Vsetín opět neuspěl, z Prahy jede s prázdnou

Tomáš Novosad • 16.02.2003

P r a h a - Smutný víkend vsetínských barev, i tak by se dala nazvat poslední dvě kola hokejové extraligy z pohledu Vsetína. Po špatném výkonu v pátečním utkání s Třincem se ani v neděli nepodařilo Vsetínu bodovat. Tentokrát ztroskotal na ambiciózním celku z pražské T-Mobile Arény - Spartě. Ten nedal Vsetínu sebemenší šanci a po jednoznačném průběhu zápasu zvítězil 4:1. „Z naší hry se vytrácejí tradiční zbraně – zarputilost a lehkost. Soupeři nás díky tomu snadno přehrávají, mužstvu jakoby chyběla vůle po vítězství,“ řekl po zápase Zdislav Tabara.

- 47.kolo ne 16.2.18:00
HC Sparta Praha
4:1
Branky: 25. Tomajko (Kratěna,Broš), 33. Šimíček (Kubinčák), 34. Broš (Richter), 50. Kratěna (Srdínko,Broš) - 54. Dubec (Vymazal,Frolo). Rozhodčí: Bolina - Barvíř, Padevět. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváků: 3900.
HC Sparta Praha: Bříza - Nedvěd, Srdínko, Richter, Šrek, Ptáček F., Jiruš, Nedoma - Kratěna, Broš, Tomajko - Paroulek, Leška, Bělohlav - Tomík, Šimíček, Kubinčák - Zelenka, Martinec, Havelka - Špaňhel.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Luža, Frolo, Jaškin, Ptáček B., Polák J., Hrabal, Kučný - Kucharczyk, Vak, Stantien - Kotásek, Vampola, Demel - Kacíř, Ambruz, Streit - Dubec, Korotvička, Vymazal.
Do duelu se Vsetínem Sparta vtrhla aktivněji než její soupeř, ale výsledkem byl pouze rozchytaný brankář Valachů Radovan Biegl. Po gólu volala Kratěnova šance hned v 10. sekundě zápasu. Úvodní část hry byla ve znamení častého vylučování. V plném počtu hráčů byla odehrána pouze polovina třetiny. Vsetín se postupem času dostával do útoku a zejména při šanci Kotáska, který trefil břevno, stálo při Spartě štěstí. Na druhé straně hýřila aktivitou zejména Brošova řada, ale asi největší šanci měl po bombě Richtera od modré Petr Leška, jeho pokus ovšem mýřil jak nad Biegla, tak nad jeho branku.

V prostřední části hry sparťané střelecky ovládli ledovou plochu. Vsetín si dokázal vypracovat několik šancí, zejména Kacířův samotný nájezd na Břízu byl nebezpečný, ale střelecky koncertovali domácí. Do vedení poslal po akci celého Brošova útoku Tomajko. Tři minuty po polovině utkání se poprvé radoval z branky v dresu Sparty Roman Šimíček. Za pár desítek sekund Broš vyslal přesnou střelu nad rameno Radovana Biegla a bylo rozhodnuto. V závěru třetiny ještě diváci s napětím sledovali bruslařský souboj Břízy a Ambruze a ačkoli byl vsetínský forvard rychlejší, Bříza situaci skvěle vyřešil.

Závěrečná část přiliš hokejové krásy nepřinesla. Rozhodnutý duel se dohrával již spíše z povinnosti, ale branky padaly i nadále. Nejprve se trefil Ondřej Kratěna, a to důraznou dorážkou z prostoru před brankovištěm. Vsetín bojoval alespoň o čestný úspěch. Blízko k němu byl v polovině poslední dvacetiminutovky Korotvička, ale puk do prázdné branky nenasměroval. Petr Bříza však přesto čisté konto neudržel, překonal jej v 54. minutě po přihrávce Vymazal Dubec. Hra poté upadla do letargie, závěr zápasu již byl v moci Sparty, která Valachy do šancí nepustila.

Alois Hadamczik, Sparta: „Jsme spokojeni s výsledkem. Měli jsme hodně zraněných, kteří chyběli až jeden a půl měsíce. Proto teď hrajeme na čtyři útoky a sedm obránců. Chceme mít kompaktní mužstvo."

Zdislav Tabara, Vsetín: „Spokojeni můžeme být jen za první třetinu nebo do gólu na 0:1. Pak byla Sparta lepší, dostávala se do šancí a my jsme byli pod tlakem. Dělali jsme chyby a dostali jsme rychlé góly. Zarputilost a bojovnost, která nás zdobila, se v posledních zápasech vytratila. Pokud hráči nebudou ochotni chodit před branku, play off se nám bude vzdalovat. Dnes by bylo velké překvapení, pokud bychom tu získali body."