Valaši rozstříleli Šumperk, Radim Kucharczyk dal 125. gól za Vsetín

Redakce • 30.10.2021

První třetina základní části Chance ligy je minulostí, hokejisté VHK ROBE Vsetín ji završili sobotním triumfem 7:2 v Šumperku. O vysoké výhře rozhodli Valaši už v úvodní dvacetiminutovce, kdy třikrát zamířili do černého a v dalším průběhu utkání náskok postupně navyšovali. Útočník Radim Kucharczyk v sobotu vstřelil svůj 125. gól v zelenožlutém dresu, čímž v historickém žebříčku dorovnal dnešního hlavního trenéra Valachů Romana Stantiena.

CHANCE LIGA - 17.kolo so 30.10.17:00
Draci Pars Šumperk
2:7(0:3, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 38. Horký (Macuh, Březák), 48. Žálčík (Pěnčík, Kratochvíl) – 5. Vlach (Říha, Březina), 7. Vlach (Buchta, Zeman), 13. Kucharczyk, 21. Jonák (Rob, Gago), 33. Březina (Hryciow, Hořanský), 42. Berger, 60. Berger (Kucharczyk). Rozhodčí: Skopal, Veselý – Otáhal, Kleprlík. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1274. Střely na branku: 24:30. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6, 2:7.

Draci Pars Šumperk: Mokry – Pěnčík, Drtil, Březák, Hrachovský, Řezáč, Machů, Rutar, Dudycha – Kratochvíl, Macuh, Žálčík – Vachutka, Vildumetz, Furch – Scheuter, Spratek, Mácha – Antoníček, Horký.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Štach, Jerofejevs, Říha, Š. Jenáček, Buchta, Ondračka, Hryciow – Rob, Jonák, Gago – Zeman, Vlach, Berger – Klímek, Kucharczyk, Půček – Vítek, Březina, Hořanský.

První třetina začala velice dobře z pohledu hostů. Už v páté minutě otevřel gólový účet zápasu Roman Vlach, který se po střele od modré nejrychleji zorientoval v předbrankovém prostoru a zavěsil puk za přesouvajícího se Mokryho. Hned v dalším střídání si stejný hráč připsal druhou branku. V sedmé minutě totiž tečoval střelu obránce a těsně před šumperským gólmanem změnil směr letícího kotouče. Když už se zdálo, že Draci srovnávají hru, přišla chyba v rozehrávce. Tuhle šanci v samostatném úniku proměnil Radim Kucharczyk a Šumperk měl po první třetině tří gólové manko.

Trenérský štáb Vsetína dal svému týmu jasný úkol do druhé třetiny. Rozhodnout zápas dalším gólem. Hostující hokejisté na nic nečekali a dokázali se prosadit už po devatenácti sekundách hry. Luboš Rob našel chytrou přihrávkou z rohu Víta Jonáka a ten z bezprostřední blízkosti zvýšil na nula čtyři. Odbila polovina utkání a hosté skórovali popáté. Dalším mužem na listině střelců se stal po dorážce David Březina. Na konci třetiny se poprvé prosadil šumperský střelec a tím byl Jakub Horký. Ten ukázal dobrý důraz na brankovišti a do vsetínské svatyně dorazil střelu Macuha.

Poslední dějství začalo v nastaveném scénáři. Po jedné minutě hry Vsetín navýšil skóre zápasu. Radim Kucharczyk přihrál volnému Janu Bergerovi a ten z pravého kruhu zamířil přesně pod horní tyčku. I přes to, že Draci inkasovali hodně branek, v zápase bojovali až do samotného konce. Necelých dvanáct minut před koncem základní hrací doby se prosadil Lukáš Žálčík. V utkání padlo nespočet gólů z dorážek a v tomto duchu duel i skončil. V poslední minutě si vzal slovo Jan Berger, kdy po přečíslení dva na jednoho dorazil nastřelený puk do šumperské brány.

Martin Janeček (Draci PARS Šumperk): „Začali jsme ustrašeně. Báli jsme se od začátku hrát, odhazovali jsme puky a Vsetín se úplně jednoduchou hrou dostal do vedení. Poté už jsme chtěli hrát, nicméně soupeř nám ukázal obrovskou kvalitu a vyškolil nás. Myslím si, že takhle dobře, jako Vsetín, tu ještě nikdo nehrál. Samozřejmě jsme se s tím měli daleko lépe poprat. Za stavu 6:2 jsme ještě stále mohli udělat dobrý výsledek. Nakonec jsme ale dostali sedmou branku, která vyplynula z nedotažených věcí, což je obrovská škoda. Musíme se nad tím zamyslet a hlavně to musíme vzít jako velkou školu. Máme před sebou dalšího top soupeře a musíme se na něj pořádně připravit. Doufám, že se k nám už přidají kluci z marodky, protože nám neustále chybí jedna lajna. Určitě se na to nechci vymlouvat, ale je to prostě fakt. My v tomto levelu jsme dneska neměli šanci.“

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): „Jsme spokojení s výsledkem i předvedenou hrou. Měli jsme výborný vstup do zápasu, dobrý pohyb, vyhrávali jsme osobní souboje a vytvářeli si střelecké příležitosti, ze kterých se nám podařilo skórovat. Díky tomu jsme se dostali brzy do vedení a v průběhu utkání jsme hru kontrolovali. Chtěl bych vyzdvihnout naše fanoušky, kteří nás přijeli v hojném počtu povzbudit. Moc nám to pomohlo, protože v Šumperku se nikdy nehrálo lehce. I díky jejich fantastické podpoře se nám podařilo předvést výborný výkon a získat tři body.“