Vstupenky online

Vsetín ani v Karlových Varech neuspěl

Karel Psohlavec, Jan Hrbáček • 30.12.2005

K. V a r y - Dvě branky ze začátku první a druhé dvacetiminutovky rozhodly o vítězství domácích Energetiků nad Vsetínem. Přesné brejkové trefy Selingra a Petra Kumstáta pak nastartovaly domácí na vítěznou vlnu. Ti pak přidali po pěkných akcích další dvě branky a vedení s přehledem udrželi až do konce. Za hosty stačil korigovat skóre jediným gólem obránce Anton Ponomarev, jenž se po několika dnech strávených v Rusku připojil zpět k týmu.

- 37.kolo pá 30.12.17:30
HC Energie Karlovy Vary
VHK ROBE Vsetín
4:1(1:0, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Selingr (Dobroň), 21. Petr Kumstát (Dobroň), 25. Hurtaj (Kraft, Dobroň), 33. Košťál (Pech, Skuhravý) - 42. Ponomarev. Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3000. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
HC Energie Karlovy Vary: Přikryl - Duben, Dobroň, Macholda, Ustrnul, O. Němec, Jiří Polák, Krajíček - Petr Kumstát, Hurtaj, Selingr - Dvořák, Kraft, Pavelek - Pech, Skuhravý, Košťál. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
VHK ROBE Vsetín: Hovi - Spitzer, Kučný, Ponomarev, R. Bauer, Bolf, Zapletal - Květoň, O. Hruška, Demel - Janků, Steiner, Jenáček - Dubec, R. Hruška, Rob, od 41. navíc Sakrajda. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Karlovarští začali naplňovat předzápasové předpoklady možná ještě dříve, než sami očekávali. Chvilku po úvodním vhazování převzal ve středním pásmu od Dobroně kotouč Pavel Selingr, nikým neatakován si najel do střelecké pozice mezi kruhy a přes clonícího beka našel skulinu v Hoviho postoji.

Počáteční nadšení diváků ale mohlo v poklidu utichat až do začátku další třetiny. Nezměrná snaha Vsetina povětšinou končila nepřesnou přihrávkou už na útočné modré, nevyznamenali se ani pasivní a mnohdy nadbytečně kombinující domácí, jejichž slabý důraz nemohl platit ani na utrápeného soupeře. Za vše hovořily zcela zbytečné přihrávky Dubna a Hurtaje, kteří v jasných příležitostech chtěli akci dohrávat až do prázdné branky.

Blízko k vyrovnání tak měli z ojedinělé akce Valaši. Dočasný kapitán Jenáček si najel na Steinerovu příhru a křižnou střelou švihem nechal vyniknout špičku Přikrylova betonu.

Druhá třetina se alespoň z diváckého hlediska musí považovat za nejpovedenější. Hned v jejím úvodu se při oslabení nesnažil Dobroň zbrkle vyhodit a o mantinel našel za obranou osamoceného Petra Kumstáta. Probuzený karlovarský kanonýr prudkou ranou nad vyrážečku zaznamenal svůj jedenáctý zásah sezóny.Vzápětí se mohli hosté naposledy vážně ucházet o bodový zisk, jenže Přikryl se ukázal jako opravdová opora, proti dělovce Zapletala si povyjel a příležitost zneškodnil.

Trápení mnohonásobných mistrů nejlépe dokumentovala 25. minuta. Vsetínští nejprve ubránili dvojnásobné oslabení, ale po několika vteřinách hry ve čtyřech se jich na ledě objevilo příliš a vylepšená přesilovka Energie mohla pokračovat. V té už se Ľubomír Hurtaj nemýlil. Snad na třetí pokus se povedl signál, kdy Milan Kraft hledat příhrou přes brankoviště najíždějící křídlo. Druhou asistenci si připsal opět bodový král večera Michal Dobroň.

Sympatická snaha hostujícího mužstva po korekci skóre získala málem hmotnou podobu, když Bauer mířil jen o milimetry vedle levé Přikrylovy tyče. Z dalšího útoku dokonce rána Pavla Janků horní část brankové konstrukce jemně olízla.

Všechno však bylo málo platné. Do útoku se opět ponořili Západočeši a znovu z toho byla radost. A byla o to větší, že rána z hole Jana Košťála směřovala do úplně prázdné branky po „oskarové“ přihrávce Lukáše Pecha.

O vítězi na ledě bylo už po dvou třetinách jasno. Vsetínští vyhráli alespoň v hledišti. Povzbuzování desítky nejvěrnějších bylo krásným gestem sportovní oddanosti. A když už se z hostujícího kotlíku ozývalo zoufalé „Aspoň tyčku...,“ vyslyšel je ruský obránce Ponomarev. Jeho skrytá rána od modré nedala Přikrylovy příliš šancí na úspěšný zásah.

A to by bylo asi tak vše zajímavé, co se na karlovarském zimním stadionu předposlední den roku 2005 událo. Zbytek závěrečné části byl totiž ve znamení pečlivé domácí obrany a zoufalého snažení Moravanů. Dvakrát se ještě vyznamenal Přikryl, když ukázkovým semaforem vychytal Dubce a v závěru ustál i atak osamoceného Roba, jemuž do nečekané pozice pomohl šťastný odraz puku od zadního mantinelu.

Celkově tak Energie zdolala bez větších problémů poslední tým tabulky především díky zodpovědnému výkonu, dobré střelecké produktivitě a v neposlední řadě také jistým zákrokům Petra Přikryla. Vsetínským hráčů musí být připočteno ke cti, že jejich hokejové srdce stále bije na správném místě.

Ohlasy k utkání

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "Okamžitě po prvním gólu jsem měl pocit, že bude špatné, když se ve 26. vteřině vstřelí gól v zápase s posledním týmem tabulky. Naše mužstvo tato skutečnost také utlumila. Ve druhé třetině jsme dali gól v oslabení a využili přesilovku pět na tři. Zbytek utkání se nesl spíše v silvestrovském duchu. Pro nás hlavní cíl byly tři body a ten jsme splnili, takže jsme spokojeni."

Rostislav Vlach (Vsetín): "Zápas z naší strany nebyl ideální, ale snaha byla. Máme nějaké zraněné hráče a na naše možnosti jsme podali v celku slušný výkon. Rozhodující byly začátky prvních dvou třetin."