S Hodonínem o šest bodů. Prodlouží Vsetínští vítěznou šňůru?

Jan Tajzler • 28.01.2014

Příznivec vsetínského hokeje si v tomto týdnu na nudu rozhodně stěžovat nemůže. K vidění jsou vele důležité zápasy juniorky a mimo to pokračují i druholigové boje v mužské kategorii, kde se schyluje k dramatickému závěru základní části. Valaši se díky šestizápasové šnůře vítězství dostali zpět do bojů o elitní čtveřici, na kterou ztrácí už jen čtyři body. V Hodoníně to bude bitva o šest bodů, protože právě slovácký celek je významným konkurentem v boji o kýženou pozici. Důležité utkání zelenožlutých startuje na Slovácku ve středu od 18:00.

Vsetín a Hodonín, souboj těchto dvou tradičních klubů vždy sliboval kvalitní podívanou a to jak na ledové ploše, tak i v hledišti. Letošní bilance zatím mluví kladně pro jihomoravský celek. V prvním měření sil na vsetínském Lapači se povedlo Drtičům výrazně zvítězit a výsledek 5:1 byl po delší době viděn na Lapači ve prospěch hostí. Vsetín mířil k odvetě po sérii tří venkovních vítězství a toužil přidat i čtvrté na půdě Hodonína. Domácí hráči se však rychle dostali do tříbrankového trháku, i přes tento fakt, se však zelenožlutí dokázali do zápasu vrátit, když snížili na rozdíl jediné branky, takový scénář se opakoval až do stavu 5:4 pro domácí, na jejich další branku už Vsetínští nereagovali a svému soupeři podlehli nakonec 4:7. Až na třetí pokus se podařilo Valachům slováckého soupeře skolit a právě toto vítězství na domácím Lapači nakoplo vsetínské k lepším výkonům a definitivně protrhlo sedmizápasové trápení bez bodu. Před posledním vzájemným zápasem v základní částí nastává otázka, zda se podaří Hodonínu odskočit Vsetínu na rozdíl sedmi bodů a pozdržet jeho útok na čtverku a nebo Valaši stáhnou svého soka na rozdíl jediného bodu a jejich vítězná šnůra se protáhne již na sedm utkání v řadě.

Hodonín ve své formě kolísá

Jihomoravané se v posledním průběhu základní části představili proti soupeřům z vedoucí trojky, ale také mají za sebou derby. Nejprve odehráli utkání se třetí Opavou, které podlehli těsně 1:2. Papírové předpoklady se nepodařilo odvrátit duelem s Prostějovem, kdy domácí Hodonín padl 1:3. Poslední utkání zavedlo hodonínské Drtiče k derby do Břeclavi. Zde se Hodonín přibližoval k plnému zisku, Břeclav však v závěrečné periodě srovnala a poslala utkání do prodloužení, kde však Drtiči získali bonusový bod, a drží tak čtyřbodový náskok na soupeře ze Vsetína.

Skladba kádru Hodonína je hodně podobná tomu vsetínskému. Většinu mužstva tvoří mladí hráči doplnění v obraně o zkušeného Petra Pokorného. V útoku rozdává přihrávky a zkušenosti Zdeněk Jurásek. O body se starají hlavně Martin Špok, který stihl nastřílet už 25 branek, zmíněný Jurásek má na svém kontě nejvíc asistencí – 22. V brankovišti se střídají mladící Filip Barus, jehož úspěšnost zákroků se blíží k úctyhodným 94 procentům. Větší porci zápasu však v sezoně odchytal Zdenko Kotvan (89,42%).

Vsetín se může přiblížit čtvrté pozici

Forma Valachů dělá radost ne jednomu příznivci zelenožlutých barev. Vsetínské dokázal v novém roce porazit pouze Frýdek-Místek. Valaši navíc umí zahrát i venku, což bylo v minulých sezonách obrovským problémem celku z Lapače. Valachy však nečeká v Hodoníně nic jednoduchého, domácí Oranjes žene do útoku pravidelně dobrá atmosféra, která na zimním stadionu Teza panuje. Dá se však očekávat, že do Hodonína vyrazí určitě i fanoušci Vsetína.

Vítězná série Valachů je důkazem především zlepšené obranné činnosti, jejímž vedoucím je Petr Hromada, jenž chytá poslední zápasy ve skvělé formě. Také útočná činnost se značně zlepšila a můžeme konstatovat, že všechny čtyři útoky se podílejí na vítězné šnůře Vsetína. V posledním utkání s Porubou se dařilo čtvrté formaci, jejíž členové zajistily dvě branky v síti Ostravanů. Po delší odmlce se prosadil Petr Hruška a také Josef Daněk, který směrem k utkání s Hodonínem řekl: „Nálada je určitě bojovná a myslím si, že pokud neurazíme hokejového boha a budeme pokračovat v naší hře, tak můžeme uspět.“

Utkání v Hodoníně slibuje vyrovnanou bitvu a vy můžete být u toho, pokud ve středu od 18:00 dorazíte na zimní stadion Teza, v opačném případě můžete toto utkání sledovat prostřednictvím online přenosu, který připraví hodonínská redakce.

Předpokládané sestavy:

VHK Vsetín:Hromada (Plšek) – Hurtík, L. Vrba, Žák, F. Vrba, Báchor, Tichý – Kajaba, D. Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Zúbek, Podešva, Vítek – Tesařík, Daněk, Hruška.

SHK Hodonín:Barus (Kotvan) - Skočovský, Miklík, Grman, Kulich, Kulyk, Koukal, Směřička - Škorík, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Kučera - Charvát, Smetana R., Vrba - Velechovský, Rudiger, Smetana T.