Ve druhém zápase nadstavby nestačil Vsetín na Porubu

Filip Bazala • 30.11.2014

Po pátečním skvělém obratu v zápase s Hradcem Králové čekal Valachy další soupeř a to Poruba. Vsetín nezačal dobře a už v sedmé minutě prohrával rozdílem dvou branek. Poruba se s brankami zastavila až na skóre 8:1, které poté v závěru už jen Vsetín korigoval na konečných 8:3. V dalším zápase čeká svěřence Romana Čechmánka celek Třebíče.

LJ - 2NS ne 30.11.10:15
HC RT TORAX Poruba 2011
8:3(2:0, 4:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 2. Brnčál, 7. Mládek (Brnčál), 23. Brnčál (Mládek, Charvát), 36. Fibrich (Bartoň, Schwarz), 40. Fibrich (Bartoň, Pobuta), 40. Holaň (Havránek, Smrčka), 43. Schwarz (Baca), 46. Fibrich (Schwarz) – 26. Svozílek (Mikula, Vašíček), 49. Španko (Surý, Konopka), 57. Kuchařík (Vašíček). Rozhodčí: Mrkva – Bojda, Rajnoch. Vyloučení: 9:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1, 8:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Šrámek – Pobuta, Gola R., Baca, Schwarz, Charvát, Gálik, Brnčál, Fibrich, Bartoň, Mládek, Smrčka, Ryška, Holaň, Soukal, Havránek, Kropka
VHK ROBE Vsetín: Stojar (46. Bůbela) – Řezníček, Španko, Surý, Bumbál, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Mikula, Kuchařík, Lainka, Grygar, Bouda, Stanislav, Vaněk

V dalším domácím utkání nástavbové části se proti Porubě postavil Vsetín. Hosté to zpočátku na Šrámka zkoušeli, ale domácí gólman byl na vsetínské výpady vždy připraven. Domácí se po vsetínských pokusech vzepřeli a vyjeli si na Stojara, který ihned ve druhé minutě podlehl střele Denise Brnčála. O několik minut později zakončil z bezprostřední blízkosti Jonáš Mládek. Po zbytek třetiny se spíše hrálo před bránou hostí, kde měli domácí spoustu dalších šancí na gól, ale ani Vsetín nebyl bez šancí. Ovšem žádná ze střel ani do jedné z klecí nespadla.

Gólově bohatější byla druhá část. Vsetín inkasoval znova v prvních minutách třetiny a branku vstřelil Denis Brnčál. Ale aby to nevypadalo, že se hrálo pouze před Stojarem, i hosté párkrát vážně ohrozili Šrámka. Nejblíže gólu byl Bouda, ale do odkryté klece se mu nepodařilo puk dostat. Stačila však dobře mířená a prudká střela od modré z hole Mikuly a dorážka Ivo Svozílka, aby hosté stav snížili. Za seknutí hráče v brejku, což měl na svědomí vsetínský Kuchařík, bylo nařízeno trestné střílení. Trestný nájezd jel Denis Brnčál, ale neproměnil.

Hru pak ovšem do konce druhé třetiny ovládala Poruba, která již nehodlala dostat další gól. Za Stojarova záda dal dvě branky po sobě Josef Fibrich. Druhá branka Josefa Fibricha padla v přesilovce 5 na 3, kdy si domácí vytvořili v útočném pásmu skvělou formaci s ještě lepším zakončením. Druhou část přesilovky, tedy 5 na 4, využil Vojtěch Holaň. Třetina tak skončila stavem 6:1.

Také v poslední části padla po pár minutách hry branka do klece hostů. Rychlou branku dal Jakub Schwarz, který po celou dobu utkání čekal na svou chvíli. I když pár šancí měl Schwarz i v předchozích třetinách. Poslední porubský gól dal Josef Fibrich.

Šrámek se také dostal párkrát do ohrožení, ale svou klec hájil dokonale. Ovšem až do 49. minuty utkání, kdy se za jeho záda strefil Patrik Španko. Porubě, i když šancí ještě měla dost, se do konce utkání nepodařilo dát další góly. Vsetínu se podařilo stav snížit na 8:3 v posledních minutách a to po střele Lukáše Kuchaříka.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Zápas jsme rozehráli dobře. V první třetině jsme vedli 2:0 a druhá třetina byla už taková rozháranější. Už jsme měli čtyři vyloučené hráče, což se projevilo na našem výkonu, ale i tak se nám podařilo vstřelit další branky. Po druhé třetině byl zápas již rozhodnut a poslední třetina se jen dohrávala. Hráčům jsme jen nařídili, aby hráli disciplinovaně, hlavně proto, aby nedocházelo ke zbytečným zraněním. Za odvedený výkon chci hráče pochválit.

Jaké by podle Vás bylo utkání, kdyby měl Vsetín klíčové hráče?

To je dost záludná otázka. Možná by utkání bylo těžší, možná ne. V hokeji je možné vše, ale pravdou je, že by Vsetín byl jistě silnější.

Josef Lang (VHK Vsetín): Utkání se nám nepovedlo. Myslím si, že jsme k němu nepřistoupili po pátečním utkání, tak jak bychom měli. Už od první minuty jsme byli krok za domácími, nestíhali jsme a naše prohra a tím pádem výhra domácích je zcela zasloužená.

Proti Hradci Králové jste nastoupili v oslabeném týmu. Máte stále stejný problém?

Máme málo hráčů. Musíme je střídat, jak to jen jde, ale přece jenom nás ten zápas v pátek stál hodně sil. Nemyslím si však, že bychom prohráli tím, že hráči chybí. Spíš to je nekoncentrací a nepřipraveností v tomto utkání.