Valaši přejeli Kadaň, Michal Gago vstřelil hattrick

Redakce • 03.11.2021

Středeční utkání 18. kola Chance ligy na ledě Kadaně proměnili hokejisté VHK ROBE Vsetí v jasnou záležitost. Zápas rozhodli v prostředím dějství, ve kterém soupeři odskočili už na vedení 5:1. Šestou trefu přidali v závěrečném dějství. Pod triumf se prvním hattrickem v zelenožlutém dresu podepsal útočník Michal Gago. Další duel sehrají Valaši v sobotu na domácím ledě, od 17:00 hostí Jihlavu.

CHANCE LIGA - 18.kolo st 3.11.18:00
SK Kadaň
1:6(0:1, 1:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 36. Routa (Bernat, Zorko) – 10. Gago (Buchta), 24. Gago (Štach), 28. Gago (Zeman, Berger), 35. Jonák (Smetana), 36. Kucharczyk (Půček), 60. Rob (Gago). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Belko, Baxa. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 215. Střely na branku: 19:43. Zblokované střely: 0:0. Vhazování: 24:24. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.

SK Kadaň: Horák – Kabelka, Steinocher, Štochl, Zorko, Kuboš, O. Havlín, Ferbas – Valujskij, Berčík, Routa – Bernat, Mežnar, Z. Zabloudil – D. Homer, D. Čech, Konášek – Bogdasarjan, L. Švec.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Jerofejevs, Štach, Smetana, Říha, Ondračka, Buchta, J. Jenáček, Š. Jenáček – Jonák, Rob, Hořanský – Březina, Vítek, Půček – Kucharczyk, Klímek, Gago – Berger, Zeman.

Kadaňští v úvodu nepůsobili nikterak zakřiknutým dojmem a hned po buly se nastěhovali před vsetínskou branku. Vyloženou šanci si ale z náporu nevytvořili a tak udeřili hosté. V 10. minutě si domácí obrana nepohlídala Michala Gaga, jenž překonal Horáka ranou na teploměr. Kadaňští poté hráli přesilovku, kterou Vsetín bez větších problémů ubránil. Ve zbytku úvodní periody byli aktivnější hosté a jen díky pozornému Horákovi ukončili Trhači úvodní třetinu s pouze jednogólovým mankem.

Ihned po úvodním buly druhé části se Vsetínští zakousli do Trhačů a výsledkem byla trefená spojnice z hole Jerofejevse. Hosté i nadále okupovali kadaňské obranné pásmo a ve 24. minutě vstřelil Gago druhou branku. Štach ho parádně našel rozjetého na modré čáře a vsetínský útočník zakončil své sólo střelou mezi betony. Neuběhlo ani pět minut a Gago slavil hattrick. Zeman ho dobře viděl číhajícího před brankou a snajprovi stačilo jen nastavit hokejku - 0:3. Ještě hůře bylo ve 35. minutě, kdy po další kiksu domácí defenzivy zůstal před Horákem Vít Jonák, jenž chladnokrevně zametl puk k tyči.

Po necelé minutě se Kadaňským přeci jen podařilo zastavit trend konstantní vsetínské kanonády a snížili na 1:4. Zorko nahazoval od modré a ve skrumáži před Málkem se nejlépe zorientoval David Routa. Pak ale Trhači předvedli další kolaps a necelou minutu po snižující trefě pláchl Radim Kucharczyk, který svůj únik zakončil tvrdou střelou k tyči - 1:5. V samém závěru jel trestné střílení Hořanský, ale trefil jen beton gólmana Kadaně.

V závěrečném dějství už tempo hry opadlo. Vsetín si držel svůj komfortní náskok a Trhače většinou času držel mimo dostřel gólmana Málka. Výjimkou byla 48. minuta, kdy v přesilovce pálil Routa do tyče. Pak už se zápas v podstatě jen dohrával a definitivní tečku za ním udělal v poslední minutě Luboš Rob, který se náhle zjevil před Horákem a poslal kotouč mezi jeho betony.

Vladimír Růžička (SK Trhači Kadaň): „Opět budu opakovat svá slova. Vsetín je silné mužstvo a nad naše síly. Hráči bojovali a opět gólman podal vynikající výkon, nebýt jeho, tak těch branek padlo deset nebo dvanáct. Výsledek je dle mého ještě dobrý na to, co jsme na ledě předvedli. Přestože hráči makají a snaží se, ale takováto mužstva mají větší kvalitu.“

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín): „V první třetině měli i domácí nějaké šance a přečíslení, my jsme si také vypracovali nějaké gólové příležitosti, ale vsítili jsme pouze jednu branku. Hra tak byla stále otevřená. Do druhé dvacetiminutovky jsme šli s tím, aby nám tam nikdo neunikl. Následně jsme vstřelili další branky dostali se do vedení o dvě, o tři branky, takže jsme si hru pohlídali až do samotného konce.“