První třetina základní části končí, Vsetín ji uzavře v Šumperku

Jan Tajzler • 29.10.2021

Posledním ze soupeřů, který se Vsetínu ještě v boji o body v rámci letošní Chance ligy nepostavil, je, jak už z nadpisu tušíte, Šumperk. Draci po loňské sezoně museli posílit, zatím se jim daří držet mimo sestupové pozice, avšak dle jejich posledních výsledků lze pozorovat klesající trend. Vsetínu se poslední zápasy na ledech soupeřů daří, vyhrál tři v řadě, podaří se zabrat i na ledě nevyzpytatelných Draků? Souboj Šumperku se Vsetínem startuje v sobotních 17:00.

Draci po slibném startu zpomalili

Šumperk před sezonou dovedl zajímavé posily, snažil se lovit především v řadách vlastních odchovanců. Dle očekávání se povedl kauf s Lukášem Žalčíkem, hrdý drak je momentálně třetím nejlepších střelcem Chance ligy s celkovým počtem 10 ran do černého. Daří se také posile z Čech Tomáši Vildumetzovi, ten se v součtu kanadských bodů vejde do elitní desítky prvoligových borců (6+11). Vsetínská obrana si bude muset dát pozor také na Roka Macuha (4+10) nebo Denise Kindla (6+7).

Defenzivní řady drží další úspěšný šumperský odchovanec Tomáš Drtil (2+9), z obránců umí útočnou činnost podpořit také Martin Pěnčík (2+5). Mezi šumperskými Draky se prohání také Vojtěch Šilhavý, bývalému vsetínskému buldokovi se nevede vůbec špatně, za deset odehraných zápasů zaznamenal tři branky a dvě asistence, nyní bude po dlouhých pěti letech bojovat poprvé proti Vsetínu.

Brankoviště Šumperku rovněž doznalo změn, zde Draci sází podobně jako ve Vsetíně na mládí. Dvakrát sice Šumperku pomohl z Vítkovic zapůjčený Daniel Dolejš, jinak brankoviště patří dvacetiletému Vojtěchu Mokrému, s úspěšností zákroků 92,76 procent a průměrem inkasovaných branek 2,32 na zápas. Do dvou utkání zasáhl také Martin Holík, jenž už Vsetínu čelil v loňské sezoně, kdy ještě působil v dresu Přerova.

Šumperk aktuálně drží 9. místo tabulky, na svém kontě má 22 bodů, ale z posledních pěti zápasů vyhrál pouze jediné, když splnil povinnost s Kadaní (5:0). Kuriózní zápas pak Draci mají v čerstvé paměti, když ve středečním kole vedli na ledě favorizované Jihlavy po dvou třetinách už 5:1, aby nakonec Dukle podlehli 5:6 v samostatných nájezdech. V zápase navíc padlo hned pět branek při vlastních oslabeních, Šumperk se postaral o tři z nich. Trenér Janeček se však svého týmu i tak zastal a bodu z Jihlavy si velmi cenil: „Soupeř nám dal špatnými přesilovkami zadarmo vedení a pak si pro něho neskutečným způsobem šel. Jednoznačně beru jako chybu gól na 5:2 na konci druhé třetiny, ale poté se už projevila síla domácích. Jestli teď někdo čeká kritiku týmu, tak je na velkém omylu. Kluci tvrdě pracovali a vezou z Jihlavy bod domů. A jestli nás někteří kritizují, tak ať se opřou do trenéra, ale na hráče ať nesahají. Naopak si zaslouží úctu za to, co od července převádí. Já jim po utkání dnes poděkoval a povzbudil je před dalším zápasem, protože nás čeká stejně jako dnes další top soupeř,“ tak zněla slova šumperského lodivoda po zápase na ledě Jihlavy.

Podaří se Vsetínu poprvé v sezoně vyhrát potřetí v řadě?

Valaši prožívají zatím povedený týden. V pondělí dali zapomenout neblahé domácí porážce s Frýdkem-Místkem (1:5), když na ledě Benátek nad Jizerou splnili roli favorita a brali všechny body za výhru 4:2. Radost pak domácím příznivcům připravili Vsacané v předvečer státního svátku, to zdecimovali Kolín 7:1. Na vysokém vítězství Valachů měla lví podíl čtvrtá formace, hned dva její členové zaznamenali v utkání tři kanadské body, šlo o Davida Březinu (2+1) a Davida Vítka (1+2). V utkání se však dokázaly střelecké prosadit všechny útoky, trenér Stantien si určitě přeje, aby tomu tak bylo i nadále.

Vsetín se po dvou výhrách z tohoto týdne drží na 3. místě, to však sdílí společně s Prostějovem a Jihlavou, aby se osamostatnil na této pozici a zároveň přiblížil vedoucímu tandemu soutěže Třebíč - Litoměřice, bude muset poprvé v sezoně vyhrát třetí zápas v řadě. Zatím se to Valachům letos nepovedlo, o to větší motivace bude určitě v sobotu na ledě Šumperku panovat.

Do podhůří Jeseníků vypravují fanoušci Vsetína početnou skupinu, dá se očekávat, že ve Škoda aréně bude panovat kvalitní divácká kulisa. Pro hokej v Šumperku jsou fanoušci nepostradatelnou ingrediencí. Pokud se však na sever Moravy nechystáte, nemusíte zoufat, samozřejmostí je přímý přenos na hokejkatv.cz či textová reportáž na onlajny.com.

Sestavy v posledním kole:

Šumperk: Mokry – Pěnčík, Drtil, Březák, Machů, Řezáč, Hrachovský, Dudycha – P. Kratochvíl, Macuh, Žálčík – Vachutka, Vildumetz, Mácha – A. Furch, Spratek, Kohút – Lednický, Scheuter, J. Horký.

Vsetín: J. Málek – Jerofejevs, Štach, Hryciow, J. Říha, Ondračka, Buchta, Š. Jenáček – Gago, Jonák, Rob – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, D. Březina, Vítek.