těchto střetnutí rozhodoval faktor domácího prostředí a zprvu se zdálo, že to bude platit i tentokrát. Rysi však v prostředním dějství skóre otočili a do závěrečné periody šli s jednobrankovým náskokem. Vsetín ovládl třetí třetinu, vytvořil si dostatek šancí na obrat, ale stačil pouze srovnat. V prodloužení pak rozhodl Vojtěch Tomi. Další přípravné střetnutí čeká Valachy na Lapači v úterý od 18:00 proti Prostějovu.

Přípravné zápasy - Příprava čt 27.8.18:00
HC Frýdek-Místek
2:3p(1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Gorčík (Jenáček, Gajarský), 56. Vlach (Babka, Kloz) – 25. Matiaško (Kaukič, Stuchlík), 34. Š. Jenáček (Martynek), 63. Tomi (Klimša, Haman). Rozhodčí: Kovařčík, Škach – Škrobák, Šimek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 720. Střely na branku: 40:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2.

VHK ROBE Vsetín: Sachr – Štach, Ondračka, Kudělka, Bartko, Jenáček, Hryciow – Kloz, Pechanec, Babka – Březina, Vlach, Klímek – Půček, Gajarský, Gorčík – Hořanský, Šilhavý, Vítek.
HC Frýdek-Místek: N. Malík – Adámek, Haman, Z. Malík, Michálek, Jenáček, Hrachovský, Homola – Tomi, Klimša, Martynek – Mikulík, Peterek, Šedivý – Matiaško, Stuchlík, Kaukič – Blaško, Przybyla, Flok – Macháček.

Start utkání doprovázela řada nepřesností a k vidění nebyl příliš atraktivní hokej. Osvěžení se mohlo dostavit ve 4. minutě, kdy domácí získali možnost početní výhody, ale namísto toho se o ni dvěma slepenými fauly připravili a do výhody se dostal soupeř. Frýdek měl příležitost otevřít skóre, Šedivý obdržel finální přihrávku od Mikulíka, ale nepodařilo se mu puk zpracovat. Vsetín měl první vážnější příležitost díky individuální akci Hořanského, tomu se však nepodařilo zavěsit puk do sítě, když zakončoval z bezprostřední blízkosti.

Navzdory mírně aktivitnějšímu výkonu Frýdku-Místku se jako první prosadil domácí tým. Skákavý kotouč z hole Sebastiana Gorčíka prosvištěl až za Malíka, jemuž se v klíčové chvíli nepodařilo udržet balanc. Hosté mohli do první sirény srovnat v přesilové hře, zelenožlutí se však dokázali ubránit, a tak si po první dvacetiminutovce odnášeli do kabin těsný náskok.

Frýdek-Místek vstoupil do druhé třetiny aktivně, celkově se tempo hry po úvodním dějství zvedlo. Brankář Sachr držel čistý štít do 22. minuty, kdy si na pravý kruh najel exvsetínský junior Michal Matiaško a s pomocí teče domácího obránce srovnal. Vsetín si mohl vzít vedení zpět v početní výhodě, slibnou příležitost připravil Klímek Vlachovi, ale tomu se z voleje nepodařilo přesně zamířit. Následně se krátce po vsetínské přesilovce konal obrat ve skóre. Martynek vyvezl puk do útočného pásma, kde jeje mezi kruhy přenechal Šimonu Jenáčkovi a další bývalý reprezentant vsetínské mládeže slavil úspěch v dresu soupeře. Vsetín mohl vyrovnat v další početní výhodě, ale ta znovu zůstala nevyužita.

Třetí třetina byla víceméně v režii domácího Vsetína. Zelenožlutí postupně utahovali smyčku kolem Malíkovy branky. Poté co Malíka podržela tyčka při střele Ondračky a následně měl štěstí u dorážky Vítka, přišlo srovnání v čase 55:08. Babka si dojel pro kotouč a šikovnou přihrávkou je předložil Romanu Vlachovi, jenž se nekompromisní střelou pod víko nemýlil. Valaši mohli utkání strhnout na svou stranu, měli více ze hry, ale to se jim do konce základní hrací doby již nepodařilo.

Prodloužení zahájil Vsetín znovu aktivně a dlouho si hrál s kotoučem v útočném pásmu, největší příležitost za domácí měl Pechanec, ale povedenou přihrávku od Březiny nezužitkoval. Osmělili se také hosté a vsetínští už to neměli s přechodem přes střední pásmo tak jednoduché, to se jim nakonec stalo osudným, když Klimša poslal pas na Vojtěcha Tomiho a ten v samostatném úniku rozhodl o vítězství Slezanů povedenou kličkou do bekhendu. Vsetín tak poprvé na Lapači v letošní přípravě prohrál.