Vítězná série pokračuje! Zbrojovka pěti góly sestřelila Hodonín

Filip Bazala • 29.01.2014

Vsetínští hokejisté absolvovali středeční podvečer na ledě Hodonína, kde se hrálo sedmatřicáté kolo východní skupiny. Valaši opět vyrukovali na soupeře se zabezpečenou obranou a jejich hra přinesla ve druhé třetině kýžené ovoce, když se trefil postupně Hurtík a Kajaba. Hodonín v závěru třetiny snížil a v úvodu třetí třetiny dokonce vyrovnal zásluhou Velechovského. Valaši však díky trefě Vítka znovu strhli vedení na svou stranu a brankami Ševčíka a Zúbka nakonec definitivně rozhodli o svém vítězství. Valaši jsou k nezastavení už sedmý zápas v řadě.

2. liga - 37.kolo st 29.1.18:00
SHK Hodonín
2:5(0:0, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 39. Kučera (Špok), 42. Velechovský (Jurásek, Peš) – 21. Hurtík (Ambruz, Kajaba), 32. Kajaba, 43. Vítek (Podešva, Zúbek), 55. Ševčík (Zůbek), 57. Zúbek (Ambruz). Rozhodčí: Dědek – Lošťák, Maťašovský. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1083. Střely na branku: 23:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.
SHK Hodonín: Barus – Kulyk, Skočovský, Koukal, Grman, Miklík, Kulich – Rudiger, T. Smetana, Kříž, Špok, Kučera, R. Smetana, Škorík, Peš, Velechovský, Jurásek, Lukáš Vrba I, Charvát, Mika
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hurtík, Lukáš Vrba II, Žák, F. Vrba, Báchor, Tichý – Tesařík, Kajaba, Vaněk, Ambruz, Kubo, Ševčík, Mikšovský, Vítek, Podešva, Zúbek, Daněk, Hruška

První třetina moc zajímavé podívané nepřinesla. Více ze hry měli hosté z Valašska, kteří v úvodu Kajabou a Vítkem ohrozili domácího brankáře, Barus byl ale vždy na místě přesně a včas. Domácí se dostávali před Hromadu jen horko těžko a vyložené příležitosti se domácí v prvních dvaceti minutách nedočkali.

Naopak hosté se mohli v sedmnácté minutě dostat do vedení, když Kajaba využil jedné z mnoha chyb hodonínské defenzivy a orazítkoval spojnici Barusovy svatyně. Minutu a půl před první pauzou se poprvé vylučovalo, na trestnou lavici zamířil vsetínský Filip Vrba, ale Drtiči se do přestávky k ničemu nedostali.

Domácí si do začátku druhé třetiny přenášeli zbytek přesilovky, v ní si ale počínali velmi rozpačitě a hosté to po zásluze potrestali. Ambruzova nepřesná střela se odrazila z rohu mantinelu přímo na hůl Pavla Hurtíka, který bez přípravy prostřelil Baruse.

Hosté poté přečkali další oslabení a v polovině zápasu se i Vsetín dočkal první přesilové hry. Tu po minutě zužitkoval René Kajaba, který nadvakrát dopravil puk do domácí branky a hosté na jihu Moravy vedli o dva góly. Nejlepší střelec Valachů byl o pět minut později blízko další přesné ráně, ale jeho střela naštěstí pro domácí těsně minula pravou hodonínskou tyč.

V končící osmatřicáté minutě Velechovský šikovně tečoval střelu Kulicha, ale puk se mezi tři vsetínské tyče těsně nevešel. O půl minuty později se už domácí hráči dočkali. Rychlý kontr dvojice Martin Špok - Zdeněk Kučera zakončil druhý jmenovaný pohotovou přízemní ranou k levé Hromadově tyči. Stejně jako na konci první dvacetiminutovky i v závěru druhé části měli domácí možnost přesilovky, ale ani tentokrát jim to tam nespadlo.

Co nevyšlo domácím v početní výhodě, to se jim povedlo chvíli po návratu vyloučeného vsetínského kapitána Vaňka na ledovou plochu. Jurásek přihrál zpoza branky Filipu Velechovskému, který v pádu dokázal namířit přesně pod horní tyč Hromadovy branky a domácí tak během necelých tří minut dokázali srovnat.

Bohužel se pak ale opět projevila velká letošní nemoc Drtičů. Z vyrovnání se totiž domácí radovali jen přesně šedesát vteřin. Podešvovu přihrávku si rukavicí stáhl ze vzduchu David Vítek a střelou mezi Barusovy betony vrátil Vsetínu vedení.

To si hosté v pohodě hlídali a v závěru zápasu přidali další pojišťující trefy. V 55. minutě vybídl Zúbek ke skórování přihrávkou od zadního mantinelu Robina Ševčíka, který rozvlnil síť za hodonínským brankářem počtvrté. O dvě minuty později dal výsledku konečnou podobu František Zúbek. Drtiči nestačili na rozjetý Vsetín, Valaši vyhráli sedmý zápas v řadě a přiblížili se čtvrtému místu.

Svatopluk Kosík (trenér Hodonína): „Vsetín dobře bruslil, kombinoval a pozorně bránil. Na druhé straně určitě byl k poražení. Nás může porážka mrzet. To, že dostáváme góly krátce po tom, co sami branku vstřelíme, přičítám lehkovážnosti a nekoncentrovanosti. Stalo se nám to s Prostějovem, v Břeclavi a teď i se Vsetínem. Hráče na to pokaždé upozorňuje, ale vždy uděláme nějakou chybu a gól dostaneme. Klíčových momentů bylo hned několik. První zlomový okamžik přišel na začátku druhé třetiny, kdy jsme inkasovali gól ve vlastní přesilovce. Druhý nastal za stavu 2:2. Po vyrovnání jsme rychle obdrželi třetí gól a pak už nedokázali vrátit do utkání. Hráči si musí uvědomit, že hrají hokej oni a ne trenéři. My je můžeme na střídačce akorát usměrnit.“

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „Tabulku sledujeme, ale s hráči jsme si řekli, že půjdeme do každého zápasu naplno a naše postavení budeme řešit až po skončení základní části. Soupeře si nevybíráme, ale Hodonín by pro nás byl v play-off asi nejatraktivnějším soupeřem. Kluci začali po změně trenéra věřit tomu, že bez dobré obrany to nepůjde, což se potvrdilo v dalších zápasech. Dostáváme málo branek, a nezáleží vůbec na tom, zda hrajeme doma či venku. Na druhé straně nedáváme tolik gólů. Naštěstí i dvě tři branky nám na výhru stačí. Samozřejmě víme, že série jednou skončí, ale čím déle bude trvat, tím to bude pro nás lepší. Tým si momentálně věří a hra nám funguje. Zlomový byl třetí gól, který nás opět nakopl. I když jsme přišli o dvoubrankový náskok, dokázali jsme znovu odpovědět. Za stavu 3:2 jsme se vrátili ke hře, která nás zdobila téměř celé dvě třetiny.“