Vsetín doma nestačil na Frýdek-Místek, o nepříznivém výsledku rozhodla třetí třetina

Alena Ryšavá, Radek Bařina • 23.10.2021

V sobotním zápase hostil Vsetín Frýdek-Místek. Šlo o velmi vyrovnaný zápas. V první třetině otevřeli skóre domácí, hosté v druhé části srovnali krok. Zlomová byla ale třetí část hry, během níž Valaši čtyřikrát inkasovali. Frýdeckým rysům nakonec podlehli poměrem 1:5.

CHANCE LIGA - 14.kolo so 23.10.17:00
HC Frýdek-Místek
1:5(1:0, 0:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 18. Jonák (M. Indrák, Rob) – 28. Šlahař (Zbořil, Klimša), 50. Christov (David Bartoš, Teper), 56. Šlahař (Lyszczarczyk), 57. Komorski (Christov, Klimša), 60. Martynek (Teper). Rozhodčí: Ondráček, Marek – Polák, Vašíček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2520. Střely na branku: 45:24. Průběh utkání: 1:0,1:1, 1:5.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Buchta, Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Hryciow, Štach, Šimon Jenáček – Indrák, Jonák, Rob – Březina, Vlach, Zeman – Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Berger, Gago.
HC Frýdek-Místek: Šimboch – Zbořil, Michálek, Ciura, Teper, Malík, Adámek – Lyszczarczyk, Bartoš, Šlahař – Christov, Komorski, Klimša – Král, Peterek, Matiaško – Martynek, Čmiel, Blaško.

Do utkání s nepříliš oblíbeným soupeřem z Frýdku-Místku vstoupili Valaši aktivně. Od úvodního střídání si vytvořili nápor a Šimboch v hostující brance si na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat. Převaha zelenožlutých barev ale dlouho k vážnějším šancím nevedla a střely z dálky gólman hostů bez problémů zastavoval. Až v desáté minutě se zablýskalo, Robovu pohotovou střelu z úhlu ale zastavila tyč. Chvíli poté si domácí zahráli první přesilovku. V ní našel Rob zpoza brány Jonáka, ten ale zblízka přestřelil a neuspěl ani Zeman, jehož dorážka skončila na hrudi Šimbocha.

Po ubráněném oslabení se začali osmělovat i Frýdečtí. V patnácté minutě tak mohl otevřít skóre Komorski, na kterého zívala odkrytá branka. Gólman Gába se ale stihl bleskově přemístit a tutovku hostů překazit. Frýdečtí tak získali alespoň přesilovku a v ní byl blízko trefy Šlahař, pohlednou kombinaci ale z mezikruží zakončil nad. Do kabin tak nakonec přeci jen odcházeli spokojeněji Vsetínští. Robovu střelu Šimboch pouze vykopl před sebe a tísněný Vít Jonák dokázal v pádu uklidit touš podél betonu za brankovou čáru. První trefa vsetínského kapitána v sezóně tak určila výsledek první třetiny.

Prostřední dějství začalo tutovkou Frýdku. Hosté jeli ve třech proti jedinému obránci. Zbořil se rozhodl pro střelu, která však neomylně zapadla do Gábovy lapačky. Obraz hry následně navázal na první dějství. Vsetín měl zřetelnou, avšak bezzubou převahu, zatímco hosté pozorně bránili a číhali na brejky. Ke zvýšení nevedla ani ani další přesilovka a nad valašskými nadějemi na výhru se záhy začala stahovat mračna.

Ve dvacáté sedmé minutě si totiž přesilovku zahrál i Frýdek. Začal ji mizerně, pustil do brejku Hořanského, vsetínskému rychlíkovi ale při snaze o kličku brankáři utekl puk. V pokračující přesilovce se pak hosté dočkali vyrovnání. Jakub Šlahař napřáhl od modré a křižnou střelou nechytatelně trefil levý horní růžek Gábovy svatyně. Valachy inkasovaná branka evidentně otřásla a nechybělo mnoho, aby brzy inkasovali znovu. Velký závar před Gábou ale domácí s velkým štěstí ustáli. Na opačné straně neuspěl Kucharczyk, jehož pohotová dorážka z úhlu prolétla těsně mimo a neujala se ani další přesilovka VHK. Tentokrát ji sice Valaši sehráli poměrně dobře, v největší šanci ale Jonák z mezikruží těsně minul. A když v posledních vteřinách třetiny netrefil před odkrytou brankou skákající puk Indrák, odcházely celky do kabin za stavu 1:1.

Třetí třetina dlouho větší šance nenabízela. Vsetín se sice snažil strhnout skóre na svou stranu, přes bezchybně pracující obranu Frýdku se ale do větších příležitostí nedostával. Až ve čtyřicáté sedmé minutě přišel velký vzruch na obou stranách. Nejprve hostující útočník netrefil v ideální pozici vzduchem letící puk a z protiútoku se tváří v tvář Šimbochovi řítil Hryciow, ale branku těsně minul. Rozhodnutí nakonec přišlo těsně před polovinou třetí třetiny. Vlach putoval na trestnou lavici, Frýdek hrál přesilovku… a po její minutě byl rád, že neinkasoval. Vsetín totiž v oslabení několikrát zahrozil. Největší šanci měl Kucharczyk, kterého krásný pasem našel Hořanský, domácí veterán však v úniku nasměroval puk do úplně stejného místa, jako před pár minutami Hryciow. V závěru přesilovky udeřilo na opačné straně. Bartošovu prudkou přihrávku sklepl z hranice brankoviště za Gábova záda Vít Christov a hosté zčista jasna vedli.

Vsetín vrhl všechny síly do útoku a vytvořil si drtivý tlak. Ostřelování Šimbochovy brány ale ke kýženému úspěchu nevedlo. A tak to byli hosté, kdo pět minut před koncem definitivně rozhodl o osudu utkání. Po rychlém protiútoku se ve zmatku před vsetínskou svatyní nejlépe orientoval nejlepší hráč utkání Jakub Šlahař, který zblízka uklidil puk do odkryté brány. Čtyři a půl minuty před sirénou si domácí trenéři vzali oddechový čas, jenže Smetana prohrál souboj o puk a Filip Komarski neměl problém trefit prázdnou bránu. I s tříbrankovým mankem pokračovali Valaši v power-play a v samém závěru inkasovali ještě jednou, když se od vlastní modré trefil neomylně Rostislav Martynek.

Vsetín se tak znovu doplatil na nulové přesilovky a přes výraznou herní i střeleckou převahu podlehl Frýdku-Místku vysoko 1:5.